poster

David

 • anglický

  David

  (festivalový název)

Drama

Česko, 2015, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Duotone28
  ***

  [febiofest_16] Čierne, temné filmy s pochmurnou atmosférou mám rád. Tento toto všetko spĺňal, ale chýbal mu akýsi breakpoint, niečo čím by mňa vtiahol dnu, preto určite naň rýchlo aj zabudnem. Nazdar(20.3.2016)

 • Pevek2
  ****

  David je radikalni film nejen tim, jak drzi formu, ale predevsim tim, ze hlavniho hrdinu nijak nenalepkuje. Zatimco vsichni ti Forrestove, Rain Manove a ja nevim kdo jeste maji vicemene nalepku plus, tady vidime cloveka, ktery takovou nalepku nepotrebuje. Je to proste clovek a odlisuje ho jeho ryzi neprakticnost. Prave takovy hrdina se pak realisticky a hruzostrasne propada socialnim okolim, ktere neni schopne pomoci ani lidem s daleko mensimi problemy. Kamera je skvela a ve filmu je videt rozhodne nejlepsi tma ve filmu vubec. K absolutnu mi chybelo mit vic nuanci a v nekterych pripadech tolik netlacit na pilu. Ale jinak debut jak vino!(2.10.2015)

 • venca163
  **

  "Jsem postižený." Ale teď vážně, to co bylo za mentála? Aspergáč? S takovym tim typickym lpěním na rituálech a rutině? A co to lokální vyvrcholení ve scéně z fastfoodu, to nás mělo šokovat, že si pamatuje číslo na tátu? Já taky... Ta mentální porucha nebyla ani nijak dobře ukázaná, ani nijak (to už vůbec ne) vtipně podaná...ke smíšeným pocitům přispívá i toporný herectví hlavního aktéra (možná jen nedostal žádný instrukce kromě "chovej se jako postižák"). A zbytek působil spíš jako takový filmařský cvičení na záběry města a MHD. (40%)(12.7.2015)

 • phoebinka
  **

  Asi budu za ignoranta, ale nejak to ke mne nepromluvilo. Dlouhe to bylo akorat, urcite jsem se nenudila, ale omracena jsem z toho nebyla. [Festival Finale](21.4.2016)

 • jacob_cz
  ***

  Myslím, že by David snesl i poloviční stopáž. Kamera, hudba a Patrik Holubář parádní. [KVIFF 2015](11.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace