David

David

(festivalový název)

Česko, 2015, 80 min

[febiofest_16] Čierne, temné filmy s pochmurnou atmosférou mám rád. Tento toto všetko spĺňal, ale chýbal mu akýsi breakpoint, niečo čím by mňa vtiahol dnu, preto určite naň rýchlo aj zabudnem. Nazdar(20.3.2016)

• venca163

"Jsem postižený." Ale teď vážně, to co bylo za mentála? Aspergáč? S takovym tim typickym lpěním na rituálech a rutině? A co to lokální vyvrcholení ve scéně z fastfoodu, to nás mělo šokovat, že si pamatuje číslo na tátu? Já taky... Ta mentální porucha nebyla ani nijak dobře ukázaná, ani nijak (to už vůbec ne) vtipně podaná...ke smíšeným pocitům přispívá i toporný herectví hlavního aktéra (možná jen nedostal žádný instrukce kromě "chovej se jako postižák"). A zbytek působil spíš jako takový filmařský cvičení na záběry města a MHD. (40%)(12.7.2015)

Je to zvláštní, ale bavila mě přímočarost toho filmu. Hlavní hrdina nemá prakticky žádné pozitivní vlastnosti, netne do srdce, prostě jde a jde, protože neví kam a protože neví pořádně proč. Pár aspektů mně přišlo zvláštních (nepochopil jsem Barešovy evil motivace), ale nic, co by pokazilo silný dojem. 70 %(2.10.2015)

3,5*(26.11.2015)

Myslím, že by David snesl i poloviční stopáž. Kamera, hudba a Patrik Holubář parádní. [KVIFF 2015](11.7.2015)