poster

Ninja commando

 • Česko

  Ninja komando

  (neoficiální název)
 • Hong Kong

  Long zhi ren zhe

 • anglický

  Ninja in the Dragon's Den

Akční / Komedie

Hong Kong, 1982, 95 min

Režie:

Corey Yuen
 • cheyene
  ***

  Jako malému by se mi to jistě líbilo na plný počet hvězdiček, ovšem nyní se přes tři nedostanu. Choreografie bojových scén je skvělá, ovšem veškeré souboje jsou tu příliš dlouhé a i přes jejich zdařilé provedení nudí. Děj je zajímavý, má dobré rozuzlení hlavní zápletky - strýček Lee vs. Stínový ninja. Hudba je poměrně příjemná, prostředí výborné, ale komediální prvky jsou naprosto nesměšné a hlavní hrdina Ah Ching mi nebyl příliš sympatický.(1.5.2012)

 • Flipnic
  *****

  Tak tohle je opravdu ULTRAnářez!!!! Pokud člověk vydrží první půlhodinu, ve které se toho moc neděje, děj je nevyjasněný a sledujeme hlavně Conana Lee a jeho tradiční kung fu (které rozhodně není špatné, ale já nejsem jeho příznivcem), dostane následně takový martial arts a wu xia nářez, že mu z toho spadne klapačka až na zem a zuby se mu rozkutálejí po obýváku. Děj filmu je nepodstatný, slouží zejména pro neskutečný masakr mezi dvěma hlavními postavami, mladým honkongským kung fu mistrem Conanem Lee (neuvěřitelně připomíná Jackieho Chana) a mého obrovského oblíbence, karate řezníka a ultra ninju v jedné osobě Henryho Sanady. Tihle dva mladí, talentovaní týpci si to rozdávají (samozřejmě myslím bojová umění ...) dobrou hodinu v neuvěřitelné, dynamické, fantasticky vychytané řežbě. Opravdu jsem viděl hodně, ale tohle je prostě doslova náser jako kráva!! Je zde všechno, kung fu, karate, meče, neuvěřitelné ninja vychytávky, skoky, pády, salta, prostě na co si jen příznivce bojových umění a těchto tradičních filmů vzpomene. Navíc minimálně podpořeno střihem! Člověk už si říká, už dost, to už stačilo a ty dvě mašiny do sebe rubou furt a furt v tak dokonale zvládnutých bojových choreografických scénách, že se při nich tají dech. Z tohoto filmu se mohou dnešní akční martial arts filmy vyloženě učit. Režisér Corey Yuen tímto jedním ze svých prvních filmů jasně dokazuje, že na akci, její choreografii a dynamiku je machr první velikosti a má to prostě v krvi. Jeho filmografie to jen dokazuje (Karate tyger 1, Kurýr 1 a 2, So Close, DOA ...). Každopádně tohle je asijská klasika, kde si příjdou na své jak milovníci honkongských kungfu stylů, přístupu, humoru a kultury, tak milovníci temných japonských ninja praktik, tvrdšího karate a neuvěřitelných soubojů na meče. Opravdu absolutní špička svého žánru. Vadil mi jen klasický honkongský humor ze začátku, ale jakmile se pole vyklidilo pro scény Conan vs Henry, tak už se jen jede a jede, na humor není čas ... Mazec!!!(30.9.2008)

 • Idaho
  *****

  Tuhle doslova klasiku jsem videl už před mnoha a mnoha lety. Dnes, když jsem tento film objevil a netušil, že jde o něj, svitlo mi hned po prvních pár vteřinách filmu. Tak co, kluci, čím jste kdysi chtěli být? Co je lepší? Ninja, nebo bojovník kung-fu? Ale ať už to či ono, nic není lepší než-li párek hezkých japonských… :) 100 %(11.1.2006)

 • Tuax
  *****

  Jeden z nejlepších filmu, alá Ninojové aspoň pro mě. Spousta scén je naprosto úchvatná a překonává i mnohem známější a propracovanější snímky. Nehledě na to, že zde to má oproti jiným bojovým filmům i nějaký příběh, který zaujme. Už dlouho přemýšlím, nad nějaký jiným flmem, který by na téma ninju tento překonal a zatím jsem na žádný nepřišel a že jsem těch filmů viděl pořádnou sbírku. Srdcovka 10/10(23.5.2010)

 • Rominator
  ****

  Ústřední mmotivem tohoto snímku je ninjova pomsta, který chce pomstít smrt svého otce, ale nečeká, že se mu do cesty postaví takový schopný protivník. Kromě výborných originálních bojových scén se ve filmu objeví i specifický humor, který rozhodně pobaví.(22.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace