Kurýr

• SK název

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Výstavný príklad delikátne blbého scenára, transporter-ovaného do delikátne efektnej formy. Ale zatiaľ čo v hollywoodskom podaní (Emmerich) táto blbosť rozčuluje, v tomto francúzskom, nadnesenom, vyvoláva príjemné uvoľnenie. Na osobitosti filmu dodáva nekonvenčne použitá hudba. A Statham na celej čiare skóruje.(26.4.2003)

Mozek pana scenáristy si nejspíš dopřál pár měsíců na dovolenke na Tahiti, protože jinak si tu všudypřítomnou demenci nedokážu vysvětlit. Dialogy bych vymyslel lepší za deset minut na záchodě a aspoň trochu mohli tvůrci vzít v úvahu logiku při aranžování dění na plátně. Ale co naplat, když je akce zatraceně dobrá - lahodnou choreografii doplňuje energický full contact a vizuální vychytávky. Statham sice mohl byt ještě coolovější a Šu Kej mu nemusela dát tak trapným způsobem, jakým dala, ale i tak to na trošku slabší tři hvězdičky stačí. Každopádně dvojky se dost bojím.(29.6.2004)

Besson si konečně může mnout ruce, protože teprve Kurýr je tím prvním pořadným akčním nášupem, o který se ve všech těch Taxi, Wasabi a Polibcích jánevímčeho stále dokola snaží , ale vždycky něco někde přebývá či chybí. Kurýr je našlapaný vyvážený mix naprosto tupého příběhu s orgastickou kung-fu řežbou, vizuálně nabušenými automobilovými honičkami, řízným hiphopem a tou správně sličnou "roštěnkou" navrch. Statham pobral charismatu přímo plnou cisternu, rozdává pěstní klouby na každém rohu a jako vrchol filmu vám dokonce předvede bitku se svetrem a dvěma šlapkami od kola. Chcete vypnout? Nemáte lepší volbu...(25.1.2003)

Skvěle natočené akční scény, Jason Statham je dobrej drsňák a navíc nepostrádá charisma. Na to, že to mělo tak malý rozpočet, je to fakt jízda a v rámci žánru vysoký nadprůměr. Nečekal jsem duchaplný příběh, či, nedej bože, propracovanou zápletku, čekal jsem no-brain oddychovku, akční jízdu s pořádnou porcí nadhledu, u které mohu v pohodě a bez újmy na hodinu a půl vypnout. Přesně to se stalo a já se tudíž za své vysoké hodnocení vůbec nestydím.(12.2.2003)

Méně je někdy více, řekl si Luc Besson a poslal příběhovou stránku filmu do kytek. A co se stalo? Vznikl film tak zábavný a našlápnutý, že je vám úplně fuk kde se sakra vzali všichni ti mafiáni, co dělal Frank Martin za mlada, že skončil jako profesionální kurýr a jeden z nejdrsnějších a nejsympatičtějších akčních hrdinů, kteří to kdy rozbalili na plátně v těžce nadřeném hongkongském stylu a co se asi bude dít dál. Tohle vám totiž stihne dojít až při závěrečných titulcích, taková je to jízda. Nezbývá než se těšit na dvojku a přát Jasonu Stathamovi hodně, hodně hvězdnou kariéru, protože je to sympaťák každým coulem. 70%, ale velmi, velmi stylových;)(26.8.2005)

Pro milovníky Prousta vyložená nutnost. :-)(17.3.2003)

Nebýt excelentně bojujícího Jasona Stathama, asi bych tento snímek taky spláchl. Dějově je to průhledné jako toaletní papír (taky jste si všimli, že jej dělají pořád tenčí a tenčí?), nápady jsou originální asi jako Mona Lisa vystavená v Louvru (tu pravou mám doma já, heč :) ), jediné na čem tenhle film stojí (i když vratce) je akce (hele, to se docela rýmuje - vratce, akce :) ). S efekty tvůrci taky nešetřili - srážka dvou osobních aut způsobí výbuch, jenž se může směle měřit s výbuchem Krakatoy - proč ne, když jim to lidi baští.... Celkově vzato, je to jen a jen průměrný snímek.(16.11.2003)

Akční oddechovka mající i přes přiměřenou délku pár hluchých míst. 60% Zajímavé komentáře: Lateef, Wormboy, andrewz, Jordan, Creshaw(13.3.2005)

Kde jsou ty časy akčních hrdinů, kteří okupovali kinosály a fanoušci si jimi tapetovali jejich pokoje. Zdá se, že nenávratně pryč. Ačkoliv je tu jedna perla s názvem Jason Statham, který nabyl slušného hereckého umu v jeho rodné Británii a vybírá si zábavné a akcí nabyté filmy, ve kterých se jeho svalstvo zobrazí v jeho plné kráse, tak jako v Kurýrovi, který mě naprosto nečekaně uchvátil. Sice je řada scén až k neuvěření, ale co na plat, akční filmy takovými to scénami disponovali, ale v přiměřeném měřítku. Škoda jen tak pitomého scénáře a dementních rozhovorů, i přestože je znát, že si autoři dali práci hlavně s akčními scénami a nakonec dobře udělali, jelikož dali vzniknout jednomu z nejlepších akčních filmů nového tisíciletí. Alespoň pro mě.(27.1.2007)

Kdysi jsem dělal stejnou práci pro Pražskou kurýrní službu. Bohužel jsem během převozu zásilky uvízl na rychlostní dálnici D1 v dopravní zácpě. Byl vyhlášen dopravní stupeň číslo 4. Klientovi jsem přivezl vietnamskou prodavačku levného značkového textilu po mnoha hodinách čekání v zácpě na D1 už v rozkladu. Od kurýrní služby mě posléze vyhodili. Jak je vidět můj kolega ve Francii nemá na silnici zácpy a tak se mu vede docela dobře.(27.1.2007)

Jason Statham hláškující. Nablýskané BMW. Jason Statham střílející. Proklatě sexy Shu Qi, Jason Statham mlátící lidi po hlavě. Neodolatený inspektor Francois Berleand. Jason Statham kopající lidi do hlavy. Vynikající soundtrack. Jason Statham pózující. SPOUSTA explozí... od malička jsem chtěl být kosmonautem, od roku 2002 chci být Kurýrem. :)(20.6.2007)

Rozpočet $21miliónovTržby USA $25,296,447Tržby Celosvetovo $43,928,932Jason Statham v najlepšej zbesilej jazde z produkcie Luca Bessona. Tento akčný nárez má spád, slušné tempo čo si po celý čas udržiava svoju nastavenú latku, štartujúcu od počiatočnej naháňačky ulicamy mesta, prekvapene to nikam zbytočne neskĺza, hlavne do moc veľkej fádnosti a to sa stáva pre dej výhodou, ďalej prezentované bojové umenia v súbojoch chrlia nápaditosťou, kde treba spomenúť súboj na olejovej podlahe a tým pádom, keď to zhrniem sme svedkami veľmi vydarenej akčnej vychytávky. /75%/(19.4.2008)

Jason je úžasný.(26.5.2008)

Na poprvé mě Kurýr moc nevzal. Nevím proč asi jsem neměl náladu, ale teď po roce jsem se znovu kouknul a přišlo mi to bezva. Mnohem lepší než některé slavné hongkongské bojové filmy. Navíc Jason Statham je fakt cool. Uvidíme co to se mnou provede potřetí.(8.7.2005)

Rules are made to be broken...Odmalička jsem chtěla být astronautem...a Kurýr na tom nic nezměnil. Nehodlám předstírat, že v něm vidím vrchol kinematografie. Žádný Mount Everest, ba ani Milešovka nebo petřínský krtinec. Popravdě, usnula jsem v 33.minutě, kdy mě to legrační máchání rukama (choreografii akčních scén má na starosti nějaká cholerická pradlena) uvedlo do do silného bezvědomí. Když jsem druhý den dala skokanovi do vody ještě jednu šanci s tím, že jestli ji nepromění, vypustím mu bazén, napnul svaly a předvedl pár triků. Prý jsem se smála i v thrillerových momentech, ale ráda si nechám poradit, jak udržet koutky v klidu, když se Jason Statham s tak neodolatelným štěněcím výrazem přibližuje k padouchovi, že máte chuť dělat ťuťuňuňu...když vyplašeně couvá před atraktivní Asiatkou...když se blaženě cachtá jako tuleň v motorovém oleji...Herec jediného výrazu. Ale stačí mu. Na sedmdesát procent....A ten Proust:)70%(2.9.2007)

Soundtrack Stanley Clarke: 1. Boogie 2nite - Tweet ,2. I Got Love - Nate Dogg ,3. Live Big - Sacario/Angie Martinez/Fat Joe ,4. Rock the Party - Benzino ,5. Muzik - Knoc-Turn'al ,6. If I Could Go! - Angie Martinez/Lil' Mo/Sacario ,7. Be Alright - Tamia ,8. Scream - Missy Elliott ,9. Funny - Gerald Levert ,10. I'm Cool - Hustlechild ,11. One on One - Keith Sweat ,12. Life of a Stranger - Nadia ,(10.6.2011)

Hloupoučký a naivní film natočený mimořádně stylovým způsobem a s tak obrovskou nadsázkou, že mu nelze mít vůbec nic za zlé. Jak řekl můj spolubydlič, kam se hrabe xXx :-)(17.1.2004)

„Mám rád, keď je ráno ticho.“ Priemerný akčný film, vlastne skôr akčná komédia, než akčný triler. Vynikajúce akčné scény a charizma britského drsňáka Jasona Stathama sú hlavné – a pravdupovediac aj jediné - dôvody, pre ktoré by ste si mali KURIÉRA pozrieť. Dej nestojí za reč (chlapík je platený za to, že „preváža veci“, ale keď raz v kufri otvorí panenskú Aziatku, prestane byť neosobný a zapletie sa do krvavých mafiánskych praktík), postavy sú slabo nahodené, detto hlášky – ale akonáhle začne akcia, je to mäso človeče. Jasonov plagát mi nad posteľou nevisí, ale priznám sa, že ako fanúšikovi akčného žánru 80. rokov je mi jeho prístup sympatický – má v sebe niečo z tých starých borcov, ktorí chránili ženy a deti a zachraňovali svet pred nukleárnymi katastrofami. Zdá sa, že tam, kde svoju akčne solídne nakopnutú kariéru mimoriadne mizerným výberom ďalších filmov dobrovoľne sabotovali Vin Diesel a The Rock, tam vyhráva Jason s heslom kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva. Je chlapčensky sympatický, majú ho radi ženy, deti i muži, má výbornú kondičku ale nie je to nechutná kopa trápnych svalov... je proste fajn. KURIÉR vlastne tiež – a to ani omylom nemám rád scenáre a produkciu kedysi (ale to už bolo dávno) výnimočného Luca Bessona. Snímka nemá so žánrovou revolúciou nič spoločné, ale ako nenáročný oddych určite fajn a je vidieť, že režisér Corey Yuen je expert na bojové umenia/scény (autobus, kontajner, olej – všetko strhujúco nasnímané bomby so šikovnou choreografiu a výbornými kaskadérskymi výkonmi, pritom snímka nestála veľa).(15.10.2006)

• novoten

Napoprvé solidní akčňák a ideální oddychovka, napodruhé už trochu iritující tupost zápletky, dialogů a pohledné ženské hrdinky. Statham je sice supermacho, akce výborně natočená a rvačka v oleji se šlapkami na nohách dokonalá, ale někdy to chce prostě víc než jen slepit vatou pár dobrých nápadů.(27.1.2007)

I přes ty tři hvězdy co jsem udělil musím Kurýra označit za nedprůměrný akční snímek, jehož bohužel sráží děsný scénář. Vím, že vytýkat akčnímu filmu chyby ve scénáři je sice trochu off topic, jenže tady už je to vážně hrubý. Každopádně akční scény (bitky na rozlitém oleji atd.) nemají momentálně v českých kinech konkurenci a Jason Statham je neuvěřitelně cool!!!(1.2.2003)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28