Kurýr

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

• Trellíno

Teda takhle přiblbej scénář už jsem dlouho nezažil. To snad psal nějakej desetiletej kluk či co? Čekal jsem akční nářez a bohužel všechny dobrý akční scény byly v traileru. Poměrně velký zklamání.(19.6.2003)

Nebýt excelentně bojujícího Jasona Stathama, asi bych tento snímek taky spláchl. Dějově je to průhledné jako toaletní papír (taky jste si všimli, že jej dělají pořád tenčí a tenčí?), nápady jsou originální asi jako Mona Lisa vystavená v Louvru (tu pravou mám doma já, heč :) ), jediné na čem tenhle film stojí (i když vratce) je akce (hele, to se docela rýmuje - vratce, akce :) ). S efekty tvůrci taky nešetřili - srážka dvou osobních aut způsobí výbuch, jenž se může směle měřit s výbuchem Krakatoy - proč ne, když jim to lidi baští.... Celkově vzato, je to jen a jen průměrný snímek.(16.11.2003)

Jason je úžasný.(26.5.2008)

První a asi nejlepší a určitě nejzručněji realizovaný díl celé série. Yuen a Leterrier drží laťku akčního řemesla po celých 88 minut. Statham je pořád cool. Stylově obalený v akčním kabátu s průstřelem a výbuchem na každé straně. Je to popcorňák, ale na plný plyn. Akčňák co má koule.(4.2.2012)

• igi B.

Pointou laciná a dějově neuvěřitelně debilní frenšmenská >howoodina< , poakčněnec, snažící se marně býti horší akčna... Ta jedna hvězdička je proto jen za občasně povedenou choreografii oněch akčních scén. Jinak jsem měl už v půli filmu chuť tam dát odpad...(28.1.2007)