Kurýr

Transporteur, Le

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Nenáročná zábava so sympatickým hrdinom. Len škoda že postavu viac nerozvinuli, ja som tam videl slušný potenciál čo po výbornom začiatku trochu zamrzí, že sa to celé zvrhne do priamčiarej čisto akčnej linky. Ta je naštastie výborne zvládnutá. Turn da brain off.(15.6.2005)

I přes ty tři hvězdy co jsem udělil musím Kurýra označit za nedprůměrný akční snímek, jehož bohužel sráží děsný scénář. Vím, že vytýkat akčnímu filmu chyby ve scénáři je sice trochu off topic, jenže tady už je to vážně hrubý. Každopádně akční scény (bitky na rozlitém oleji atd.) nemají momentálně v českých kinech konkurenci a Jason Statham je neuvěřitelně cool!!!(1.2.2003)

Kde jsou ty časy akčních hrdinů, kteří okupovali kinosály a fanoušci si jimi tapetovali jejich pokoje. Zdá se, že nenávratně pryč. Ačkoliv je tu jedna perla s názvem Jason Statham, který nabyl slušného hereckého umu v jeho rodné Británii a vybírá si zábavné a akcí nabyté filmy, ve kterých se jeho svalstvo zobrazí v jeho plné kráse, tak jako v Kurýrovi, který mě naprosto nečekaně uchvátil. Sice je řada scén až k neuvěření, ale co na plat, akční filmy takovými to scénami disponovali, ale v přiměřeném měřítku. Škoda jen tak pitomého scénáře a dementních rozhovorů, i přestože je znát, že si autoři dali práci hlavně s akčními scénami a nakonec dobře udělali, jelikož dali vzniknout jednomu z nejlepších akčních filmů nového tisíciletí. Alespoň pro mě.(27.1.2007)

Rozpočet $21miliónovTržby USA $25,296,447Tržby Celosvetovo $43,928,932Jason Statham v najlepšej zbesilej jazde z produkcie Luca Bessona. Tento akčný nárez má spád, slušné tempo čo si po celý čas udržiava svoju nastavenú latku, štartujúcu od počiatočnej naháňačky ulicamy mesta, prekvapene to nikam zbytočne neskĺza, hlavne do moc veľkej fádnosti a to sa stáva pre dej výhodou, ďalej prezentované bojové umenia v súbojoch chrlia nápaditosťou, kde treba spomenúť súboj na olejovej podlahe a tým pádom, keď to zhrniem sme svedkami veľmi vydarenej akčnej vychytávky. /75%/(19.4.2008)

Výborný Jason Statham. Víc psát asi nemusím, film totiž stojí jen a pouze na něm. 60%.(27.3.2007)

• - Poznávací značka kamionu, který Frank získal je 656 STA 13. (c.tucker)

• - Zvukový střihač Vincent Tulli si zahrál malé cameo ve filmu jako popelář. (c.tucker)

• - Keď Frank (Jason Statham) dáva napiť svojmu "balíku", tak prereže pásku, no v ďalšom zábere je neprerezaná, aj keď ju nevymenil. (domco10)