Kurýr

Transporteur, Le

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Taková Leterrierova rozcvička před Unleashed. Příběh je jednoduchý a plný chyb (taky co čekat od Bessona), ale je na filmové plátno převeden s takovou grácií, že nemohu hodnotit jinak. A díky tomuhle filmu jsem začal uctívat Jasona Stathama.(15.9.2005)

Kde jsou ty časy akčních hrdinů, kteří okupovali kinosály a fanoušci si jimi tapetovali jejich pokoje. Zdá se, že nenávratně pryč. Ačkoliv je tu jedna perla s názvem Jason Statham, který nabyl slušného hereckého umu v jeho rodné Británii a vybírá si zábavné a akcí nabyté filmy, ve kterých se jeho svalstvo zobrazí v jeho plné kráse, tak jako v Kurýrovi, který mě naprosto nečekaně uchvátil. Sice je řada scén až k neuvěření, ale co na plat, akční filmy takovými to scénami disponovali, ale v přiměřeném měřítku. Škoda jen tak pitomého scénáře a dementních rozhovorů, i přestože je znát, že si autoři dali práci hlavně s akčními scénami a nakonec dobře udělali, jelikož dali vzniknout jednomu z nejlepších akčních filmů nového tisíciletí. Alespoň pro mě.(27.1.2007)

Kuryr je v podstate stejnej jako jeho druhej dil, s tim rozdilem, ze bitky tu pusobi jeste v ramci moznosti realisticky. Navic tu je obcas nakej zajimavej napad. Sice chvilku trva, nez se film rozjede, ale pak to stoji za to. Statham je neskutecnej borec, sem tam hodi nakou hlasku a bitkari naprosto perfektne. Cely mi to prislo jako takovej mix mezi Taxi, Kobra 11 a Mission Impossible. Takovejhle druh filmu ma hlavne pobavit a to Kuryr zvlad na vybornou.(28.1.2007)

Myslim, ze toto je prvy film, v ktorom som spoznal Jasona Stathama v akcnej ulohe a Luc Besson akoby presne vedel, ake akcne filmy mam najradsej. Toto je presne typ filmu, ktoremu by sa dalo vytknut vselico, ale je to tak zabavne, svizne, akcne a bojove sceny na urovni a uslo to tak rychlo, ze nemozem dat menej, nez 5 hviezdiciek. Na akcnych filmoch som vyrastal a tento film mi pripomenul casy, ked som si niektore sceny na VHS-kach pretacal znovu a znovu :-) ________ Jason Statham - (Frank Martin) +++ Qi Shu - (Lai) +++ Matt Schulze - (Wall Street) +++ François Berléand - (Inspector Tarconi) +++ Ric Young - (Mr. Kwai) +++ Doug Rand - (Leader) +++ Didier Saint Melin - (Boss) +++ Produkcia: Luc Besson +++ Hudba: Stanley Clarke +++(28.1.2012)

Fakt se mi to líbilo, bylo to svižné, plné akce a mělo to takovej ten nádech, jako, že už z těch scén je vám už špatně a chcete už taky nějakej ten příběh, dal bych 3 a půl, ale to nejde.(18.11.2005)