Kurýr

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

• novoten

Napoprvé solidní akčňák a ideální oddychovka, napodruhé už trochu iritující tupost zápletky, dialogů a pohledné ženské hrdinky. Statham je sice supermacho, akce výborně natočená a rvačka v oleji se šlapkami na nohách dokonalá, ale někdy to chce prostě víc než jen slepit vatou pár dobrých nápadů.(27.1.2007)

Jako jo, udělal na mě dojem ten precizní a zásadový mladý muž doručující balíky. Jason má obrovské charisma a nemohu se zbavit pocitu, že hlavně díky němu má tento film celkem vysoké ohodnocení. Tady to hlavně zachraňuje sympatická akčnost. Jednoznačně. Jinak příběhu chybí originální myšlenka, která by mě dějově zasáhla a já se tomu už přestávám divit. Ono se snad už ani nedá natočit něco, co tady ještě nebylo. Scénáře akčních filmů se s různými obměnami jednoduše opakují.(1.5.2014)

Méně je někdy více, řekl si Luc Besson a poslal příběhovou stránku filmu do kytek. A co se stalo? Vznikl film tak zábavný a našlápnutý, že je vám úplně fuk kde se sakra vzali všichni ti mafiáni, co dělal Frank Martin za mlada, že skončil jako profesionální kurýr a jeden z nejdrsnějších a nejsympatičtějších akčních hrdinů, kteří to kdy rozbalili na plátně v těžce nadřeném hongkongském stylu a co se asi bude dít dál. Tohle vám totiž stihne dojít až při závěrečných titulcích, taková je to jízda. Nezbývá než se těšit na dvojku a přát Jasonu Stathamovi hodně, hodně hvězdnou kariéru, protože je to sympaťák každým coulem. 70%, ale velmi, velmi stylových;)(26.8.2005)

• - Jedným z bojových kaskadérov bol aj populárny Cyril Raffaelli, ktorého si môžeme všimnúť v úvode bitky medzi autobusmi. (ywo666)

• - Dohromady byli ve filmu použity tyto útočné pušky Steyr StG 77 AUG, M-4 carbine, H&K G36 a SIG 552, kterou používal Frank, když hledal Číňany v kontejnerech. (c.tucker)

• - Když Jason Statham (Frank Martin) píchne zadní pneumatiku svého BMW, jde do kufru pro rezervní kolo, které vypadá jinak než původní disk. Když ale po pár minutách parkuje před benzinovou pumpou, je vidět, že na autě je opět původní disk. (LiborGondek)