Kurýr

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Jason je úžasný.(26.5.2008)

Jason Statham je prostě borec. Ovšem celej film mi připadal tak ňák nemastnej neslanej. Ze začátku sem se úplně lek, že se dívám na Taxi, páč honička mezi francouzkejma uličkama se hodně podabala zmiňovanýmu filmu. Naštěstí nudný chvíle zachrání nádherná Qi Shu a dobrý triky, který Frank používá.(30.1.2007)

První a asi nejlepší a určitě nejzručněji realizovaný díl celé série. Yuen a Leterrier drží laťku akčního řemesla po celých 88 minut. Statham je pořád cool. Stylově obalený v akčním kabátu s průstřelem a výbuchem na každé straně. Je to popcorňák, ale na plný plyn. Akčňák co má koule.(4.2.2012)

Takova normalni akcni oddechovka, kterou si ale vickrat nepustite.(7.9.2003)

Besson si konečně může mnout ruce, protože teprve Kurýr je tím prvním pořadným akčním nášupem, o který se ve všech těch Taxi, Wasabi a Polibcích jánevímčeho stále dokola snaží , ale vždycky něco někde přebývá či chybí. Kurýr je našlapaný vyvážený mix naprosto tupého příběhu s orgastickou kung-fu řežbou, vizuálně nabušenými automobilovými honičkami, řízným hiphopem a tou správně sličnou "roštěnkou" navrch. Statham pobral charismatu přímo plnou cisternu, rozdává pěstní klouby na každém rohu a jako vrchol filmu vám dokonce předvede bitku se svetrem a dvěma šlapkami od kola. Chcete vypnout? Nemáte lepší volbu...(25.1.2003)