Kurýr

Transporteur, Le

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Hloupoučký a naivní film natočený mimořádně stylovým způsobem a s tak obrovskou nadsázkou, že mu nelze mít vůbec nic za zlé. Jak řekl můj spolubydlič, kam se hrabe xXx :-)(17.1.2004)

Kurýr není žádná hitparáda, ale kouknout se na to určitě dá, Jason Statham je jako nekompromisní a zásadový řidič skvělý, ale scénář jim tam trošičku pokulhává, v tom je ten největší problém, imho. Tohle není žádná americká akční "kovbojka", kde za kazdym slovem padne vystrel... Luc Besson umi, ale ma se porad co ucit.(12.8.2006)

Pro milovníky Prousta vyložená nutnost. :-)(17.3.2003)

Přesná ukázka toho, že i s hloupým scénářem se dají dělat velké věci. Obzvlášť pokud máte po ruce dva talentované režiséry, kteří to neberou tak moc vážně. Pokud člověk vypne na hodinku a půl mozek a nebude se starat o to, že Frank Martin je zřejmě superman, tak se královsky pobaví. Už jen proto, že akční scény, ať už bitky či honičky, jsou sakra hodně cool. A navíc je tady Jason Statham, který prostě ruluje.(21.10.2006)

Logicky by som mal asi dať za tri, ale tá akčná nadupanosť ma k tomu jednoducho nepustí! Skvelá jazda, opäť skvelá kamera a jazdné výkony, nadupané autá, akurát mi tam vadila tá naivná zápletka, no budiš. Statham je charizmatický drsňák ako sa patrí a vo filme je to cítiť a keď mu dohodia navyše nevinnú sexi kostičku, nemám čo vytknúť. 85%.(4.8.2006)