Kurýr

Transporteur, Le

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

- nikdy neměň dohodu- nikdy žádný jména- nikdy neotvírej balík-. Umí řídit osobní auto (a kamion nohama), střílet,karate,má vtip A KLIKU (ale tu musí mít každý akční hrdina ve filmu kde se něco děje).Film má tempo jako hrom a že je to ,,nemožné" přece nikomu nevadí. hlavně, že dobro zvítězí nad lží a nenávistí....(2.8.2005)

Výborný Jason Statham. Víc psát asi nemusím, film totiž stojí jen a pouze na něm. 60%.(27.3.2007)

Začíná to vcelku vkusně a dynamicky, několikeré vzpomenutí na tři dosud neporušená pravidla a bombastické shrnutí šancí na uniknutí z místa činu ihned napoví, s kým máme tu čest - s charismatickým kurýrem Frankem, jehož představitel Jason Statham má správný drsňácký profil, umí řídit i nohama a jeho neobyčejná muskulatura je nabitá rychlými svalovými vlákny, protože pozice, ze kterých uštědřuje své bleskové kopy, jsou opravdu nezvykle krkolomné - choreografie a nápaditost bojových scén jsou vrcholem filmu a mlátičku v autobuse nebo rubačku v kolomazi si budete pamatovat pravděpodobně minimálně do dalšího dílu... bohužel kromě zmíněného úvodu a akčních scén vše ostatní pokulhává - dějově je film prázdný jako peněženka zkouřeného týpka zevlujícího v půl šestý ráno v poblitém koutě vylidněné diskotéky, film je obtěžkán mnoha nelogičnostmi a jinak výborné akční scény lehce ruší klipovitý střih. Jako zábava to ale funguje celkem dobře, na první shlédnutí poctivých 60%, napodruhé o poznání slabší. 21 miliónů dolarů(rozpočet)/44 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(27.1.2007)

Myslim, ze toto je prvy film, v ktorom som spoznal Jasona Stathama v akcnej ulohe a Luc Besson akoby presne vedel, ake akcne filmy mam najradsej. Toto je presne typ filmu, ktoremu by sa dalo vytknut vselico, ale je to tak zabavne, svizne, akcne a bojove sceny na urovni a uslo to tak rychlo, ze nemozem dat menej, nez 5 hviezdiciek. Na akcnych filmoch som vyrastal a tento film mi pripomenul casy, ked som si niektore sceny na VHS-kach pretacal znovu a znovu :-) ________ Jason Statham - (Frank Martin) +++ Qi Shu - (Lai) +++ Matt Schulze - (Wall Street) +++ François Berléand - (Inspector Tarconi) +++ Ric Young - (Mr. Kwai) +++ Doug Rand - (Leader) +++ Didier Saint Melin - (Boss) +++ Produkcia: Luc Besson +++ Hudba: Stanley Clarke +++(28.1.2012)

Kdysi jsem dělal stejnou práci pro Pražskou kurýrní službu. Bohužel jsem během převozu zásilky uvízl na rychlostní dálnici D1 v dopravní zácpě. Byl vyhlášen dopravní stupeň číslo 4. Klientovi jsem přivezl vietnamskou prodavačku levného značkového textilu po mnoha hodinách čekání v zácpě na D1 už v rozkladu. Od kurýrní služby mě posléze vyhodili. Jak je vidět můj kolega ve Francii nemá na silnici zácpy a tak se mu vede docela dobře.(27.1.2007)

• - Kód, pomocou ktorého Frank štartuje svoj bavorák, je 1732. (m.a.t.o.)

• - Když Lai používá počítač, tak projíždí několik jiných fotografií než narazí na tu Wall Streetovu. Všechny jsou členů štábu a jména u těchto snímků jsou všechny vtipem např. "Gordon Zola", "Christiane Isme"... (c.tucker)

• - Jedným z bojových kaskadérov bol aj populárny Cyril Raffaelli, ktorého si môžeme všimnúť v úvode bitky medzi autobusmi. (ywo666)