Kurýr

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

• novoten

Napoprvé solidní akčňák a ideální oddychovka, napodruhé už trochu iritující tupost zápletky, dialogů a pohledné ženské hrdinky. Statham je sice supermacho, akce výborně natočená a rvačka v oleji se šlapkami na nohách dokonalá, ale někdy to chce prostě víc než jen slepit vatou pár dobrých nápadů.(27.1.2007)

• igi B.

Pointou laciná a dějově neuvěřitelně debilní frenšmenská >howoodina< , poakčněnec, snažící se marně býti horší akčna... Ta jedna hvězdička je proto jen za občasně povedenou choreografii oněch akčních scén. Jinak jsem měl už v půli filmu chuť tam dát odpad...(28.1.2007)

Kuryr je v podstate stejnej jako jeho druhej dil, s tim rozdilem, ze bitky tu pusobi jeste v ramci moznosti realisticky. Navic tu je obcas nakej zajimavej napad. Sice chvilku trva, nez se film rozjede, ale pak to stoji za to. Statham je neskutecnej borec, sem tam hodi nakou hlasku a bitkari naprosto perfektne. Cely mi to prislo jako takovej mix mezi Taxi, Kobra 11 a Mission Impossible. Takovejhle druh filmu ma hlavne pobavit a to Kuryr zvlad na vybornou.(28.1.2007)

Jason je úžasný.(26.5.2008)

Bavil jsem se ... akční film, Jason Statham, Cyril Raffaeli, francouzský film ... kombinace výtečného akčího filmu:)(20.5.2009)

• - Poznávací značka kamionu, který Frank získal je 656 STA 13. (c.tucker)

• - V části, kdy kurýr (Jason Statham) prorazí zábradlí mostu a skáče na autonávěs, je za letu vidět, že vlevo vpředu je pouze disk bez pneumatiky. Po doskoku má však auto všechny pneumatiky v pořádku. (S.E.T.H.)

• - Zvukový střihač Vincent Tulli si zahrál malé cameo ve filmu jako popelář. (c.tucker)