Kurýr

Transporteur, Le

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Jako jo, udělal na mě dojem ten precizní a zásadový mladý muž doručující balíky. Jason má obrovské charisma a nemohu se zbavit pocitu, že hlavně díky němu má tento film celkem vysoké ohodnocení. Tady to hlavně zachraňuje sympatická akčnost. Jednoznačně. Jinak příběhu chybí originální myšlenka, která by mě dějově zasáhla a já se tomu už přestávám divit. Ono se snad už ani nedá natočit něco, co tady ještě nebylo. Scénáře akčních filmů se s různými obměnami jednoduše opakují.(1.5.2014)

Rules are made to be broken...Odmalička jsem chtěla být astronautem...a Kurýr na tom nic nezměnil. Nehodlám předstírat, že v něm vidím vrchol kinematografie. Žádný Mount Everest, ba ani Milešovka nebo petřínský krtinec. Popravdě, usnula jsem v 33.minutě, kdy mě to legrační máchání rukama (choreografii akčních scén má na starosti nějaká cholerická pradlena) uvedlo do do silného bezvědomí. Když jsem druhý den dala skokanovi do vody ještě jednu šanci s tím, že jestli ji nepromění, vypustím mu bazén, napnul svaly a předvedl pár triků. Prý jsem se smála i v thrillerových momentech, ale ráda si nechám poradit, jak udržet koutky v klidu, když se Jason Statham s tak neodolatelným štěněcím výrazem přibližuje k padouchovi, že máte chuť dělat ťuťuňuňu...když vyplašeně couvá před atraktivní Asiatkou...když se blaženě cachtá jako tuleň v motorovém oleji...Herec jediného výrazu. Ale stačí mu. Na sedmdesát procent....A ten Proust:)70%(2.9.2007)

Bavil jsem se ... akční film, Jason Statham, Cyril Raffaeli, francouzský film ... kombinace výtečného akčího filmu:)(20.5.2009)

• - V traileri je scéna, kde hlavný hrdina vychýli riadenú strelu pomocou strieborného podnosu na kávu. Na prianie Jasona Stathama (Frank Martin) sa táto scéna z filmu vystrihla, pretože podľa neho bola až moc prehnaná. (Methodix)

• - Když se Lai prohrabuje fotografiemi ve Frankově domě, snímek, na kterém je malý chlapec s opicí je doopravdy Jason Statham. (c.tucker)

• - V části, kdy kurýr (Jason Statham) prorazí zábradlí mostu a skáče na autonávěs, je za letu vidět, že vlevo vpředu je pouze disk bez pneumatiky. Po doskoku má však auto všechny pneumatiky v pořádku. (S.E.T.H.)