poster

Kurýr

 • Francie

  Transporter, The

 • Francie

  Transporteur, Le

 • Slovensko

  Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kOCOUR
  ****

  Besson si konečně může mnout ruce, protože teprve Kurýr je tím prvním pořadným akčním nášupem, o který se ve všech těch Taxi, Wasabi a Polibcích jánevímčeho stále dokola snaží , ale vždycky něco někde přebývá či chybí. Kurýr je našlapaný vyvážený mix naprosto tupého příběhu s orgastickou kung-fu řežbou, vizuálně nabušenými automobilovými honičkami, řízným hiphopem a tou správně sličnou "roštěnkou" navrch. Statham pobral charismatu přímo plnou cisternu, rozdává pěstní klouby na každém rohu a jako vrchol filmu vám dokonce předvede bitku se svetrem a dvěma šlapkami od kola. Chcete vypnout? Nemáte lepší volbu...(25.1.2003)

 • movie
  ***

  I přes ty tři hvězdy co jsem udělil musím Kurýra označit za nedprůměrný akční snímek, jehož bohužel sráží děsný scénář. Vím, že vytýkat akčnímu filmu chyby ve scénáři je sice trochu off topic, jenže tady už je to vážně hrubý. Každopádně akční scény (bitky na rozlitém oleji atd.) nemají momentálně v českých kinech konkurenci a Jason Statham je neuvěřitelně cool!!!(1.2.2003)

 • Tetsuo
  ***

  Pro milovníky Prousta vyložená nutnost. :-)(17.3.2003)

 • Fr
  ****

  - nikdy neměň dohodu- nikdy žádný jména- nikdy neotvírej balík-. Umí řídit osobní auto (a kamion nohama), střílet,karate,má vtip A KLIKU (ale tu musí mít každý akční hrdina ve filmu kde se něco děje).Film má tempo jako hrom a že je to ,,nemožné" přece nikomu nevadí. hlavně, že dobro zvítězí nad lží a nenávistí....(2.8.2005)

 • lesumir
  ***

  Kurýr není žádná hitparáda, ale kouknout se na to určitě dá, Jason Statham je jako nekompromisní a zásadový řidič skvělý, ale scénář jim tam trošičku pokulhává, v tom je ten největší problém, imho. Tohle není žádná americká akční "kovbojka", kde za kazdym slovem padne vystrel... Luc Besson umi, ale ma se porad co ucit.(12.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace