poster

Kurýr

 • Francie

  Transporter, The

 • Francie

  Transporteur, Le

 • Slovensko

  Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • monolog
  *

  Po výtečným začátku, kterej dával (a taky dal) tušit, že nepůjde o obyčejný idiotský akčňák, následuje neobyčejně dementní akčňák. Nerozvinuté a vykastrované charaktery postav jsou dnes v akčním filmu standardem, ale nebývalo tomu tak (Smrtonosná past či Smrtonosná zbraň). Příběh doslova o ničem, z rezervovaného a odtažitého introverta se stane zachránce nevinných až příliš lehce. a následná akce je prostě jen akce. Neboli nuda k pohledání doplněná výbuchy (Nejsou náhodou Mercedesy dieseláky? Já jen, že nafta nevybuchuje) a neskutečnými akčními přemety a skoky. Navíc jedno klišé vedle druhýho od čestné mafiánské dcerky, přes poldu-kámoše až po finální Byl to zločinec, ale taky můj otec! Dalším velkým nedostatkem je i přemíra vážnosti. Celej film není naprosto ničím odlehčenej, žádný hlášky a to ať drsný nebo humorný se nekonají, nehledě už k estupído rovnou z hajzlu dialogům. Od odpadu tenhle film zachránil jen dobrý Jason Statham, ale ani kvůli němu nejsem ochotnej tuhle nudu povýšit někam výš.(27.1.2007)

 • Nathalie
  ****

  Rules are made to be broken...Odmalička jsem chtěla být astronautem...a Kurýr na tom nic nezměnil. Nehodlám předstírat, že v něm vidím vrchol kinematografie. Žádný Mount Everest, ba ani Milešovka nebo petřínský krtinec. Popravdě, usnula jsem v 33.minutě, kdy mě to legrační máchání rukama (choreografii akčních scén má na starosti nějaká cholerická pradlena) uvedlo do do silného bezvědomí. Když jsem druhý den dala skokanovi do vody ještě jednu šanci s tím, že jestli ji nepromění, vypustím mu bazén, napnul svaly a předvedl pár triků. Prý jsem se smála i v thrillerových momentech, ale ráda si nechám poradit, jak udržet koutky v klidu, když se Jason Statham s tak neodolatelným štěněcím výrazem přibližuje k padouchovi, že máte chuť dělat ťuťuňuňu...když vyplašeně couvá před atraktivní Asiatkou...když se blaženě cachtá jako tuleň v motorovém oleji...Herec jediného výrazu. Ale stačí mu. Na sedmdesát procent....A ten Proust:)70%(2.9.2007)

 • Jamal
  ****

  Fakt se mi to líbilo, bylo to svižné, plné akce a mělo to takovej ten nádech, jako, že už z těch scén je vám už špatně a chcete už taky nějakej ten příběh, dal bych 3 a půl, ale to nejde.(18.11.2005)

 • Lateef
  ***

  Začíná to vcelku vkusně a dynamicky, několikeré vzpomenutí na tři dosud neporušená pravidla a bombastické shrnutí šancí na uniknutí z místa činu ihned napoví, s kým máme tu čest - s charismatickým kurýrem Frankem, jehož představitel Jason Statham má správný drsňácký profil, umí řídit i nohama a jeho neobyčejná muskulatura je nabitá rychlými svalovými vlákny, protože pozice, ze kterých uštědřuje své bleskové kopy, jsou opravdu nezvykle krkolomné - choreografie a nápaditost bojových scén jsou vrcholem filmu a mlátičku v autobuse nebo rubačku v kolomazi si budete pamatovat pravděpodobně minimálně do dalšího dílu... bohužel kromě zmíněného úvodu a akčních scén vše ostatní pokulhává - dějově je film prázdný jako peněženka zkouřeného týpka zevlujícího v půl šestý ráno v poblitém koutě vylidněné diskotéky, film je obtěžkán mnoha nelogičnostmi a jinak výborné akční scény lehce ruší klipovitý střih. Jako zábava to ale funguje celkem dobře, na první shlédnutí poctivých 60%, napodruhé o poznání slabší. 21 miliónů dolarů(rozpočet)/44 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(27.1.2007)

 • oli.G
  ****

  Paráda. Maximálne nadupaná a príjemne "nehollywoodska" akcia, jednoduchý príbeh hnaný dopredu zbesilým tempom a (s prihliadnutím k žánru a k stvárňovanej postave) excelentný Statham. Bez neho by aj trojhviezdičkové hodnotenie pokrivkávalo, no takto nemám žiadne výhrady. Tešme sa na dvojku...(1.11.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace