Proti vlastní krvi

Proti svojej krvi

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2016, 98 min

• DwayneJohnson

Je to celé mdlé a hrozně nevýrazné. Ani ryba ani rak, nebo jak se to vlastně říká. Nemá to ty správný, filmový koule, na kterých já si tak dycinky zakládám. V případě Michaela jeho nejslabší film za posledních mnoho let, což nic nemění na faktu, že jeho místo v mojí topce herců je stále pevné.(16.3.2017)

Snímok si berie na paškál vzťahy rodinných príslušníkov írskej kočovnej komunity, ktorá žije neustále na hrane zákona v karavanoch neďaleko mesta. Hlavnou postavou je Chad ( Michael Fassbender ), ktorého tento spôsob života už neuspokojuje a chce pre svoju rodinu lepší život. Dostáva sa do konfliktu so svojim otcom ( Brendan Gleeson ), "vládcom" komunity. Práve na vzťahu s otcom a vlastným synom, ktorému starý otec imponuje ( nepodporuje chodenie do školy ) sa tvorcovia pustili do drámy, ktorú zvládli len na polovicu. Chýbalo mi tu silnejšie uchopenie diváka, vyostrenejší generačný konflikt. V každom prípade má aj tento nezávislý film svoju hodnotu a oplatí sa ho vidieť. Tretí komentár.(15.2.2017)

Britská nezávislá tvorba má pro mě nepopsatelné kouzlo především díky syrovosti, s níž tvůrci nahlížejí do světa (nejen) kriminálníků. Trespass Against Us není výjimkou. Když navíc vedle sebe (nebo proti sobě?) postavíte tak skvělé herce, jakými jsou Michael Fassbender a Brendan Gleeson, výsledkem je podívaná, která vám zaleze pořádně pod kůži.(6.2.2017)

Travel and Conquer. Všichni si asi vzpomenou na Ritchieho pecku Snatch a přičinlivé podnikavce bez trvalého bydliště, co dávají k prodanému zboží pesy. Tady ale kočující byznysmen nechce něco tak triviálního, jako je nový karavan pro Má. On se chce zbavit vlivu Tá.. Adam Smith ku prospěchu věci až do samého konce netlačí na pilu nějaké osudovosti či tragiky a názorně předvádí, že Britové odjakživa uměli protlačit do sajrajtu sociálních dramat upřímnost a životní optimismus. A navíc, to ze tří čtvrtin irské duo Fassbender, Gleeson má moji neutuchající pozornost, i kdyby předčítalo z příbalového letáku Paralenu..(18.4.2017)

Asi potřebuju trochu něco víc, než jen sledovat hodinu a půl loudavý život kočovníků v UK se vším co k tomu patří, včetně krádeží, vydírání apod. Je to sice famózně syrové a Fassbender s Gleesonem jsou čistokrevní božani, jenomže skoro nic se tam neděje. Hlavní hrdina v podstatě hodinu a půl přemíta zda "to" udělat, či nikoliv. A tam to taky končí.(19.2.2017)