U moře

Jon Hutman

Kostýmy:

Ellen Mirojnick
  • ecceHOMMO

Statické a nudné počas celej premrštene nekončiacej stopáže. */**(29.6.2016)

Pan a paní Smithovi jedou na Riviéru. A teď vážně: je to dobrý film. Jen vyžaduje správné rozpoložení i atmosféru. Z krásné Jane se stala vyhublá „Nessie“ s propadlýma očima a plstnatými vlasy, ze sexy Johna neúspěšný spisovatel a úspěšný alkoholik, který obsesivně rovná odložené brýle. Pomalu plynoucí příběh, v němž se zdánlivě nic neděje, je ve skutečnosti citlivou studií osamělosti a izolovanosti dvou lidí, kteří by si měli být navzájem těmi nejbližšími. Roland do se sebe v baru lije všechno, co teče, druží se se štamgasty a dumá nad prázdným papírem, Vanessa se netečně dívá na moře, apaticky se toulá po okolí a sype do sebe všechno, co má tvar pilulky. Jediným jejich společným koníčkem je šmírování nechutně šťastných novomanželů ve vedlejším apartmá. Pointa se sice dá odhadnout předem, ale v tomto případě to nevadí. Při pohledu na stárnoucího Rolanda a Vanessu se také asi nikomu tep nezvýší, ale ani to nevadí. To zásadní je, že když se do příběhu ponoříte, najednou zjistíte, že jej prožíváte s nimi.(28.4.2016)

• Spiker01

Čekal jsem zdlouhavě nudný náhled do pokročilého a šedí prolezlého manželství, ovšem jsem tu odvahu našel. Škoda, že to má dvě hodiny. Ty dva jsem zkrátka vždycky uznával a nakonec mě zlákali, ale už to nikdy nechci vidět. Podobně jako Terrence Malick mě i Brangelinovci zklamali...4/10(28.4.2016)

• spaceboyCZ

Krásné přímořské prostředí i hotelový pokoj s výhledem. Perfektní hudební podkres a zejména pro postavu Angeliny dokonalý výběr kostýmů. To je ale vše, co od filmu dostanete. Jinak je to patos utápějící se ve vlastním stínu. Na druhou stranu, viděl jsem to pár měsíců po tom, co Brangelina oznámila svůj rozvod..v tomto kontextu pak film dostává o hodně jiný rozměr..tak trochu až děsivě autobiografický..ouha.(14.11.2016)

• Xmilden

Dvě hodiny o tom co dělají pan a paní Pittovi, když se nudí.... asi nepřekvapí že je to hrozná nuda.(27.2.2016)