poster

U moře

 • USA

  By the Sea

 • Slovensko

  Pri mori

Drama / Romantický

USA, 2015, 122 min

Režie:

Angelina Jolie

Scénář:

Angelina Jolie

Hudba:

Gabriel Yared

Producenti:

Brad Pitt, Angelina Jolie

Scénografie:

Jon Hutman

Kostýmy:

Ellen Mirojnick
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • adriane9
  ****

  A já se za tohle postavím! Proč? protože miluju Angie, miluju ty krásný zažloutlý záběry na ni to především. Film rozhodně není pro každého, možná téměř pro nikoho, ale což, já jsem ta vyvolená, které to sedlo vším, co se tam dělo. Krajinou, hudbou, příběhem, herci. Ten jejich toxický vztah a malý rozpad měl důvod, důvod jeden z nejtěžších, a labilita Vanessy je pro mě absolutně všeříkající ( Angie ji zahrála skvěle, o to víc že sama má kopu dětí :)). Tady prostě musíte umět hledat detaily v záběrech i v gestech herců a chápat to druhou stranou duše. A proč to tak vychvaluji a dávám jen čtyři hvězdy? Protože to pro mě není ten pravý zásah, ale chci přesně popsat jak na mě snímek působil a že to rozhodně nebyla taková slátanina jako jiná současná ubohá dramata, která tu bůhví proč bodují na celé čáře.(3.3.2016)

 • kingik
  ****

  V zajetí vyhaslých (manželských) citů a vášní, (hotelového) voyeurismu, vlažné (manželské) erotiky a jedné manželské krize. Manželství Rolanda a Vanessy už trvá čtrnáct let, ale do idylického soužití má daleko. Jejich vztah skomírá. A vypadá to, že jsou spolu už jen ze zvyku. Divák nezná přesnou příčinu, proč pár žije jen vedle sebe. Pobyt v přímořském hotelu ve Francii ale leccos změní. Roland je neúspěšný spisovatel, který chodí každou chvíli do baru nasávat (inspiraci), sem tam napíše na papír pár řádků pro své nové literární dílo, ale většinu času (francouzsky) klábosí s obsluhou v baru. Jeho frustrace už je ale z nespokojeného manželství neúnosná. To jeho zádumčivá žena je mnohem vynalézavější při navazování nových přátelství. Do jejich života vstoupí místní manželský pár z vedlejšího apartmá, o kterém Vanessa už ví vše, co se intimního soužití týče. Dírou ve zdi totiž pravidelně sleduje jejich mrdačku. A co to v ní probudí? Chuť na mrdačku. Na mrdačku s manžílkem, případně i s novým kamarádíčkem od vedle. To je fuk. Za tímto účelem se Angelina Pittovka neváhá odhalit. Očima bude divák lovit její koziště, které si také urvalo ve filmu pěkný kus celuloidu. Brad Piťák ptáka neukáže, ale Angelina se líbí i ženám, tak je o erotiku tímto směrem postaráno. Mohli si zamrdat víc, to jo, ve filmu je místo toho k vidění jen odvážnější muchlovačka ve vaně. U páru jsem vypozoroval i nějakou tu zajímavost. Neměli žádné přátele z minulosti a Vanessa si potrpěla na neustále upravený vzhled. Dlouhé řasy, upravené vlasy, dokonalé líčení i po probuzení, outfit luxusní paničky, takže pro svého muže nechtěla vypadat tuctově. Znenadání v jejich vztahu nastal obrat. Spojila je díra ve zdi, u které se pravidelně střídali, aby se snad i něčemu (sexuálnímu) přiučili. Piťák s Pittovkou po deseti letech zase spolu před kamerou, ale ve zcela odlišném, komorně laděném a nekomerčním filmu, než kdysi poprvé na počátku jejich slavného vztahu. Film svým pojetím a psychologickou stavbou by se dal připodobnit k vyzrálejším dílům Romana Polanskeho. V každém případě obě herecké hvězdy hrají něco jiného, než na co je divák zvyklý. A ono bylo zajímavé sledovat jejich dvouhodinové snažení ve velmi pomalém a pocitovém filmu. Jen doufám, že se Angelina při psaní scénáře neinspirovala vlastním manželským soužitím s Bradem. Absolutní jistotu, že tomu tak nebylo, nemám. Niterně, intimně a zajímavě hloubavě pojatý film, kterému chybí o chloupek výraznější režijní rukopis. Ale režisérka Angelina to časem přivede k dokonalosti. Jinak by to snad ani nebyla ona, že jo. 80%(16.2.2016)

 • Martpod
  **

  Angelina unudila Brada a mě vlastně taky. Kdyby si to vyřídili během deseti jako v Ms. a Mrs. Smith tak by měli všichni klid a ušetřili by si dvě hodiny absurdního utrpení.(19.11.2015)

 • silentname
  ****

  Toto bude rozhodne jeden z najrozporuplnejších filmov tohto roku. Musím povedať, že je fajn znovu vidieť Angelinu s Bradom vidieť na plátne a funguje to medzi nimi stále dobre. Majú spolu chémiu, majú charizmu a rozhodne je tento film zaujímavejší ako keď boli pán a pani Smithovci. To ale len tak na okraj. Prvá tretina filmu ma nudila, nakoľko som začínal nadobúdať dojem, že sa točíme v kruhu, no postupne sa nám odhaľovali osudy našich hrdinov a začali sme viac chápať ich konanie. A musím priznať, že hoci som Vanessine dôvody očakával, tak boli podané veľmi dobre. Nechcem ale zase zachádzať do spoilerov a je to ťažké nedať k tomuto filmu veľa spoilerov. Povedzme ale aspoň, že všetci hrdinovia pôsobia ako reálni ľudia, majú svoje klady aj zápory, no najdôležitejšie pre mňa je, že ich všetkých dokážeme pochopiť. A to pre mňa vyhráva. Hudba je tiež príjemná, hoci občas znie trošku monotónne ale vie spolupracovať s filmom a nestrieľa naprázdno. Viem pochopiť ak je toto pre niekoho chrápadlom roku. Pre mňa to rozhodne nebolo. Myslím si, že tam stále víťazia filmy ako Wild Horses alebo Hacker's Game. Hodnotenie: B-(22.11.2015)

 • Lukoboss
  **

  Brad a Angelina jsou sympaťáci, ona je kočka, on je frajer, ale k čemu to je, když hrajou v něčem takovým. Angelina má za sebou určitě lepší herecký i režisérský počiny, o Bradovi ani nemluvím. A přesto, že oba svoje pocity na plátně představujou opravdu věrohodně, nejedná se o žádnou filmovou pecku. Angelina má celou dobu útrpnej výraz a slzy v očích (úsměv za tu dobu přijde asi jen jeden), Brad aspoň trochu hne mimikou. On je vyhořelej spisovatel/alkoholik, ona je nevyrovnaná, paranoidní a v určitým směru psychicky narušená osoba. Nefunguje jim to spolu, ale ani když jsou zvlášť. Jen doufám, že to takhle nemají i doma v reálu, protože to by byl asi děs. A přitom je to prostředí tak krásný, tam by se líbilo kde komu. Jo a taky je to silný téma, ale určitě ne na dvě nekonečný hodiny. Je tam spousta pomalých záběrů (chápu záměr Angeliny, ale po chvilce vás to začne ubíjet a trvá to až do konce), kde se nemluví, jsou tam erotický scény, který vlastně vůbec erotický nejsou, a k tomu velkej kus šatníku Angeliny (skoro v každým záběru má na sobě něco jinýho :D). No a na konci se sice dozvíme, proč se tak oba chovají, ale je to nějak bez emocí, přitom si myslím, že by to mělo s divákem zalomcovat.(9.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace