U moře

Jon Hutman

Kostýmy:

Ellen Mirojnick
  • kaylin

Angelina Jolie si natočila film, v kterém se mohla s Bradem podívat do Francie, na druhou stranu nic, co by nejspíš nedělali normálně. Do toho narvala dramatický příběh o tom, jak je to těžké být bohatou ženou, a ukázala, že je možné se z toho dostat, když potkáte dobré sousedy. No, tohle určitě není nejlepší film roku, ani života pro hlavní dva aktéry, kteří herecky nezklamou, ale film nic nepřinese.(19.1.2016)

• Lukoboss

Brad a Angelina jsou sympaťáci, ona je kočka, on je frajer, ale k čemu to je, když hrajou v něčem takovým. Angelina má za sebou určitě lepší herecký i režisérský počiny, o Bradovi ani nemluvím. A přesto, že oba svoje pocity na plátně představujou opravdu věrohodně, nejedná se o žádnou filmovou pecku. Angelina má celou dobu útrpnej výraz a slzy v očích (úsměv za tu dobu přijde asi jen jeden), Brad aspoň trochu hne mimikou. On je vyhořelej spisovatel/alkoholik, ona je nevyrovnaná, paranoidní a v určitým směru psychicky narušená osoba. Nefunguje jim to spolu, ale ani když jsou zvlášť. Jen doufám, že to takhle nemají i doma v reálu, protože to by byl asi děs. A přitom je to prostředí tak krásný, tam by se líbilo kde komu. Jo a taky je to silný téma, ale určitě ne na dvě nekonečný hodiny. Je tam spousta pomalých záběrů (chápu záměr Angeliny, ale po chvilce vás to začne ubíjet a trvá to až do konce), kde se nemluví, jsou tam erotický scény, který vlastně vůbec erotický nejsou, a k tomu velkej kus šatníku Angeliny (skoro v každým záběru má na sobě něco jinýho :D). No a na konci se sice dozvíme, proč se tak oba chovají, ale je to nějak bez emocí, přitom si myslím, že by to mělo s divákem zalomcovat.(9.1.2016)

Fantaskní, až divadelní inscenace vlastní Agelininu smýšlení. Ona sama je zhmotněný sex a na nic jiného při ní myslet ani nelze - oplácaná/vychrtlá - svého sexappealu se nezbaví ani v rakvi. Celý film je pomezím mezi rozvodem a sexuálním aktem, celý film je vlastně sexuální předehra, napjatá sexuální abstinence před orgasmickým výbuchem. A taky že ten delší sexuální půst za to v životě sem tam stojí. O to větší prožitek pak máte. Podobně jako je to s tímto filmem. Angelino, scénář nebo tvůj život sám?...(14.2.2016)

A já se za tohle postavím! Proč? protože miluju Angie, miluju ty krásný zažloutlý záběry na ni to především. Film rozhodně není pro každého, možná téměř pro nikoho, ale což, já jsem ta vyvolená, které to sedlo vším, co se tam dělo. Krajinou, hudbou, příběhem, herci. Ten jejich toxický vztah a malý rozpad měl důvod, důvod jeden z nejtěžších, a labilita Vanessy je pro mě absolutně všeříkající ( Angie ji zahrála skvěle, o to víc že sama má kopu dětí :)). Tady prostě musíte umět hledat detaily v záběrech i v gestech herců a chápat to druhou stranou duše. A proč to tak vychvaluji a dávám jen čtyři hvězdy? Protože to pro mě není ten pravý zásah, ale chci přesně popsat jak na mě snímek působil a že to rozhodně nebyla taková slátanina jako jiná současná ubohá dramata, která tu bůhví proč bodují na celé čáře.(3.3.2016)

Nemám s U moře žádný větší problém jako většina zde přítomných, ale není to nějaký zázrak. Dobře natočené komorní drama o rozkladu již rozložené vztahu, které nemá absolutně čím překvapit a jen se líně táhne dvě hodiny do konce. Bravurně zvládnutá je atmosféra, která ze snímku čiší a i výkony včetně zde haněné Angeliny se mi líbily. Prostě to není špatně natočené, ale myslím, že Angelina nezvládla hlavně scénář. Ten by potřeboval zestručnit a osekat, protože to dění tam je na dvě hodiny nedostačující a zbytečně pak film vyvolává v divákovi pocity nestravitelnosti a nudy.(30.3.2016)