U moře

Scénografie:

Jon Hutman

Kostýmy:

Ellen Mirojnick

Nebyť toho krásneho prímorského prostredia, tak je to len 1*, dej je nudný a predvídateľný, chcelo by to aspoň štipku humoru.(6.1.2016)

• Enšpígl

Jako milovník pozitiv jsem se vydal hledat klady v tomto filmu, no moc toho není, ale ospinkalá atmosféra se mě docela líbila, Brad v rámci toho co mu scénář umožnil nebyl taky úplně marný a zbytek ? Vztah Rolanda s Vanessou byl vyprávěn tak nudným způsobem, že pro mě znamenal to samý, co dřevěná noha Johna Silvera. Pokud jde o herectví Angeliny Jolie v tomto filmu, tak my v Čechách máme na koulení očima Hurvínka a to nám bohatě stačí.(19.11.2015)

• Martpod

Angelina unudila Brada a mě vlastně taky. Kdyby si to vyřídili během deseti jako v Ms. a Mrs. Smith tak by měli všichni klid a ušetřili by si dvě hodiny absurdního utrpení.(19.11.2015)

Pan a paní Smithovi jedou na Riviéru. A teď vážně: je to dobrý film. Jen vyžaduje správné rozpoložení i atmosféru. Z krásné Jane se stala vyhublá „Nessie“ s propadlýma očima a plstnatými vlasy, ze sexy Johna neúspěšný spisovatel a úspěšný alkoholik, který obsesivně rovná odložené brýle. Pomalu plynoucí příběh, v němž se zdánlivě nic neděje, je ve skutečnosti citlivou studií osamělosti a izolovanosti dvou lidí, kteří by si měli být navzájem těmi nejbližšími. Roland do se sebe v baru lije všechno, co teče, druží se se štamgasty a dumá nad prázdným papírem, Vanessa se netečně dívá na moře, apaticky se toulá po okolí a sype do sebe všechno, co má tvar pilulky. Jediným jejich společným koníčkem je šmírování nechutně šťastných novomanželů ve vedlejším apartmá. Pointa se sice dá odhadnout předem, ale v tomto případě to nevadí. Při pohledu na stárnoucího Rolanda a Vanessu se také asi nikomu tep nezvýší, ale ani to nevadí. To zásadní je, že když se do příběhu ponoříte, najednou zjistíte, že jej prožíváte s nimi.(28.4.2016)

Fantaskní, až divadelní inscenace vlastní Agelininu smýšlení. Ona sama je zhmotněný sex a na nic jiného při ní myslet ani nelze - oplácaná/vychrtlá - svého sexappealu se nezbaví ani v rakvi. Celý film je pomezím mezi rozvodem a sexuálním aktem, celý film je vlastně sexuální předehra, napjatá sexuální abstinence před orgasmickým výbuchem. A taky že ten delší sexuální půst za to v životě sem tam stojí. O to větší prožitek pak máte. Podobně jako je to s tímto filmem. Angelino, scénář nebo tvůj život sám?...(14.2.2016)