U moře

Jon Hutman

Kostýmy:

Ellen Mirojnick
  • Johnny.ARN

Vráťte mi niekto prosím vás tie dve hodiny života, čo som pri tomto musel stráviť. Prosííííím!!!! 1 z 5(31.7.2016)

Pan a paní Smithovi jedou na Riviéru. A teď vážně: je to dobrý film. Jen vyžaduje správné rozpoložení i atmosféru. Z krásné Jane se stala vyhublá „Nessie“ s propadlýma očima a plstnatými vlasy, ze sexy Johna neúspěšný spisovatel a úspěšný alkoholik, který obsesivně rovná odložené brýle. Pomalu plynoucí příběh, v němž se zdánlivě nic neděje, je ve skutečnosti citlivou studií osamělosti a izolovanosti dvou lidí, kteří by si měli být navzájem těmi nejbližšími. Roland do se sebe v baru lije všechno, co teče, druží se se štamgasty a dumá nad prázdným papírem, Vanessa se netečně dívá na moře, apaticky se toulá po okolí a sype do sebe všechno, co má tvar pilulky. Jediným jejich společným koníčkem je šmírování nechutně šťastných novomanželů ve vedlejším apartmá. Pointa se sice dá odhadnout předem, ale v tomto případě to nevadí. Při pohledu na stárnoucího Rolanda a Vanessu se také asi nikomu tep nezvýší, ale ani to nevadí. To zásadní je, že když se do příběhu ponoříte, najednou zjistíte, že jej prožíváte s nimi.(28.4.2016)

• Lukoboss

Brad a Angelina jsou sympaťáci, ona je kočka, on je frajer, ale k čemu to je, když hrajou v něčem takovým. Angelina má za sebou určitě lepší herecký i režisérský počiny, o Bradovi ani nemluvím. A přesto, že oba svoje pocity na plátně představujou opravdu věrohodně, nejedná se o žádnou filmovou pecku. Angelina má celou dobu útrpnej výraz a slzy v očích (úsměv za tu dobu přijde asi jen jeden), Brad aspoň trochu hne mimikou. On je vyhořelej spisovatel/alkoholik, ona je nevyrovnaná, paranoidní a v určitým směru psychicky narušená osoba. Nefunguje jim to spolu, ale ani když jsou zvlášť. Jen doufám, že to takhle nemají i doma v reálu, protože to by byl asi děs. A přitom je to prostředí tak krásný, tam by se líbilo kde komu. Jo a taky je to silný téma, ale určitě ne na dvě nekonečný hodiny. Je tam spousta pomalých záběrů (chápu záměr Angeliny, ale po chvilce vás to začne ubíjet a trvá to až do konce), kde se nemluví, jsou tam erotický scény, který vlastně vůbec erotický nejsou, a k tomu velkej kus šatníku Angeliny (skoro v každým záběru má na sobě něco jinýho :D). No a na konci se sice dozvíme, proč se tak oba chovají, ale je to nějak bez emocí, přitom si myslím, že by to mělo s divákem zalomcovat.(9.1.2016)

• Martpod

Angelina unudila Brada a mě vlastně taky. Kdyby si to vyřídili během deseti jako v Ms. a Mrs. Smith tak by měli všichni klid a ušetřili by si dvě hodiny absurdního utrpení.(19.11.2015)

• Frajer42

Angelina Jolie by měla zůstat u herectví. Psaní scénářů by měla přenechat lidem, kteří mají pro tuhle činnost alespoň špetku talentu. Na režisérské židli si ji potom dovedu představit ještě méně. Obávám se, že kromě opravdu působivého prostředí, se nedá na snímku obdivovat vůbec nic. Strašným způsobem mě nebavilo sledovat vztah Brada a Angeliny, i když to jsou opravdu pan a paní herci. Sledovat druhý vztah novomanželů mě potom dokonce neskutečně iritoval. Rozum mi zůstává stát nad tím, proč má tento film celé dvě hodiny. Angelina se zde promenáduje v nejlepších módních trendech a přitom ve svých 40 letech vypadá, jako by měla během natáčení zemřít. Kdybych neměl u filmu skvělou společnost, tak bych pravděpodobně zemřel taky. Věřím, že si práci na filmu Bred i Angelina společně užili, ale obávám se, že tento jejich filmový klenot jsou schopni docenit jen oni dva. Z mého nezaujatého diváckého pohledu, jen tento počin těžce o ničem.(5.8.2016)