poster

Santa je úchyl!

 • USA

  Bad Santa

 • USA

  Badder Santa

 • Německo

  Bad Santa

 • Slovensko

  Santa je úchyl!

Komedie

USA / Německo, 2003, 91 min (SE: 98 min, Director's cut: 88 min)

 • Le_Chuck
  **

  Ne, ne, ne! Bad Santa nieje ten typ postavy, ktorej by som dokázal fandiť. Thornton fuckujíci-súložíci na 50 spôsobov, jeden nesympatický špek a pár stromčekov a kostýmkov, ktoré majú pripomínať vianočnú atmosféru s toho nerobia film, ktorý by som chcel na štedrý deň vidieť. Mám taký silný feel, že to zamerané na úzku vekovú skupinu, s ktorej už akosi vyčnievam. Aj keď v konečnom dôsledku to nieje také tragické, skôr nevhodné. A chlastať sa nemá škodí to na pečienku...(14.10.2005)

 • Kaka
  **

  Scénář je vzácně tupý. Příběh nikam nespěje, jednotlivé scény moc vtipné zrovna nejsou a jestli se to mělo všechno dochutit tou vulgárností, tak to není úplně to pravé ořechové.(24.3.2005)

 • Cival
  **

  Pro mě osobně největší zklamání letošního roku. Už z plakátu je jasné, že jako (obvykle výborný) Thornton bude chlastat, hulit a objíždět jednu ženskou za druhou. Proto mi nepřišlo ani trochu vtipný, když drtivá většina humoru spočívala ve zřejmých scénkách typu Santa se ožral, Santa píchá nadměrnou velikost, Santa spí v zákulisí, Santa se pochcal, Santa fuckuje děcka, Santa vystupuje z auta a má kolem sebe prázdný flašky a tak pořád dokola a diváci se smějí a smějí jako přes kolovrátek, i když by opakovaný vtip už měl dávno přestat být vtipem. Navíc ta morálně čistá linie s dobrotivým špekounem je jak pěst na oko. Rádoby ostrej film, kterej se točí pořád dokola aby nakonec skončil jako myšlenkově uhlazená, výchovná měchuřina. Těšil jsem se jak sviňa, ale nakonec nudil jako prase:-) 2 a 1/2 *(30.9.2004)

 • Djkoma
  ****

  Představa santy, co kouří, pije, ojíždí tlusté ženské, machruje za cizím barem, buzeruje každýho blbě čumícího černocha, buzeruje svého malého kamaráda elfa a jeho otec, co ho v mládí mlátil, je docela krutá. Když k tomu přidáte dost tvrdý humor, jednoho liliputána, jednoho tlustého blbečka, starou babičku, "skoro" prázdný barák jednoho milionáře "co odjel na pracovní cestu" a nějakej ten supermarket s šéfem ostrahy, který pozná zloděje už jen podle čichu....Tenhle film je plný slov, které by byli na nově před 22:00 vypípovány cenzůrou avšak to by byla škoda. Velká škoda. Některé vtipy a hlášky mě způsobili záchvat smíchu... Jen škoda, že jich je tolik až někdy působí moc automaticky... Ale B.B.Thornton to je pan herec :))(9.12.2004)

 • dobytek
  ****

  Toto je 1000. film, kterej tady hodnotim a jsem rád, že tohle jubileum nepadlo při hodnocení nějaký sračky. Abych pravdu řek, tak ten název mě trochu odrazoval. Čekal jsem totiž, že to bude nějaká vánoční blbina ve stylu "Rolničky, kam se podíváš", ale nakonec jsem se odhodlal, že se na to podívám. A udělal jsem dobře. Billy Bob Thornton si svou roli zřejmě pořádně užíval a vožralýho Santu, co nemá rád fakany, zahrál naprosto dokonale. Ostatní jsou tam jen tak do počtu, ale to vůbec nevadí. Santa je prostě alfou a omegou celýho filmu. Asi tak do půlky to mělo jasně našlápnuto k pěti hvězdám, ale jak se blížil konec, tak se do filmu začalo pomalu vkrádat nějaký to morální poučení, že každej se může změnit a udělat třeba taky pár dobrejch skutků. Mam pocit, že bez toho se snad už žádnej film neobejde. Někdy bych se pro změnu rád dočkal komedie, kde žádný moralizování nebude... 75%(1.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace