Santa je úchyl!

• Německo

Bad Santa

Santa je úchyl!

Komedie

USA / Německo, 2003, 91 min (SE: 98 min, Director's cut: 88 min)

Vánoce, jak je neznáte. Umím asi padesát nových nadávek a looser Billy Bob Thornton se směle prokousává do mé soukromé TOP 5 všech dob. Mnohem coenovštější než libovolná ze dvou posledních (a rádoby stejně komediálně absurdních) coenovek Nesnesitelná krutost / Lupiči paní domácí.(7.6.2004)

Film sa dejovo toci stale dookola a tym padom aj vyborne cynicke a suche hlasky Thorntonova Santu prestavaju byt velmi rychlo vtipne a nastupuje nuda. Navyse ta "ostrost", prezentovana hlavne slovne, sa ku koncu vdaka absolutne nasilnemu nanuteniu vychovneho elementu straca este vacsmi a vo mne po pozreti ostala pachut spackaneho slubneho potencialu.(7.10.2004)

Takhle nějak si představuji Santu , když pod stromečkem rozbaluji třetí fusakle!!(29.8.2006)

Taky bych chtěl šu*at sestru paní Santové. Nehorázně šílené, zapáchajíc alkoholem, sprosté jak Ostravský fanoušek fotbalu. Jedna z nejlepších komedií posledních let.(8.6.2009)

Toto je 1000. film, kterej tady hodnotim a jsem rád, že tohle jubileum nepadlo při hodnocení nějaký sračky. Abych pravdu řek, tak ten název mě trochu odrazoval. Čekal jsem totiž, že to bude nějaká vánoční blbina ve stylu "Rolničky, kam se podíváš", ale nakonec jsem se odhodlal, že se na to podívám. A udělal jsem dobře. Billy Bob Thornton si svou roli zřejmě pořádně užíval a vožralýho Santu, co nemá rád fakany, zahrál naprosto dokonale. Ostatní jsou tam jen tak do počtu, ale to vůbec nevadí. Santa je prostě alfou a omegou celýho filmu. Asi tak do půlky to mělo jasně našlápnuto k pěti hvězdám, ale jak se blížil konec, tak se do filmu začalo pomalu vkrádat nějaký to morální poučení, že každej se může změnit a udělat třeba taky pár dobrejch skutků. Mam pocit, že bez toho se snad už žádnej film neobejde. Někdy bych se pro změnu rád dočkal komedie, kde žádný moralizování nebude... 75%(1.11.2008)

• - Billy Bob Thornton přiznal, že během natáčení byl neustále intoxikovaný. (imro)

• - Necenzurovaná verze filmu obsahuje 170 použití slůvka fuck, 74 shitů, 31 použití výrazu ass, 10-krát bitch a jediného bastarda. (imro)

• - Ve scéně, kdy Santu (Billy Bob Thornton) probudí budík, jsou vedle budíku vidět láhve. Etikety na nich jsou otočeny chvílemi dopředu, chvílemi zase vlevo. (Mr.Hudson)