Santa je úchyl!

• Německo

Bad Santa

Santa je úchyl!

Komedie

USA / Německo, 2003, 91 min (SE: 98 min, Director's cut: 88 min)

Soundtrack David Kitay: 1. Nocturne No. 2 in E-Flat Minor, Op. 9 No.2 2. Up on the House Top 3. Jingle Bell Rock 4. Please Come Home for Christmas 5. Papa Loves Mambo 6. Holly Jolly Christmas 7. Let It Snow, Let It Snow, Let It Snow 8. Deck the Halls 9. Jingle BellsIt Came Upon a Midnight Clear(15.5.2011)

Odpočinková, legračně přisprostlá komedie, která je sice ve svém námětu originální, ale v provedení jednotlivých scének (gagů) poměrně obyčejná. Potenciál byl jistě větší, charismatický Billy Bob sice průměrné hollywoodské pacholky převyšuje, ale na sto procent také nejede. A dráždí mě, jak bez snahy přišel ke sladkému zadečku paní Gilmorové :) Malý buřtík je vcelku zábavný, lilipután taktéž a prostředí vánočních obchoďáků působí překvapivě sympaticky... Takže ok! 7/10(14.10.2013)

Představa santy, co kouří, pije, ojíždí tlusté ženské, machruje za cizím barem, buzeruje každýho blbě čumícího černocha, buzeruje svého malého kamaráda elfa a jeho otec, co ho v mládí mlátil, je docela krutá. Když k tomu přidáte dost tvrdý humor, jednoho liliputána, jednoho tlustého blbečka, starou babičku, "skoro" prázdný barák jednoho milionáře "co odjel na pracovní cestu" a nějakej ten supermarket s šéfem ostrahy, který pozná zloděje už jen podle čichu....Tenhle film je plný slov, které by byli na nově před 22:00 vypípovány cenzůrou avšak to by byla škoda. Velká škoda. Některé vtipy a hlášky mě způsobili záchvat smíchu... Jen škoda, že jich je tolik až někdy působí moc automaticky... Ale B.B.Thornton to je pan herec :))(9.12.2004)

Film plný nadávek místy dost těžkého kalibru, které ze začátku fungují a lehce šokují, časem ztrácejí razanci a originalitu... Zbytek příběhu mi ale přišel tak trochu jako z Disneyovky - napravení a ponaučení... Takže vlastně nevím, komu je tohle dílo vlastně určeno... Dětem? No nevím, jestli bych tohle pustila třeba dvanáctiletému děcku. Dospělým? OK, párkrát jsem se zasmála, ale že bych byla nějak zvlášť nadšená, to se skutečně říct nedá. Bily Bob je sice fajn, ale to mi nějak nestačí.(24.10.2006)

Jinak jsem obyčejnej chlap, kterej chlastá, chčije a píchá! Skvělý úlet a konečně nějaká Vánoční komedie, která se vymiká stereotypu. Laťka nasazená úvodním monologem a první polovinou v té druhé časem ztrácí na intenzitě, kterou však završí takřka dokonalý závěr. Máte rádi černý humor a lezou vám krkem stereotypní Vánoční komedie? "Bad Santa" je tu pro vás. P.S.: Santa ve skvělém podání Billyho Boba Thorntona je sice řízek a hláškař k pohledání, ovšem oproti tomuto pánovi je jen solidním odvarem. 80%.(26.12.2008)

• - To, že film není pro dětského diváka, dokazuje i jedna z jeho produkčních společností. Dimension Films má totiž na kontě převážně hororové snímky jako je série Halloween, Hellraiser či Od soumraku do úsvitu. (imro)

• - Vo videoklipe k svojej piesni "Just Lose It" použil americký raper Eminem odkazy na tento film. Tony Cox, predstaviteľ Marcusa, si v klipe tiež vystrihol malé cameo. (Macejko)

• - Tohle je poslední film, ve kterém se objevil John Ritter, a byl věnován jeho památce. (Karlos80)