Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hild
  ****

  Poctivý kus filmařiny, během filmu jsem měla pocit, že sleduji klasiku starou několik desítek let. Film s velkým příběhem, s výborně napsanými postavami a řemeslně vybroušený. 141 minut uteklo jako voda, Spielberg se tentokrát vyhnul účelovému ždímání emocí, na klasický "spielbergrovský" patos samozřejmě taky dojde, ale v takovém tom příjemném množství, kdy jsou všechny emoce opravdové a upřímné. Tom Hanks vynikající a ostatní mu zdatně sekundovali. Na plný počet mi tam sice něco chybělo, ale rozhodně jsem film neviděla naposledy.(5.12.2015)

 • Slasher
  ****

  Komorně točený silný lidský příběh z podivných podezřívavých časů studené války, kde Hanks válí v roli člověka, který se zachová správně ač jde proti proudu a na vlastní riziko. Je radost vidět v tomhle světě sem tam hrdiny a tohle je přesně ta inspirativní, pozitivní podívaná co mi dělá radost a posouvá mě dál. A co se filmařiny týče, ta je soustředěná a dle očekávání bezchybná.(7.2.2016)

 • movie
  ***

  Škoda, že Coeni si tohle nenatočili sami (věřím, že jejich původní scénář se musel pro Spielbergovi potřeby značně přebrousit). Oceňuji jak je to filmařsky skvěle zvládnuté, nicméně za týden o tom už asi nebudu vědět.(24.12.2015)

 • Isherwood
  ***

  Limonádový Steven, aneb řemeslná jistota. Ale ani ta nedovede zapřít fakt, že Spielberg vykrádá sám sebe, a i když by strašně chtěl vyprávět o silných myšlenkách, vychází mu z toho pořád kýč překračující jeho „self-genre“ mantinely. Skvěle se na to kouká, asi tomu i pár konzervativců, kteří jakoby vystoupí ze své konformní zóny, rozdá pár cen, ale druhý den si pamatuju jenom čistý chlad. V některých dialozích doslova trčí fakt, že Coeni by si to sami rádi dali s mnohem větší mírou cynismu.(14.12.2015)

 • RHK
  *****

  Výborný špionážní Spielbergův thriller dle scénáře bratří Coenů a na základě skutečných událostí. V hlavní roli tvrdohlavý právník "stojící muž" v podání Toma Hankse, v pozadí studená válka, strach z jaderných zbraní a Berlínská zeď.(22.5.2016)

 • - Dáma, která se v závěru filmu v metru dívá na Jamese B. Donovana (Tom Hanks), čte noviny "New York Register". Ve skutečnosti tyto noviny neexistovaly. (velkyvezir)

 • - Natáčení výměny na mostu Glienicke navštívila i německá kancléřka Angela Merkelová. (D.Moore)

 • - Fotografický přístroj v letounu U-2 měl obtiku s ohniskem 910mm a světelností f/8. Role filmu byla dlouhá téměř dva kilometry a musela být převíjena dvěma pásy v opačném směru, aby nedošlo k problémům se změnou těžiště fotoaparátu. (Hvězdář)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace