Spectral

Scénografie:

Tom Meyer

Kostýmy:

Lizz Wolf

Moc pěkný vizuál a počítačové triky, které nebijí do očí. Povedená práce. Akční scifárna, ve které jako zbraně vystupují přízraky napájené z lidských ještě nemrtvých těl a proti kterým bojuje skupina amerických vojáků. Celkově dobrá akce i děj, ale něco tomu scházelo. Možná více temnější a hororovější zpracování. Ale jinak ok.(7.1.2017)

|52%| Béčková akční sci-fi jednohubka. Je škoda, že to takto nazývám, poněvadž potenciál byl hodně velký. V poslední třetině se ale vše jaksi pokazilo. Ne, že by se dostavila vlna nelogičnosti a tak, ale už mě to moc nezajímalo, i akce měla takový fantasy look. To je prostě to, co mi vadilo a utopilo to tenhle béčkový snímek do pouhého průměru. Přitom první 2/3 filmu byly hodně dobré. Akce dobře natočena, i solidní atmosféra, příjemní herci. PG-13 rating mi také nevadil. Říkal jsem si, že to bude velká nízkorozpočtová pecka. No, to se občas stává, že závěr tomu nasadí korunu. Někdy pozitivní a nebo naopak (bohužel v tomto případě) negativní.(30.12.2016)

Pro mě celkem překvapení v dobrm duchu, jak to celé vypadá. Ta atmosféra, vizuál se mi líbily natolik, že to ostatní zde úplně nevnímám, takže mi ty nedostatky nevadí a film jsem si dosti užíval. A to i přesto, že hlavní postavy byly herecky nic moc, ale za to představitelé vojáků se mi líbili. Úplně to nevypadalo, že by skutečně v těch podmínkách dosáhli, přežití a šly příběhem dál, ale scénářově jim bylo naděleno. Spectralové rozhodně pěkní, na jednu stranu promyšlení, na druhou nevychytaní. Každopádně jejich ultimátní smrtonosnost rozhodně vzbuzuje respekt i strach. Postupné odhalování jejich podstaty tomu dává správný nádech zajímavosti. No a hlavní hrdina jako jeden z mnoha klonů postav typu McGywera je schopen v polních podmínkách, bez testů, bez chyb, bez potřebných součástek, vyrábět z čehokoliv nové plně fungující unikáty (světlomety, zbraně) a dokonce přes rádio i vést jiné k jejich sestavovaní, ačkoliv ti to taky v životě neviděli. Agentka CIA je v tom dost zbytečná postava, k tlumočení místní řeči mohli mít kohokoliv jiného, protože jinak ta postava neměla žádné opravdové využití. Jako ženský prvek, se jim ji do filmu moc dobře napasovat nepovedlo. Ve finále je spíše na sílu, tam by se hlavní postavě hodil spíše ostřílený voják, než kancelářská, otřesená atrapa na cokoliv použitelného v terénu a bojové akci. Ale i tak film se mi dost líbil a už jen tím prostředím a atmosférou to má zaručené, že jsem to neviděl naposled.(18.12.2016)

No, po stránce základní logiky a smysluplnosti je ten film (i na poměry béčkoidního braku) sice naprostá zhovadilost, ale protože se jinak vytasil se vcelku originálním motivem, akce odsejpá, postavy jsou sympatické a film o sobě ví, že je jen tuctovkou která za pár týdnů zapadne -budu vůči němu smířlivý a ocením ho i tou třetí rudou stár.....(15.12.2016)

Příběh je děravý jak řešeto a tak předvídatelný, až to občas vážně bolí. Avšak občas se v záplavě všech filmů najde nějaký, u něhož o příběhovou linii vážně nejde. Spectral je právě jedním z nich. Je to totiž sympatické a oddechové "béčko", které nabízí slušně dávkovanou akci, která je rámována solidní nosnou myšlenkou. Co víc byste od nenáročného filmu ještě chtěli?(13.12.2016)

• - Americké jednotky jezdí ve filmu v českých Tatrách vyrobených pro slovenskou armádu tzv. Tatrapan, ve filmu označených jako Mrap. (SsgtJira)

• - Časť scén sa natáčala aj na Slovensku, konkrétne v Komárňanskej pevnosti. (ambron)

• - Film byl vyroben studiem Universal a původně měl jít do kin. Studio si s ním ale nevědělo příliš rady a dokonce ho stáhlo z kinodistribuce. Nakonec byl snímek koupen a uveden internetovou televizí Netflix. (joker.george)