poster

Spectral

Akční / Sci-Fi

USA, 2016, 107 min

Režie:

Nic Mathieu

Kamera:

Bojan Bazelli

Hudba:

Junkie XL

Producenti:

Jon Jashni, Thomas Tull

Scénografie:

Tom Meyer

Kostýmy:

Lizz Wolf
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ***

  Z mála očekávání vzešla příjemná akční podívaná s ucházejícími přestřelkami a uspokojivými vizuálními efekty. Zápletka je veskrze jednoduchá, ve scénáři sofistikovanost taktéž nehledejte, nicméně film, jakožto béčkové sci-fi, funguje i bez těchto věcí. Líbilo se mi, jak si tvůrci poradili s aspektem (možného) nadpřirozena, ale na druhou stranu se nevyvarovali několika menších klišé... 7/10(18.2.2017)

 • darkrobyk
  ****

  Příjemný mix Terminátora, Vetřelců a Matrixu. Nejsem odborník a fyzika nebyla mým koníčkem, tudíž po technické stránce nemohu soudit. Ale napínavý snímek s příjemným vizuálem, slušnými triky, zajímavým nápadem a střílečkami mi utekl jako voda v horské bystřině. Vědec Clyne je poslán vládou a armádou USA do Moldavska, kde se americké jednotky dostávají do střetu s neviditelným nepřítelem. Jelikož vyvinul speciální brýle (a kromě toho ještě půl výbavy bojových jednotek včetně vylepšení pancéřových bojových vozidel), které umožňují vidět i okem neviditelné, má se pokusit přijít záhadě na kloub. Přiměřeně a neokázale vlastenecké (kéž by Češi dokázali býti alespoň polovičními vlastenci, jako jsou Američané). A samozřejmě antimilitaristické, anžto válka je svinstvo a generálové se vždy snaží udržovat války při životě bez ohledu na příslušnost k národu. Podařené béčko!(17.12.2016)

 • ben666
  ****

  Skvělé akční béčko se parádními vizualnímy efekty. Jestli Netflix bude dělat víc takových filmů budu jen rád.(11.2.2017)

 • luka4615
  ****

  Příběh je děravý jak řešeto a tak předvídatelný, až to občas vážně bolí. Avšak občas se v záplavě všech filmů najde nějaký, u něhož o příběhovou linii vážně nejde. Spectral je právě jedním z nich. Je to totiž sympatické a oddechové "béčko", které nabízí slušně dávkovanou akci, která je rámována solidní nosnou myšlenkou. Co víc byste od nenáročného filmu ještě chtěli?(13.12.2016)

 • Isherwood
  **

  Klausovská „ne-výhra“. K plnému uspokojení by chtěla údernější dohled a schopnějšího realizátora, který dovede vidět dál, než za minutový horizont televizní reklamy. Že pak ale Netflix nevypustí z klece rázného dramaturga a agilního střihače, je už na pováženou. Je mi trochu líto nedat aspoň 60%, ale čím víc stopáž roste ke dvěma hodinám, tím víc jsem nudou okusoval ovladač.(16.12.2016)

 • - Americké jednotky jezdí ve filmu v českých Tatrách vyrobených pro slovenskou armádu tzv. Tatrapan, ve filmu označených jako Mrap. (SsgtJira)

 • - Časť scén sa natáčala aj na Slovensku, konkrétne v Komárňanskej pevnosti. (ambron)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace