Mariňák 2: Bitevní pole

Kes Bonnet

Kostýmy:

Nikolai Kirilov
  • Wacoslav1

Tak když pominu fakt, že celý film od začátku až do konce působí jako náborové video do US Army, tak už toho nemá moc co nabídnout. Jo a všichni co jebete do Lone Survivora, Zero dark thirty a podobných filmů, že to jsou propagandistický sračky, tak se podívejte radši na tohle aby jste viděli jak taková propagandistická vymejvárna mozků made in USA ve skutečnosti vypadá. No, ale dobrý neposral bych se z toho. Zase na druhou stranu je to hlavně akční film nemá to nějakej smysluplnej příběh ono to vlastně nemá vůbec žádnej příběh spíš je to taková ukázka běžného pracovního dne běžného émerického vojáka v Afghanistánu nic víc nic míň. Ok, ale jak jsem uvedl je to akční film, tak tedy ohodnoťme akci. No a akce je bohužel děsně nezajímavá, rutinní a celkově stokrát viděná v jiných filmech. Takže když to vezmu kolem a kolem tak moje hodnocení je tak nějak odpovídající. Není to nic úplně zavrženíhodného, ale víc si to nezaslouží ani omylem.35%(7.9.2014)

• grizly007

Přehlídka béčkových hoven v celkem koukatelný dvd srágorce. Sice to obsahuje všechna 1000x ohraná klišé jako namachrovanej generál který je mimochodem zahranej jak totální čurák, nasranýho negra a jeho narážky na arabáše aby s nim v poslední části filmu jako debil uplně zbytečně chcípl jako bratr ve zbrani, všemožnou směs zřejmě všech ras žijící na planetě zemi, blbý hrdinský řeči atd. I tak uznávám , že přestřelky jsou vesměs v pořádku teda až na tu poslední kde už se štáb chtěl nějak rozloučit a tu šaškárnu ukončit. I tak dávám 2* i když je to bejkárna. S přetáčením jsem to zvládl asi za 55minut což by byla celková stopáž nebýt receptu na vomáčku :D ps: celkem mě udivuje jak se v komentu lidí diví tomu , že to je horší než jednička. Copak vy kokoti nechápete, že to žádný pokračování není a s jedničkou to naprosto nemá co dělat a název je jen účelně vybrán takto aby to na dvd vydělalo aspoň na letenky do pouště??? strašný tupci tady fakt.(14.9.2014)

Film som už dopredu odpísal, už len kvôli neprítomnosti Gyllenhaala. Vedel som že vo filme nieje žiadna postava, ktorá by ťahala celý film a bola to aj pravda. Lenže film prekvapil. Bolo to úplne o niečom inom než jednotka. Tu si už hlavná postava aj vystrelila a celé to bolo ostrejšie, zaujímavá akcia aj celá misia, ale zase chýbal kvalitný príbeh a puto k hlavnej postave. Takže ako samostatný film a ak ste nevideli jednotku, by to nadšencov vojnových filmov v Afganistane mohlo zaujať. Ale prvý diel nasadil latku veľmi vysoko.(30.9.2014)

• Shakers

S Mandesovým Mariňákom to ma akurát tak spoločné uniformy a púšť. Celý film rovnako ako herci, príbeh, postavy, scenár a podobne stojí za prd okrem akcii. Tie jediné sa tu podarili a sú celkom pozeratelné. Inak je to film len o tom, že chlapci s USA prišli konať dobro do krajiny, kde vládnu Alah, Taliban a zakuklenci tvrdou rukou. Tak ako vždy, všetko skončí dobre a aj mŕtvy sú hrdinovia samozrejme. 45% - 2*(30.3.2015)

To je tak, když do boje nasadíte Kanta, Voltaira, Luthera Kinga a Hypatii proti Burhánuddínu Rabbánínovi a jeho partě upřímných MILFek (Moro Islamic Liberation Front). Prožvaní vám celý film! Nejdřív začne nově jmenovaný poručík Voltaire. Opírá se ve své řeči o význam rodiny a státu, kontruje mu Luther King postulátem o svých snech plných 100% čokolády, načež vše završí svou tirádou lesbička Hypatia a zakuklenýmu čuramedánovi Rabbánínovi na pouti vystřelí srdce z hrudníku - předtím, než jim vyžvaní díru do hlavy citacemi z třeskutě vtipného Hodži Nasreddina. A tím končííí tato komééédie, zlo prohrává a dobro žije! No, nasmál jsem se. Ale není to vůbec blbě natočené. Chvílemi se to kecání dokonce přeruší pěknými přestřelkami.(12.12.2015)