Mariňák 2: Bitevní pole

Jarhead 2: Field of Fire

Akční

USA, 2014, 103 min

• Terva

CITÁT - ....a umírá....k čemu to do prdele je?........ Horší než příběh první. Mě to připadá spíš jako propagační materiál, který se nějakou náhodou dostal na filmová plátna. Vůbec se mi to nelíbilo. Jen kamera si někdy udělá umělecký snímek, ale to je tak vše.(17.10.2014)

• Wacoslav1

Tak když pominu fakt, že celý film od začátku až do konce působí jako náborové video do US Army, tak už toho nemá moc co nabídnout. Jo a všichni co jebete do Lone Survivora, Zero dark thirty a podobných filmů, že to jsou propagandistický sračky, tak se podívejte radši na tohle aby jste viděli jak taková propagandistická vymejvárna mozků made in USA ve skutečnosti vypadá. No, ale dobrý neposral bych se z toho. Zase na druhou stranu je to hlavně akční film nemá to nějakej smysluplnej příběh ono to vlastně nemá vůbec žádnej příběh spíš je to taková ukázka běžného pracovního dne běžného émerického vojáka v Afghanistánu nic víc nic míň. Ok, ale jak jsem uvedl je to akční film, tak tedy ohodnoťme akci. No a akce je bohužel děsně nezajímavá, rutinní a celkově stokrát viděná v jiných filmech. Takže když to vezmu kolem a kolem tak moje hodnocení je tak nějak odpovídající. Není to nic úplně zavrženíhodného, ale víc si to nezaslouží ani omylem.35%(7.9.2014)

• grizly007

Přehlídka béčkových hoven v celkem koukatelný dvd srágorce. Sice to obsahuje všechna 1000x ohraná klišé jako namachrovanej generál který je mimochodem zahranej jak totální čurák, nasranýho negra a jeho narážky na arabáše aby s nim v poslední části filmu jako debil uplně zbytečně chcípl jako bratr ve zbrani, všemožnou směs zřejmě všech ras žijící na planetě zemi, blbý hrdinský řeči atd. I tak uznávám , že přestřelky jsou vesměs v pořádku teda až na tu poslední kde už se štáb chtěl nějak rozloučit a tu šaškárnu ukončit. I tak dávám 2* i když je to bejkárna. S přetáčením jsem to zvládl asi za 55minut což by byla celková stopáž nebýt receptu na vomáčku :D ps: celkem mě udivuje jak se v komentu lidí diví tomu , že to je horší než jednička. Copak vy kokoti nechápete, že to žádný pokračování není a s jedničkou to naprosto nemá co dělat a název je jen účelně vybrán takto aby to na dvd vydělalo aspoň na letenky do pouště??? strašný tupci tady fakt.(14.9.2014)

A teraz ako jak? Chcelo to nadviazať na jednotku? Chcelo sa to vydať vlastným smerom pod značkou jednotky?? Od rutinéra to prebral zatiaľ B-čkový režisér, ktorý chcel potešiť divákov, preto to podal akčným štýlom. Fajn, ale pri pohľade na jednotku tu zase chýbalo to emočno, práca s postavami a celkovo hlbší feeling. On tam v konečnom dôsledku na pozadí je, ale .... Prinieslo to iný pohľad, ale prinieslo to aj "náhodné" situácie, mrte nepriateľov a happyend. Preto je to ťažko hodnotiť, lebo z pohľadu jednotky sa to nechytá, ale ako samostatne stojaci vojnový film, by to bolo slušné B-čko. Aspoň že im nevelil neger. Slabé 3 z 5(21.11.2014)

|50%| Videobéčko nesoucí název Marinák 2 ? No, jak už jsem zminoval v komentu původního snímku, toto není pokračování, ani další film s označením Marinák 3. No, zezačátku tohoto filmu je jasné, že se to trochu snaží kopírovat scény z původního Marináka, jen trochu teda. Postavy? Nezaujaly mě - ani trochu, bohužel. Hlavní hrdina je dost nevýrazný, stejně jako zbytek herců kromě herce Cole Hauser. Ten je zde tak asi 30-40 minut, ale dost to zachraňoval. Z něho jsem cítil respekt a roli marináka. Škoda, že tu nebyl déle. Byla zde akce a bylo jí dost. Tvořená především přestřelky, které byly celkem štavnaté, výborně natočené, takže tu je o nějaké reálnosti co říct. Finále mě až tak moc už nebavilo, bylo tu pár hloupých scén, ikdyž akce – přestřelky – to vše bylo furt dobře natočeno. Takže díky té akci dávám s odř.ušima tu 3 hvězdičku. Víckrát se k tomu už nevrátím. Není to špatné béčko, ale bomba také ne.(2.3.2016)