Mariňák 2: Bitevní pole

Scénografie:

Kes Bonnet

Kostýmy:

Nikolai Kirilov

Bitevní pole nás posílá do rozpálené pouště, kde mají mariňáci doručit zásoby na vzdálenou základnu. Jenže už od samého začátku se všechno sere a problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Taliban je vůči amíkům pěkně nakrknutej a čeká jen na svoji příležitost! 80%(30.3.2015)

Problém vidim v tom, že si sakra už ani nepamatuju, jaké to ve mě zanechalo dojmy. Mám pocit, že se jedná o řemeslně odvedené béčko, ve kterém neabsentují krvavé přestřelky, trapné kecy mariňáků a televizní look. Voják ze Seals mě zaujal, pak ještě lesbička. Hlavní postava a ten zbytek nejsou ničim zajímavý. Pokud film přehlédnete, o nic nepřijdete. I Kaufmanův počin byl o třídu lepší a ačkoliv není moc válečných flicků z moderní doby, tak bych tohle doporučil maximálně tak hardcore béčkovým/military fans, kteří i přes mnohé nedostatky, takovým filmům nepohrdaj. Soundtrack pěkný.(2.4.2017)

• Kulik.Z

To je taková blbovina... :D(16.3.2016)

Jarhead je přezdívka pro členy U.S. Marine Corps. Že se tak trošku přihřála polívčička připsáním "2" je lákavé pro umělecky založené diváky nudného neválečného dramatu od Sama Mendese, ale tady se alespoň bude střílet. Na dráze levného akčního filmu prosazující se režisér Don M. Paul předvádí technicky pěknou práci (kamera, zvuk přestřelek, efekty), horší to je už s tou tradiční uvěřitelností u tohoto typu filmů. Přetahování se s realitou a hrou na vojáky, že musí trpět kdejaký patnáctiletý kapitán hrající Modern Warfare. Ale ano hoši, tohle je spíš ten dobrodružný filmový pohled na válku, službu v Afghánistánu - transport veledůležité osoby zajišťuje parta zásobovacích mariňáků, SEALs bez podpůrných prostředků, nesmyslné hazardování a pokyny, obětování vojáků, etnicky vyvážená parta mariňáků.. Ale stačí se podívat odkud vítr vane a zjistíme, že celé tohle divadýlko je... chvilka napětí... z Bulharska. Jako film, kde můžete hrát diváckou hru: "Poznej 100 klišé z filmů o amerických vojácích", tak to je docela dobrý námět na diskuzní debatu v partě ČSFD vojenských historiků.(18.10.2014)

Film som už dopredu odpísal, už len kvôli neprítomnosti Gyllenhaala. Vedel som že vo filme nieje žiadna postava, ktorá by ťahala celý film a bola to aj pravda. Lenže film prekvapil. Bolo to úplne o niečom inom než jednotka. Tu si už hlavná postava aj vystrelila a celé to bolo ostrejšie, zaujímavá akcia aj celá misia, ale zase chýbal kvalitný príbeh a puto k hlavnej postave. Takže ako samostatný film a ak ste nevideli jednotku, by to nadšencov vojnových filmov v Afganistane mohlo zaujať. Ale prvý diel nasadil latku veľmi vysoko.(30.9.2014)

• - V úvodní scéně při útoku na základnu je zabit velitel střelou z RPG. V dalším záběru na něj z ptačí perspektivy lze však zřetelně spatřit, že postava stále dýchá. (Topper.H)

• - Filmovalo sa na viacerých miestach v Bulharsku. (MikaelSVK)