Celkem příjemný příběh o tom, jak může vypadat vyrovnanost, respektive, jak je možné ji najít. Vědecké prostředí je celkem umně spojeno s prostředím emotivním, kdy se jedna žena snaží o to, aby sama našla nějaký smysl svého života, který je spojen hlavně se samotou a nemocným otcem. Trochu dramatičtější romance, která celkem funguje.(7.6.2016)

pomalá melancholická a metrologická (jen lehce) komedie... kdo netuší, že nám sebrali státní etalon metru, ať si klidně jednu hvězdičku ubere.(24.3.2015)

Pomalé tempo, melancholická atmosféra, zvláštní love story a decentní norský humor. Zajímavá herečka v hl. roli.(26.3.2015)

Zapomenutá epizodka z Paris, je taime, která se ve svém pomalém, až trochu nudném, tempu natáhla do podoby celovečerního filmu. Nutno říct, že tím veselé i romantické prvky trochu ztratily váhu na úkor klišé vaty, která bohužel váhu nemá žádnou a tak si tak poletuje, kde se jí zachce a bohužel tak kazí jakoukoliv přesně vypočítanou pointu. Bent Hamer totiž narozdíl od jiných norských režiséru nemá koule a to prostě nezachrání ani 21 gramů ani 18 centimetrů.(29.3.2015)

(Febiofest 2015) Na film jsem šel s mou milovanou Terezkou po velmi krátkém rozhodování a oba jsme si to - loňské febiosmůle navzdory - moc užili. Suchý, melancholický švédský humor a neobyčejně pozoruhodná Ane Dahl Torp. Přes pomalé tempo film nenudí a člověk odchází z kina s úsměvem. (!) To se na festivalech často nestane...(24.3.2015)