1001 gramů

• slovenský

1001 gramov

1001 Grams

Norsko / Německo / Francie, 2014, 91 min

pomalá melancholická a metrologická (jen lehce) komedie... kdo netuší, že nám sebrali státní etalon metru, ať si klidně jednu hvězdičku ubere.(24.3.2015)

(Febiofest 2015) Na film jsem šel s mou milovanou Terezkou po velmi krátkém rozhodování a oba jsme si to - loňské febiosmůle navzdory - moc užili. Suchý, melancholický švédský humor a neobyčejně pozoruhodná Ane Dahl Torp. Přes pomalé tempo film nenudí a člověk odchází z kina s úsměvem. (!) To se na festivalech často nestane...(24.3.2015)

Pomalé tempo, melancholická atmosféra, zvláštní love story a decentní norský humor. Zajímavá herečka v hl. roli.(26.3.2015)

Zapomenutá epizodka z Paris, je taime, která se ve svém pomalém, až trochu nudném, tempu natáhla do podoby celovečerního filmu. Nutno říct, že tím veselé i romantické prvky trochu ztratily váhu na úkor klišé vaty, která bohužel váhu nemá žádnou a tak si tak poletuje, kde se jí zachce a bohužel tak kazí jakoukoliv přesně vypočítanou pointu. Bent Hamer totiž narozdíl od jiných norských režiséru nemá koule a to prostě nezachrání ani 21 gramů ani 18 centimetrů.(29.3.2015)

Prvá polovica bola taká pomalá, že ma skoro uspala. Ale osamelosť hlavnej postavy bola skoro hmatateľná. Potom môjmu zážitku pomohlo, že sa začali objavovať postavy, alebo skôr jedna, s ktorými konečne dochádzalo k nejakej interakcii. A úplne chcem elektromobil. (Art Film Fest - Trenčianske Teplice, kino Prameň - 19.6.2015)(21.6.2015)