V poslední chvíli

Nick of Time

V poslednej chvíli

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1995, 86 min

90 minut. Šest nábojů. Žádná volba. Scénář : Patrick Sheane Duncan. Kamera : Roy H. Wagner. Hudba : Arthur B. Rubinstein. CITÁT - A vy jste kdo?.........(18.5.2011)

• gouryella

Trapný prý "thriller" - vše neuvěřitelně průhledné a tak naivně dětinské, že jsem se místami až touto toporností bavil.(11.3.2003)

• kitano

Nie prilis vydareny thriller.Aj ked herci su vo svojch ulohach presvedcivy, kamera je nevynaliezava, hudba nevyrazna a scenar by potreboval od zakladov prepracovat. Zaujimavy napad zo zaciatku pomaly vyfuci do stratena a z filmu sa stane tuctovka s ubohym happyendom. 4/10(9.3.2007)

Mladý tatínek je vybrán teroristickou buňkou jako vhodný nevinný občan pro zavraždění velice významné politické osoby. Motivem k tomu, aby čin spáchal je zadržení jeho malé dcery jako rukojmí a pohrůžka toho, že bude zabita. Muž tak nemá na vybranou, začíná zápas s časem, svědomím a vědomím, že někdo musí zemřít. Johnny Depp v roli otce je výborný, doprovázený neméně charismatickým Christopherem Walkenem v opačné roli teroristy a zrádce. Toto ústřední duo funguje na jedničku, nervozní tatík i chladně konající člen teroristické jednotky. Bohužel to jsou jediná pozitiva a jistoty tohoto (ne zas tak moc) akčního thrilleru. Scénář totiž dávali dohromady asi na koleni u oběda v Mekáči, nebo v jiném rychlostravovacím zařízení. Protože stejně tak působí celá forma snímku, dám si tohle a tohle a dohromady z toho máme jakési menu, které snad bude divákovi po chuti. Někomu možná ano, mě rozhodně ne. Napětí zmizelo po první polovině filmu - škoda.(29.7.2012)

• Phobia

Jů, Johnny Depp a charismatický skorovždypadouch Christopher Walken, no to musí být skvělý film! A víte co? Nemusí a bohužel není... Právě u tohohle "thrilleru" jsem nějakých 14-15 let zpátky objevila pojem "klišé" v jeho plném významu: scénář je průhlednější než čiré sklo a předvídatelnější než působení gravitace. Tolik jsem si přála, aby mě film překvapil a agent/hajzl Walken cukrouška Deppa ve finále přečůral... hovno, hovno, zlatá rybko! No nic, "Nick of Time" jsem viděla jednou jako teenager, dodnes si pamatuju to zklamání z nenápaditosti děje a znovu se na tenhle rádoby thriller dívat nehodlám - leda bych chtěla spáchat sebevraždu nudou, ale jsou jistě i méně mučivé způsoby, jak odejít z tohoto světa. 39%(30.9.2010)

• - Nádraží, na které na začátku filmu dorazí Gene Watson (Johnny Depp) s dcerou, se jmenuje Union station. Toto nádraží se nachází v Los Angeles v Kalifornii, je známé svoji zajímavou a neobvyklou architekturou a je často vyhledáváno filmovými a seriálovými tvůrci. Objevilo se např. v seriálech Chuck (od r. 2007), 24 hodin (od r. 2001), Flashforward – Vzpomínka na budoucnost (od r. 2009), Alias (od r. 2001), Můj přítel Monk (od r. 2002), Za rozbřesku (od r. 2006), Vražedná čísla (od r. 2005) nebo ve filmech Blade runner (1982) a Loupež po italsku (2003). (Narcis)

• - Převážná část filmu byla téměř úplně natáčena ruční kamerou v kombinaci s multi-kamerou. (HappySmile)

• - Jedna z nejvýznamnějších scén byla ta, kde jedou Johnny Depp a Christopher Walken celo-proskleným výtahem 35 pater až na vrchol hotelu Bonaventure. Ve výtahu byli kromě herců namačkaní také režisér John Badham, kameraman Roy H. Wagner , zaměřovač Todd Slyapich, zvukový střihač Willie D. Burton, hlukový operátor Marvin E. Lewis a kontolorka scénáře Barbara Thaxton. Vzhledem k tomu, že výtah byl skleněný od podlahy až po strop a byl osvětlen osmi kino lampami, byl pro štáb opravdový výkon, aby se jejich odrazy neobjevily někde ve skle. (HappySmile)