V poslední chvíli

V poslednej chvíli

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1995, 86 min

• Chrustyn

Klasické téma "zabij nebo bude zabit někdo z tvých blízkých" avšak tentokrát ve velice slabém provedení. John Badham byl ve své době zkušený řemeslník, který zvládal jak skvělou akci tak i napětí avšak tentokrát to moc nezvládl a film spíše nudí a napětí nebo akce je zde minimum. Navíc ve filmu bylo mnoho nepravděpodobných situací (takřka každý byl v akci zapletený a všichni byli proti hlavnímu hrdinovi) a hlavní padouch v podání Christophera Walkena byl vždy a všude.(18.7.2008)

Neviděl jsem ten konec (to je ale smůla), ale jinak mi ten film přišel docela dobrý, především díky skvělé atmosféře a hercům.(15.6.2005)

Mělo to nakročeno k lepšímu výsledku, ale to by film musel mít v hlavní roli herce, který hraje přesvědčivě a uvěřitelně. Depp jako by se v ději ocitl omylem. Jeho reakce na únos dcery nemají daleko k ochotnickému výkonu a nutno dodat, že spolupracovat s režisérem Badhamem, znamená předplatit si film z kategorie B. Přesto se tady najde několik předností. Jednou z nich je poměrně neselhávající tempo, které udrží diváka v napětí. Pak tady máme charismatického Christophera Walkena, který by zahrál i pařez v lese, a jeho záporáci vždy vládnou určitou žoviálností. A někde na konci se film potká s pocitem, že to nebyla úplně marná podívaná. Při druhém zhlédnutí půjdou kvality rapidně dolů a na filmu bude znát jeho do očí bijící "béčkovost" s námětem, který svůj potenciál využil jen velmi málo. 60%(21.12.2011)

• gouryella

Trapný prý "thriller" - vše neuvěřitelně průhledné a tak naivně dětinské, že jsem se místami až touto toporností bavil.(11.3.2003)

Poněkud utahaný thriller odehrávající se v reálném čase nic moc nenabídne, snad jen otázku, proč si musel syndikát spiklenců na tu vraždu sebrat troubu z ulice a nepostaral se o to sám...(27.4.2008)

• - Příběh se odehrává v reálném čase. (HappySmile)

• - Nádraží, na které na začátku filmu dorazí Gene Watson (Johnny Depp) s dcerou, se jmenuje Union station. Toto nádraží se nachází v Los Angeles v Kalifornii, je známé svoji zajímavou a neobvyklou architekturou a je často vyhledáváno filmovými a seriálovými tvůrci. Objevilo se např. v seriálech Chuck (od r. 2007), 24 hodin (od r. 2001), Flashforward – Vzpomínka na budoucnost (od r. 2009), Alias (od r. 2001), Můj přítel Monk (od r. 2002), Za rozbřesku (od r. 2006), Vražedná čísla (od r. 2005) nebo ve filmech Blade runner (1982) a Loupež po italsku (2003). (Narcis)

• - Jedna z nejvýznamnějších scén byla ta, kde jedou Johnny Depp a Christopher Walken celo-proskleným výtahem 35 pater až na vrchol hotelu Bonaventure. Ve výtahu byli kromě herců namačkaní také režisér John Badham, kameraman Roy H. Wagner , zaměřovač Todd Slyapich, zvukový střihač Willie D. Burton, hlukový operátor Marvin E. Lewis a kontolorka scénáře Barbara Thaxton. Vzhledem k tomu, že výtah byl skleněný od podlahy až po strop a byl osvětlen osmi kino lampami, byl pro štáb opravdový výkon, aby se jejich odrazy neobjevily někde ve skle. (HappySmile)