poster

Město 44

 • Polsko

  Miasto 44

 • slovenský

  Mesto 44

 • anglický

  City 44

  (festivalový název)

Drama / Historický / Romantický / Válečný

Polsko, 2014, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Britrik
  odpad!

  Tak nejprve asi positiva - úžasně vystižená atmosféra totální beznaděje, v níž nechali Sověti povstání ve Varšavě vykrvácet. Skvělá kamera a fešné holky - Zofia je opravdu kočka. Nu a negativa? Pornografie, strašlivé zpomalovačky, příšerná hudba...(2.9.2015)

 • ARI50
  ***

  Musim řict že film byl dost povedený , až na 3 nesmyslné zpomalené záběry a podivnou hudbou to byl velmi povedeny snímek, od hercu po velmi dobré efekty( penězma se rozhodně nešetřilo ) a příběh jsem spokojeny, škoda tech 3 momentu co jsi myslím že to dost ubralo na kvalitě ale po delší době opět povedenej válečnej film. Film se polákum dost povedl přiště jen zapracovat na těch záběrech.(25.1.2015)

 • Malarkey
  ***

  Poláci se chopili hodně drsného tématu, které je, podle mě, pro ně stejně tak zásadní, jako pro nás Lidice. A první půl hodina vypadala opravdu dost ultimátně. Postavy uvěřitelné, atmosféra absolutně válečná, akce na úrovni. Takřka nic tomuto filmu nechybělo. Pak ale přišla romantická pusa ve zpomalené bullet-time scéně jak vystřižené ze hryMaxe Payneho, která tento zpomalovací efekt vymyslela. K tomu muzika, která do takového příběhu vůbec nepatří a celá ta nadějná atmosféra se v tu chvíli ztratila do prázdna. Pak se rozjel další klasický postup a celé se to jevilo hodně solidně, jenže v tu pravou chvíli opět přispěchala zpomalená scéna a do ní pro změnu pustili dubstep. To už jsem nedal a měl problém to dokoukat. Druhá světová není akční film. Druhá světová je pojem, při kterém umíralo mnoho lidí a právě proto by se příběhy z ní měly točit s úctou k těm lidem, kteří v ní padli. Tady to asi někdo nepochopil. A musím říct, že mě to hrozně mrzí. Město 44 by za jiných okolností aspiroval na významný film z druhé světové války, který by si zasloužil dalekosáhlejší rozbory, než jen dvouhodinovku na plátně.(19.4.2016)

 • Rakosnicek77
  *****

  Tak mám takový pocit, že nám zbytku Evropy páni poláci asi brzy, na filmařské půdě, řádně natrhnou prdel! Protože jak už jsem zmínil u Jacka Stronga, kterého jsem sledoval v němém úžasu, tak jediné polské výtvory (4 z tanku a pes, Sexmise) se moc za kinematografii považovat nedali a teď tohle? Pár dní na to, dostanu pod ruku tohle Město 44 a s úsměvem, nedbaje kamarádova vysokého hodnocení, mám svou jistotu, že si Polský film opět zavřu do škatulky odpad a ono je to úplně obráceně?! Tak především to muselo stát strašné prachy a bylo by to dost i na Amíky o tom není pochyb! Válečné scény, destrukce, kulisy, výprava to vše velice silně cinká zlaťáčky a určitě nejde o jednu převrhlou tramvaj a pár muzejních tanků! Tohle povstání si za kamerou někdo pořádně užil a mně už je teď jasné, proč jsem před úvodními titulky sledoval 5 ti minutový výčet sponzorů filmu. Precizní, jak do triků, hudby a v neposlední řadě obsazením, naprosto drsně a autenticky vyobrazené hrůzy války a krutost nacismu. Osobně mít vedle sebe při sledování filmu Němce, tak mu snad ukopnu hlavu :-) Nečekaně vynikající film, jehož kvalitě se vyrovnává jen velmi málo konkurentů a zástupci žánru z Čech, budou při srovnání působit jako němý film s doprovodným rozladěným piánem! :-)(26.2.2015)

 • kinderman
  **

  Tvůrčí záměr dobrý- ukázat, jak se romantické představy "puberťáků" o povstání mění v bolest, zoufalství, strach a smrt. Problém je, že zpracování je také určeno puberťákům, takže tu máme hrdinu s nepřítomným výrazem, který mizí a zase se objevuje, přičemž se zmítá mezi dvěma dívkami, snyderovské zpomalovačky (něco jako nedávný ruský Stalingrad), prapodivné milostné vize a záběry first person jako vypadlé z počítačové hry. Něco na tom bude, že k některým látkám musí tvůrce dorůst (stejně jako divák k některým filmům). Při sledování mě napadlo, že asi nikdo nikdy u nás neuchopí filmově Škvoreckého Zbabělce.(27.1.2015)

 • - Natáčelo se ve městech Wroclaw, Walim, Swiebodzice, Varšava a Lodži Lodzkie v Polsku. (willy1)

 • - Ve filmu pracovalo přes 3 000 komparzistů a bylo použito 5 000  tun trosek, díky nimž tvůrci znovu vytvořili Varšavu zničenou válkou. (Stoka)

 • - České postprodukční studio UPP pro film vytvořilo více než 420 trikových záběrů. Od retuší současných prvků, až po kompletní vytvoření částí města ve 3D. (tomeek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace