Plán

Dokumentární

Česko, 2014, 90 min

Benjamin Tuček

Benjamin Tuček

Zajímavý dokument po jehož shlédnutí musí každý divák obdařený určitým vědomím společenské odpovědnosti propadnout depresi. Že to v dobách Béma, Mlejnského či Langmajera fungovalo tak, jak je popsáno, asi dnes už nikoho nepřekvapí, vyděsí ale závěr filmu, který vlastně nedává žádnou naději do budoucna. Z filmařského hlediska jde o kvalitní dokument - kamera, střih, hudba - vše je takové, jaké má být.(27.2.2015)

FeelsBadMan(2.12.2015)

trochu progress, Návod na čtení Metropolitního plánu https://www.facebook.com/iprpraha/videos/1215495358484633/(22.6.2016)

Keby sa ma Praha trochu viac dotýkala, možno by to boli aj štyri hviezdy. Mnoho vecí by sa dalo aplikovať aj na iné mestá, ale amatérska striptérka zabávajúca sa hore bez v nočnej ulici, to som ešte nevidel.(2.12.2015)

Režisér při debatě po filmu přiznal, že chtěl hlavně před volbami 2014 postrčit politiky a probudit veřejnost (do televize se to prý zatím nepovedlo dostat jen kvůli jakémusi technickému či byrokratickému zádrhelu.). Takový záměr je sice chvályhodný, ale i podle některých zdejších komentářů je vidět, že dokument působí na leckoho spíš demotivačně. I když... ty sicilsko-mafiánské praktiky (bez přehánění!) přece jen můžou otevřít oči těm, co si myslí, že aktivismus je v "zatuchlém českém rybníčku" jen něco jako "zábava pár rejpalů". Co jsem postrádal (kromě pozitivních příkladů), byl ale hlavně pokus o nějaký přesah, vizi. Třeba jako v dánském dokumentu Lidský rozměr.(12.8.2015)