Žíznivý svět

A Thirsty World

Dokumentární

Francie, 2012, 88 min

Vandana Shiva

Dostala jsem v půli žízeň, ale cítila jsem se tak provinile, že jsem se nešla napít. A přesně proto, že se dokument nesnaží jen informovat, ale snaží se ve všech, kdo mají na televizi (a na vodu, samozřejmě), vzbudit pocit viny, proto ubírám tu jednu hvězdičku. Jinak je to nesmírně poučné, záživně natočené.(2.9.2014)

Smutné, drsné a pravdivé..!(2.9.2014)

Přesvědčivá ukázka toho, jak velkým problémem je v dnešním světě přístup k vodě, i toho, že jejího nedostatku nejsou ušetřeny ani nejbohatší země. Současně i přiblížení, jak různé společnosti na situaci úspěšně či neúspěšně reagují a kde se skrývají nové možné regionální konflikty.(30.8.2014)

Nejhorší je, že nedostatek čehokoliv je uměle vytvářen ...Zpoplatnili nám zem, vodu, střechu nad hlavou,kdy přijde na řadu vzduch ?(2.9.2014)

Po tomto dokumente sa na svoje rifle a tričká pozerám úplne inak....Pre vysvetlenie, na výrobu jedných rifiel sa minie 11 tisíc litrov vody....na tričko o niečo menej....(30.8.2014)