Žíznivý svět

La soif du monde

Dokumentární

Francie, 2012, 88 min

Vandana Shiva

214. Myslím, že snaha o poutavé zpracování hodnověrně angažovaného dokumentu se zdařila, právě takový způsob upozornění na dlouhodobě neblahý vývoj je jistě na místě a naši pozornost si určitě zaslouží, i když na nás zatím nijak zřetelněji nedostatek nedoléhá a na rozdíl od zmiňovaných oblastí světa, vodu máme stále, každodenně pohodlně v dosahu, ano, jistě je to pro nás velký, nezpochybnitelný civilizační výdobytek, ale také ne s neměnným stavem, jak se přesvědčivě ukazuje, vše může být jednoho dne i pro nás náhle nesnadno řešitelný problém, zvláště když se voda změnila ve výnosnou komoditu a její vlastnictví se stává stále mocnější politickou silou vlivných skupin i jednotlivců, rozhoduje o životě a smrti, o míru a válce, přitom právě spravedlivá možnost přístupu k vodě a její co nejhospodárnější užívání vypovídá to nejdůležitější o vyspělosti společnosti a měla by být dodržovanou prioritou rozvoje, vždyť jedině voda je nositelkou života zde na Zemi, jen díky ní život vzniká a rozvíjí se v tak nesmírné různorodosti, vodě vděčíme za tak mnoho.(9.9.2014)

Smutné, drsné a pravdivé..!(2.9.2014)

Přesvědčivá ukázka toho, jak velkým problémem je v dnešním světě přístup k vodě, i toho, že jejího nedostatku nejsou ušetřeny ani nejbohatší země. Současně i přiblížení, jak různé společnosti na situaci úspěšně či neúspěšně reagují a kde se skrývají nové možné regionální konflikty.(30.8.2014)

SKvělý dokument.(2.9.2014)

Pěkné letecké záběry, planetu časem úplně zlikvidujeme. Problémem, od kterého se všechno odvíjí, je přelidnění a neschopnost s tím něco dělat.(10.10.2015)