Padesát odstínů temnoty

• USA Fifty Shades Darker (více)

Odstíny šedi skončily ve chvíli, kdy Anastasia přestala hrát podle Greyových pravidel a bez okolků ho opustila. Dosavadní lovec a dravec se ocitá v pro něj neznámé životní situaci a navíc si uvědomuje, že se do Anastasie zamiloval. Té se sice nechce vrátit do světa, ve kterém naplňovala roli poddajné studentky, ale Christianovu kouzlu odolat stejně nedokáže. Nevědomky se tak vystavuje velikému nebezpečí. Z Greyovy minulosti se náhle začnou vynořovat temné stíny, které pomáhaly vytvořit jeho komplikovanou osobnost. A těm rozhodně není po chuti, že „jejich" Christian podlehl tak banálnímu a slabošskému citu, jakým je láska. (CinemArt)

Flopik

Opäť je to ako ďalšie 2 diely.Sympatické postavy skvelá hudba niekedy erotická scéna a koniec.Je obrovská škoda že Režisér len načrtne problém typu šialená ex alebo násilný Šéf a nakoniec ju v priebehu jednej 5 minútovej scény zruší.Podľa mňa troška akcia a drámy by tomu neublížilo a išiel by som hore. Takto to je proste priemer ktorému chýba štava ale pozerá sa naň naozaj riadne dobre. ()

Money_too

Při scéně, kdy jde Ana na balkón, mi běžela v hlavě vzpomínka na první řadu Přátel, kdy přátelé povzbuzovali herečku v telenovele ,,Ať ho shodí ze schodů".( fanoušci budou vědět). Nemohl jsem si pomoct a v duchu řval: ,,Proboha už skoč z toho balkóna!!! Ukonči to! Skoč ! .... A ona neskočila... Co víc ještě máme obětovat pro ty naše ženský? ()

Tina00

Když jsem se asi jako poslední člověk na planetě dostala ke knižním odstinum, musela jsem uznat, ze paní je proste v rámci žánru geniální. Převedení na plátno se v tomto případě zdařilo stejně tak, jako překlad knížky do češtiny. Zábavné, čtivé, vtipné, pro holky na odpočinek jako dělané. První díl to rozjel ve správných kolejích a očekávání byla velká. Celkově musím říct, ze druhy díl je lepší. Je to však zvláštní z hlediska toho, ze mnoho jednotlivých aspektů je vlastně horších než v jedničce. Ze soundtracku me zaujaly jen dva songy (ano ty dva první) v tom minulém vsechny. Klíčovým tahem celého děje je to, ze on je proste drsnej a chce dělat holkam to, no to co chce. Ted mame ale od začátku hodného ťunťu, kterému najednou nevadi to, co by dříve nikdy nepřekonal, absolutně chybí ta část z knihy, kdy s tim bojuje a snaží se ze svého problému dostat. Teď je to vsechno vlastně OK. Další problem je, ze druhá knížka byla mnohem více eroticky zajímavá než ta první, ale ve filmu se každých 15 minut dočkáme akorát toho, co má asi tak 90% lidi běžné doma. Naprosto odflaknuta je situace s havárii letadla, která i s návratem Christiana trvá asi pět minut (uz nebyl čas??) a díky níž se smálo celé kino. Suma sumárum jsem ale spokojená, dostala jsem to, co jsem chtěla a za rok to dostanu znova a žádná procenta na tom nic nezmění. Dornan a Dakota se k sobě perfektně hodí, navíc ona je opravdu hezká a on i umi hrát (viz seriál Fall)... JEDNO VELKÉ P.S. Strašně moc by me zajímalo proč na to chodí lidé, kteří film tak nesnáší? Všichni víme, o co jde nebo když jste tady takoví znalci tak předpokládám, ze víte o co jde, je to záměr, abyste mohli dat odpad? Nepochopím tu strašnou nenávist vůči filmu a urážení divaček. V kine byly naprosto normální ženské, které vedou normální život a holt se chtějí 2 hodiny dívat na naivní skoro porno a ja se ptám no a co?? Chlapi cumi na porno. To je fakt. A ted se můžou zbláznit, ze my koukame na skoro nahého Dornana, který což vám asi vadí opravdu nevypadá jako většina a jeste pekne cvičí, blby co? Dejte nam proste pokoj a nechte nás koukat na co chceme. Tady se prece neřeší žádné herecké výkony, režie, scénáře je to jen 2 hodinová pohádka. Víte co, ono je to vlastně jedno, trhneme znovu rekord ne? A mě by zajímalo kolik shlédnutí mají ty vaše rychlý prachy, hm? KDYŽ TO NEMÁŠ RAD TAK NA TO NELEZ ()

shinigami491

Kto videl trailer (uputavku) videl všetko. Treba si to pozrieť ako zle vytvorenú komédiu a v pasažach, čo mysleli autori ako vážny alebo dôležitý detail,tak sa treba smiať. Inak 2 hodiny z mojho života... Jedna hviezdička kvôli hudbe a kvôli nápadu s kľúčenkou,nič iné. ()

fisus

Obětoval jsem se pro svou přítelkyni a vyrazil na Padesát odstínů temnoty do kina s naprosto nulovým očekáváním.A výsledek?Druhou polovinu jsem se pořád jen smál,až to mojí partnerce nebylo moc příjemné,ale ve finále jsem si řekl,že to byla celkem fajn komedie a bavil jsem se. ()

jasanka

Asi o trochu lepsi nez jednicka - vice dramatu, lepsi eroticke sceny, Ana uz nepusobi jako uplna blbka. Kniha ale byla lepsi, napr. scena s mozna mrtvym Christianem byla ve filmu vylozene jako pro debilky (zmizel - v tv reknou, ze je nezvestny - v tv reknou, ze ho nasli - objevi se ve dverich - to vse asi tak behem hodiny). ()

godycz

Dobrý den, vážená paní velice se Vám omlouvám, že Vás tím způsobem obtěžuji, ale mám na Vás velkou prosbu. Jsem obrovský fanoušek filmu Padesát odstínů šedi a tak bych Vás chtěl velice moc poprosit, jestli byste mohla v rámci svých pravomocí zařadit  do programu na měsíc březen ještě hodněkrát druhý díl této trilogie neboli Padesát odstínů temnoty. Vím, že byl již na programu v únoru, ale pokud byste ho mohla zařadit do programu ještě hodněkrát na březen, byl bych Vám velice zavázaný. Myslím si, že nebudu sám, když budu tvrdit, že v dnešná záplavě všech těch akčních a násilnických filmů působí tento druh filmu jako svěží závan pro sklidnění, dobrou náladu, zasnění se atd... v této uspěchané a násilnické době. Jsem na 100 procent přesvědčen, že tyto názory má velké množství normálně smýšlejících lidí a proto jsem také na 100 procent přesvědčen, že Vám i pokaždé v březnu přijde velké množství návštěvníků.                               Pokud byste mé prosbě vyhověla, budu vám neskonale vděčný.                                                                        Za kladné vyřízení předem velice moc děkuji.                                                                                                     S pozdravem a přáním úspěšného a sluncem zalitého dne, věrný návštěvník jabloneckých kin. ()

Chundys

Ani jednu knihu jsem nečetl.. Kouknu se i na třetí díl samozřejmě a musím hodnotit, že druhý je o krapet lepší než ten první, tak uvidíme, kam to dotáhne třetí no!!! Jen nechápu, že ze všeho je ta Anastázie udělaná, už jenom z pohledu na Christiana... No asi je to možný :D ()

Erinien

Docela mě překvapilo, že se dvojka natočila, ještě větší překvapení je pro mě, že se do kina chystá i třetí díl. Dvojka je rozhodně slabší než předchozí díl. Hvězda navíc za Jamieho. Příběh a zbohatlický svět je tak nereálný, až docházím k názoru, že vlastně koukám na pohádku. Neudrží si mou pozornost, ale v rámci žánru erotická pohádka pro ženy ve středním věku, to naplňuje má očekávání. ()

Snake.Charmer

Tak zatím to vypadá, že se tvůrci snaží roztáhnout jeden běžný film na motivy románu Rosamunde Pilcherové do tří dvouhodinových celovečeráků a aby se mohli tvářit, že se jedná o něco víc, film nuceně prokládají lacinými erotickými scénami na jedno brdo. Výsledkem je nudná, naivní, nablblá, rutinérsky natočená roztahanost. Je smutné, když si film s odřenýma ušima zaslouží jednu hvězdičku a to především za Siino Helium. ()

Bozvav

Jestliže vojka kniha byla o maličko lepší (což v praxi znamená, ne úplně největší sračka na knižním pultu), tak ve filmu se to neprojevilo. Absence napětí, emoce ploché, dialogy debilní a vášeń nulová. Tento film by rozehřál tak maximálně fustrovanou starou a sexuálně neukojenou feministku. Za mne půl hvězdy ani nevím za co. ()

Sydonai

Kde začít? První díl nenadchl ani neurazil, ale toto? Prvních 30 minut mi působilo až fyzickou blbost...takhle hloupé dialogy jsem viděl naposledy v Esmeraldě. Opravdu to nikoho netrkne? Knižní předlohy jsem nečetl, ale materiál rozhodně neodsuzuju. Nečekal jsem, že by se film zapsal do filmových dějin, ale tohle už mi přijde jako extrémní výsměch. Za mě jediné, co lze krapet vyzdvihnout je hudební pozadí filmu...interpreti nad rámec pruměrní vytvořili filmu celkem povedený hudební doprovod. ()

Evander

Řemeslně shodné s prvním dílem a tedy bez problémů. Co zde trochu vázne, je příběh, a protože ten je pro mě obvykle velmi podstatný, dávám o něco nižší hodnocení. Jinak hudba opět výborná. ()

BOURQUE

Z mnoho pohľadu sú veľké kroky. Ale Bohužiaľ dozadu! Najväčší problém je to, že film v tejto forme takmer nemá príbeh. Len soft (porno) erotické scény stačiť nebudú. PS.: Dakota Johnson však stále vypadá super! Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Kaktusak12

Filmu chybí i to jediné, co by měl vážně obsahovat- erotika. Vážně, 2 nebo 3 odvážnější scény jsou na film, který je přímo založený na BDSM sexu, dost málo. Místo peprnějších momentů by jsme tedy měli očekávát nějaký hlubší děj, nebo dokonce zápletku. Chyba! Fifty shades ani jedno z toho rozhodně nemá. Tvůrci se možná snažili vytvořit více dramatický příběh, ovšem ten se jaksi vytratil (například scéna s vrtulníkem působila až komicky) a zbyla jen hodně béčková slaďárna. Nakonec možná ještě horší než první díl, ten si aspoň nehrál na nic víc než porno pro ženy.. ()

KNTRFKT odpad!

To, čím mě tahle korpulentní zásaditá padesátka překvapila v prvním díle (a že by se to za nehet novorozeněte vešlo),tím mě ve svém slaboduchém pokračování znechutila. Mamon a chamtivost je metlou lidstva, tudíž bylo hned jasné, že po prvotním úspěchu, kdy se všechny pokladní, zatrpklé matky, umaštěné učitelky a obecně prostě lidské fritézy ukájely v děsně hlubokém příběhu a ještě hlubší Dakotě, představovaly si, jak na ně-šedé myšky, taky někde čeká úspěšný podnikatel s vyrýsovaným tělem, vyholenou hrudí, perfektně hranatou bradou, nezbedně kučeravými vlasy a především s tučným kontem, který z nich každý večer strhá zaprané blůzky, děravé silonky a stokrát přepírané bombarďáky a pak jim pěkně nabančí učitelským pravítkem, pěkně na holičku. Namísto toho se vracely domů, kde na ně čekal jejich protějšek-s vyrýsovaným pupkem, s dredy na hrudi, dvojitou bradou, mastnými slepenými vlasy, vyučený v oboru: řezník bourač a především s holou prdelí, který si o jinak vášnivou nepochopenou polovičku tak maximálně otevře lahváče, líně nadzvedne nohu, upustí páru a se slovy: "přece si to nenechám vyvalit bokem", spokojeně usne v křesle v těch samých hadrech, ve kterých přišel ze šichty. Holky už ale měly knihu přelouskanou zleva doprava a tak jen, co se za manžely zabouchly dveře jejich Fábií a Favoritů, běžely a žadonily, škrábaly Jamesový na dveře a psaly dopisy, přičemž u toho halekaly, jak mrouskající se kočky. Inu, dostaly druhé pokračování, kde jedinou novinkou je snad ta hračka, kterou své oběti vrazíte mezi kotníky a při neopatrném rozevření pod velkým poloměrem, ji roztrhnete vejpůl. Už už jsem si myslel, že se v tomhle braku dočkáme i slušné sexuální scény, ale vrcholem celého filmu, byla penetrace Dakotina rekta Venušinými kuličkami, přičemž podezírám střihače, že je v zadku vůbec neměla! To je teda herectví! Šedivák přinesl do hry menší zpestření, jelikož svoje eso vynesl už v minulosti nejspíš vícekrát a tak se začínají vynořovat obdobné odporné chudinky, nad kterými by člověk zaplakal jen v případě zánětu spojivek a neopřel si o ně ani rozbitý kolo bez sedla. Kristián ale nejspíš vystřikuje do okolí své feromony po hektolitrech a tak má dost ctitelek na to, aby si s nimi otevřel třeba útulek. Nepochybuju ale o tom, že tohle pokračování bylo upa nejlepčí, ještě lepčejší než jednička, protože tady udělal seksy stojku na koze, nebo koni, nebo to byl kotrmelec, to je jedno, ale paní Jitku z Karviné to potěšilo natolik, že doma prostě musí mít asoň hrnek, tričko s nápisem "Aj láf Fifty šejdz" a vlastnoručně vyrobenou tyčku na roztahování nohou z Hornbachu, protože do seksšopuse stydí jít, to radši půjde do Prostřeno. No, už aby tu byl další díl, jsem napjatý, jka to celé dopadne, doslova jak kšandy. ()

Gaia.M

Mně je úplně jedno, co se tam děje. Mně se líbí Jamie Dornan a líbí se mi, když je polonahý, nebo i nahý. Líbí se mi, když sedí, chodí, mluví, jí, padá s letadlem.. to je prostě fuk. A líbí se mi i Dakota. No a pravda je, že mi nevadí ani ten děj a příběh. Spoustě lidem to vadí už z principu, protože se to prezentuje jako jakýsi snímek o sexu. Já to tak neberu. Beru to prostě jako normální film, a když to teda takhle vezmu, tak to není vůbec špatné. Pro chlapy asi na prd, snad jen nahé scény Dakoty, jinak to musí být pro chlapy utrpení, ale ženským se to prostě líbit bude. Takže za mě dobrý. ()

HDeer

Vzhľadom na jednoznačné posolstvo filmu je veľmi ľahké pochopiť, prečo si Päťdesiat odtieňov temnoty vyslúžilo ešte väčší úspech ako jeho predchodca. Všimnite si len tie znaky. Párovanie nenápadnej myšky a urasteného žrebca. Jeho spoločenské postavenie. Majetok. Obrátená túžba byť vlastnený. A najmä, viac feministicky ladenej súlože. Kŕmenie smiešnych, naivných a miestami až absurdných predstáv modernej ženy nikdy nebolo ostentatívnejšie. Pochopiteľne, keď niečo také nezažijete v skutočnom živote, je príjemné to aspoň vidieť na plátne. Horšia je už ale skutočnosť, že sa tu nekladie dôraz ani na potrebu priemerného príbehu. Zápletka prakticky nejestvuje. Každý jeden problém slúži nato, aby sa vzápätí mohol vyriešiť a pridať nášmu hrdinovi na sexappeale. Beztak som presvedčený, že nejde o odpad. Snímka by mohla napríklad slúžiť ako odstrašujúci prípad pre začínajúcich scenáristov. ()

38. Zlaté maliny - výsledky

38. Zlaté maliny - výsledky

04.03.2018

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Kdy se vrátí Blade Runner a John Wick?

Kdy se vrátí Blade Runner a John Wick?

20.02.2016

Pokud máte rádi drsnější filmy, nejspíš vyhlížíte comeback Ricka Deckarda i Johna Wicka. První jmenovaný se vrátí pod dohledem Denise Villeneuvea (Zmizení, Sicario), a to 12. ledna 2018. Harrisona… (více)

Jak to vypadá s dalšími Padesáti odstíny?

Jak to vypadá s dalšími Padesáti odstíny?

13.11.2015

Pokračování letošního hitu o snovém miliardáři a jeho vysokoškolské "kámošce" samozřejmě budou. Studio Universal je potvrdilo už dávno, doteď ale nebylo jasné, jak přesně se dají dohromady. Premiéra… (více)