Gú gú datte neko de aru

• Japonsko グーグーだって猫である (více)

Asako se živí jako kreslířka mangy, ale jednoho dne již nedokáže kreslit, protože jí zemře mazlíček Sabu. Její editor Ómori jí tedy doporučí, aby se přestěhovala do jistého domu, o kterém předpokládá, že jí pomůže. Jenomže se tak nestalo. Asako nemá radost ze života a bloudí po okolí. Prochází se parkem Inokašira, kde potkává bezdomovce s nemocným koťátkem. Asako se rozhodne koťátku pomoci a bere ho k veterináři, aniž by o tom bezdomovci pověděla. (Zíza)

Zíza

Je to zase něco trošku jiného. Nemá to pořádný děj, jen nám to ukazuje pár epizod ze života jedné autorky mangy. Neutíká to svižně, jen to prostě plyne svým tempem a víc nic. I přesto všechno to má velké kouzlo a dokáže to v pouhých čtyřech epizodách ukázat mnoho stránek lidí a jejich vývoj a jaký má dopad na vztahy s ostatními. Na druhou stranu je to zkratkovité a určitě by si to zasloužilo větší prostor (proto to zřejmě také dostalo druhou sezónu). Je to opravdu jako život – nijak zvlášť vzrušující, smutné, osamělé, ale má to vtipné a hřejivé chvíle. Krátký seriál o milovnici koček. Slabší 4*. Titulky ()