Everly

Akční / Thriller

USA, 2014, 92 min

Nemám rád slovo Guilty Pleasure, veď keď sa niekomu niečo páči nemusí sa za to hanbiť. Od prvej do poslednej sekundy maximálny meganámrd. Nemal som si kedy ani "odskočiť". A nebudem rozmýšľať nad takými stupídnymi banalitami, že taká "krehká" ženská si dokáže poradiť so všetkými zúčastnenými zložkami typu polícia, yakuza,masochista,štetky,pes a pod. Ja som sa kurevsky bavil a nikto mi to nezoberie.(15.5.2015)

To je taková paráda tohle!!! :)) Sice už takových filmů vzniklo víc, ale ten nápad je supr a když si daj tvůrci záležet na postavách a hereckých výkonech, tak je to vždycky velká zábava. Salma Hayek ve velkým bytě čelí přívalu najatých zabijáků, všelijakých individuí, swatu a samotné mafii... A všechny odrovná !! :-DD Po bytě se postupně válejí mrtvoly, krví doslova vymalováno (to mě někdo vysvětlete, proč třeba Expendables 3 bylo "odkrveno" a takovejhle "malej flick" obsahuje GORE scény jak běžnej horor !!??). Navíc Salma je pořád kus a mužský divák nesleduje film pouze dvěma smysly, ale třemi (oči, uši a penis --> proto se nedivím, že film J*A*S*M*A nijak nezaujal, bylo by to proti zákonu přírody ...). Scéna, kdy japonskýmu sadistovi tečou vnitřnosti z huby a břicha na podlahu je k nezaplacení. Stejně tak Salma dostává zabrat jako v mírnějším exploitation flicku. Prostě parááááda!!! Akce, brutalita, krev, skvělej vizual a strašná sranda ... i když notně teda černej humor ...(24.1.2015)

Salma Hayek chytla za pačesy jednu jedinou roli (Fridu Kahlo), její ostatní výlety byly, no, vesměs rozpačité. U diváka často bodovala podle toho, v jak moc mokrých, krátkých nebo těsných šatech se objevila. Jenže hormony holt vždycky nestačí. Příběh bez vnitřní energie na ní hrne jeden problém za druhým. Nasrané Japonce, násilné děvky a další individua. Ti všichni jí chtějí zabít, rozsekat nebo jakkoliv jinak zhyzdit tu její stále luxusní postavičku a tvář. Každá přestřelka má slušné nápady, celé to má solidní tempo i atmosféru, a vesměs přijde s něčím, co v té předchozí nebylo. Připočteme slušnou kameru a černý humor i (dobrou) inspiraci jinde. Třeba taková nadržená Bitch Slap byla dle mého přeceňovaná, tady ten sexy béčkový náboj funguje a baví. Ostatně, co by za něco takového dal (momentálně hodně mimo formu) Robert Rodriguez. Dneska toho šlapky ale vydrží. Velmi slušné tři hvězdy!!(8.2.2015)

Až na vás bude mířit pistolí vysloužilá šlapka s tváří Salmy Hayek, co jí táhne na padesát a má hrát postavu přibližně o dvacet let mladší, zkuste se dopátrat, proč tak činí. Za pokus to stojí, i když se pravděpodobně dopátráte velkého hovna a maximálně ze závěrečných titulek zjistíte, že na filmu dělal jistý Nenad Kokot (to jsem si nevymyslel, to jméno tam opravdu je). Tím chci sdělit, že v tomhle filmu nevíte kdo je kdo, kdo za koho "kope", případně o co mu jde. Všichni však mají jedno společné, a sice chtějí Everly (sympaticky zestárlá a ve formě hrající Salma Hayek) zabít. Ta je uvězněna v bytě svého šéfa, který na milou tmavovlásku posílá v hojném počtu nejrozličnější individua, se kterými křehká žena svede vražedný souboj. A i když bytový komplex po 90.minut, co tenhle film trvá, neopustíme, bude to originální jízda střídající dynamické sekvence s napínavými až bizarními budící lehké pousmání. Robert Rodriguez zřejmě neměl čas, jinak si nedovedu vysvětlit, že nechal svoji někdejší dvorní herečku svěřit do rukou brakového režiséra Joe Lynche. Ten natočil grindhouse jízdu za přispění slavného ženského jména. Salma si zřejmě řekla, že stárne a mladší a hezčí už nebude. A dokud se na ní dá koukat, natočí žánrově pokleslý film, ve kterém bude běhat se svými bujnými vnady napěchovanými do podprsenky o číslo menší a brodit se krví svých nepřátel. Zkrátka, vlezu do grindhouse, a i kdyby mě to mělo semlet, tak ať. Joe Lynch hvězdu takového kalibru ve svých filmech doposud neměl. Bylo načase její přítomnost dobře zužitkovat. Po kontrole v úvodní scéně z koupelny, kde kamera seshora zabírá nahou a potetovanou Salmu, se pozorný divák může ujistit a oddechnout si, že zadek herečky není stižen nežádoucím orange efektem. Následně přijde výše zmiňovaná potíž s orientací a s přehledností v ději i postavách. Režisér nedopřeje obeznámit se s postavami a raději film tímto nezdržuje a vrhá diváka do víru akce, kde mu to docela jde od ruky. Ta nemá daleko do zběsilého rozměru, přičemž režisér nepotěší milovníky explicitních záběrů. Kamera v rozhodujících momentech krvavých jatek proradně uhýbá. Vzápětí se kompenzace dočkají alespoň diváci řádící se do skupiny "nechuťáci". V bizarní sekvenci s postarším ťamanským mužem říkajícím si výstižně Sadista, nebude nouze o útok na divákův žaludek. Film ve svém nasazeném tempu nikterak nepoleví ani se nezastaví. Salma se ukázala coby dobrá herečka, jejíž herecký projev je sympatický a i její mateřská poloha se jí dala věřit, to když jí scénář předepsal, že je nezodpovědnou mámou malé dcerky, jejíž výchova spočívala na bedrech babičky. Když to tak hodnotím, jedná se rozhodně o dosavadní nejlepší Lynchův film. Salma to vzorně odehrála, a to i přes chybějící přehlednost v postavách i v ději, ochuzení o krvavé sekvence, které měly být krvavé, neboť jsme v žánru, pro který je explicitní brutalita synonymem. Na filmu se nijak negativně neodrazilo, že vznikal v Srbsku. I česká stopa je v něm hmatatelná, neboť výpravu měl na starost Ondřej Nekvasil. Robert Rodriguez by mohl být vcelku spokojený. S ním by se film stejně proměnil ve velesračku s mexickým čurákem s mačetou v hlavní roli. Já beru Salmu všemi deseti. 80%(29.1.2015)

• honajz

Tohle je na mne až tak ulítlé a úchylné, že to ani sexy Salma nezachrání. V podstatě skoro pořád jsem nevěřícně kroutil hlavou, jajou ptákovinu zas tvůrci vymysleli (třeba asi mělo být vtipné, že se střílí během konverzace po mobilu), jak blbě to natočili, jaká moudra se vypouštějí z úst té které postavy... Asi si pan režisér vzal do hlavy, že to SM se Salmou si natočí stůj co stůj, hlavně aby jemu stálo.(6.2.2015)