Klec bláznů II

Cage aux folles II, La

Komedie

Francie / Itálie, 1980, 91 min

• 5150

Slabší pokračování. Chybí byť jediná zapamatovánihodná scénka a vesměs se opakují vydařené gagy z jedničky. Michel Galabru tentokrát bohužel jen v dekorativní roli. Nicméně pokud jste neviděli výbornou jedničku, můžete si klidně 1* k mému hodnocení přidat..))(27.4.2007)

Neřekl bych, že je pokračování výrazně slabší. Vadí mi jen to, že autoři už nenašli lepší uplatnění pro poslance Charriéra, takže Michel Galabru se jen párkrát smybolicky projde před kamerou, aby netrhal partu. Nezdá se mi, že by Michel Serrault a Ugo Tognazzi opakovali a rozmělňovali cokoli z jedničky. Naopak sevé role rozvíjejí v podobách, jaké jsme ještě neviděli. Albín/Zaza sice znovu zažívá stuace, kdy není pro okolí dost mužem, ale tentokrát není ani dost ženou. :o) To je motiv, který jsem ještě v žádné komedii o pohlavních rošáddách neviděl. A to, že se film posunul od satiry víc ke crazy, mi jako milovníkovi žánru nevadí ani trochu. 80%(30.11.2006)

"Když někdo řekne chlapovi, že už se nemůže líbit mužům, tak se mu zhroutí celý svět !!"(25.10.2013)

O poznání slabší než první díl, slabé 3 hvězdičky(26.11.2006)

O trošičku horší (asi tak o čtvrt hvězdičky) než Klec bláznů, ale pořád skvělá zábava.(6.12.2006)