Klec bláznů II

• Francie

Cage aux folles II, La

Komedie

Francie / Itálie, 1980, 91 min

"Když někdo řekne chlapovi, že už se nemůže líbit mužům, tak se mu zhroutí celý svět !!"(25.10.2013)

Neřekl bych, že je pokračování výrazně slabší. Vadí mi jen to, že autoři už nenašli lepší uplatnění pro poslance Charriéra, takže Michel Galabru se jen párkrát smybolicky projde před kamerou, aby netrhal partu. Nezdá se mi, že by Michel Serrault a Ugo Tognazzi opakovali a rozmělňovali cokoli z jedničky. Naopak sevé role rozvíjejí v podobách, jaké jsme ještě neviděli. Albín/Zaza sice znovu zažívá stuace, kdy není pro okolí dost mužem, ale tentokrát není ani dost ženou. :o) To je motiv, který jsem ještě v žádné komedii o pohlavních rošáddách neviděl. A to, že se film posunul od satiry víc ke crazy, mi jako milovníkovi žánru nevadí ani trochu. 80%(30.11.2006)

Ubylo filmových nápadů a humoru, přibyla akce. Typické pokračování úspěšné jedničky, kde producent chtěl ještě něco vydělat.Kladem snímku je tak jako v jedničce herecké obsazení hlavních postav. Celkový dojem 50 %.(27.11.2006)

Pro mě dvojka rozhodně lepší než prvotina. Víc akce, víc komedie, méně buzerace. 45%(28.10.2013)

O trošičku horší (asi tak o čtvrt hvězdičky) než Klec bláznů, ale pořád skvělá zábava.(6.12.2006)