Klec bláznů II

• Francie

Cage aux folles II, La

Komedie

Francie / Itálie, 1980, 91 min

O trošičku horší (asi tak o čtvrt hvězdičky) než Klec bláznů, ale pořád skvělá zábava.(6.12.2006)

"Když někdo řekne chlapovi, že už se nemůže líbit mužům, tak se mu zhroutí celý svět !!"(25.10.2013)

• 5150

Slabší pokračování. Chybí byť jediná zapamatovánihodná scénka a vesměs se opakují vydařené gagy z jedničky. Michel Galabru tentokrát bohužel jen v dekorativní roli. Nicméně pokud jste neviděli výbornou jedničku, můžete si klidně 1* k mému hodnocení přidat..))(27.4.2007)

U tohoto dílu je více vidět, že na scénáři se podílel Francis Veber, protože je mnohem víc akční. Ale to naznamená, že horší, pouze teď už je ve středu zájmu spíše mikrofilm, než střety s moralistickým politikem v podání Michela Galabruho. Jeho výstupy ubyly, což je trochu škoda, ale neměl v ději větší ukotvení. Marcel Bozzuffi zahráls vou standartní roli drsného agenta standartně dobře jako vždy. Nejlepší výstup byl, když se Albín vydával za myče oken. A hudba Ennia Morriconeho se opět vyvedla.(26.11.2006)

Neřekl bych, že je pokračování výrazně slabší. Vadí mi jen to, že autoři už nenašli lepší uplatnění pro poslance Charriéra, takže Michel Galabru se jen párkrát smybolicky projde před kamerou, aby netrhal partu. Nezdá se mi, že by Michel Serrault a Ugo Tognazzi opakovali a rozmělňovali cokoli z jedničky. Naopak sevé role rozvíjejí v podobách, jaké jsme ještě neviděli. Albín/Zaza sice znovu zažívá stuace, kdy není pro okolí dost mužem, ale tentokrát není ani dost ženou. :o) To je motiv, který jsem ještě v žádné komedii o pohlavních rošáddách neviděl. A to, že se film posunul od satiry víc ke crazy, mi jako milovníkovi žánru nevadí ani trochu. 80%(30.11.2006)