Klec bláznů II

• Francie

Cage aux folles II, La

Komedie

Francie / Itálie, 1980, 91 min

U tohoto dílu je více vidět, že na scénáři se podílel Francis Veber, protože je mnohem víc akční. Ale to naznamená, že horší, pouze teď už je ve středu zájmu spíše mikrofilm, než střety s moralistickým politikem v podání Michela Galabruho. Jeho výstupy ubyly, což je trochu škoda, ale neměl v ději větší ukotvení. Marcel Bozzuffi zahráls vou standartní roli drsného agenta standartně dobře jako vždy. Nejlepší výstup byl, když se Albín vydával za myče oken. A hudba Ennia Morriconeho se opět vyvedla.(26.11.2006)

"Když někdo řekne chlapovi, že už se nemůže líbit mužům, tak se mu zhroutí celý svět !!"(25.10.2013)

Pro mě dvojka rozhodně lepší než prvotina. Víc akce, víc komedie, méně buzerace. 45%(28.10.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,950,125Tržby Celosvetovo $10,989,331(17.5.2009)

• 5150

Slabší pokračování. Chybí byť jediná zapamatovánihodná scénka a vesměs se opakují vydařené gagy z jedničky. Michel Galabru tentokrát bohužel jen v dekorativní roli. Nicméně pokud jste neviděli výbornou jedničku, můžete si klidně 1* k mému hodnocení přidat..))(27.4.2007)