Klec bláznů II

• Francie

Cage aux folles II, La

Komedie

Francie / Itálie, 1980, 91 min

Neřekl bych, že je pokračování výrazně slabší. Vadí mi jen to, že autoři už nenašli lepší uplatnění pro poslance Charriéra, takže Michel Galabru se jen párkrát smybolicky projde před kamerou, aby netrhal partu. Nezdá se mi, že by Michel Serrault a Ugo Tognazzi opakovali a rozmělňovali cokoli z jedničky. Naopak sevé role rozvíjejí v podobách, jaké jsme ještě neviděli. Albín/Zaza sice znovu zažívá stuace, kdy není pro okolí dost mužem, ale tentokrát není ani dost ženou. :o) To je motiv, který jsem ještě v žádné komedii o pohlavních rošáddách neviděl. A to, že se film posunul od satiry víc ke crazy, mi jako milovníkovi žánru nevadí ani trochu. 80%(30.11.2006)

• Tosim

Typicky horší druhé pokračování. Přibylo "akce", ubylo vtipu a i když část, kdy dvojice přijede do Itálie, to všechno opět rošičku povyšuje (stejně jako u předchozího dílu rodinná večeře), na lepší výsledek to bohužel nestačí. Je to dost nuda.(27.11.2006)

"Když někdo řekne chlapovi, že už se nemůže líbit mužům, tak se mu zhroutí celý svět !!"(25.10.2013)

Ubylo filmových nápadů a humoru, přibyla akce. Typické pokračování úspěšné jedničky, kde producent chtěl ještě něco vydělat.Kladem snímku je tak jako v jedničce herecké obsazení hlavních postav. Celkový dojem 50 %.(27.11.2006)

Pro mě dvojka rozhodně lepší než prvotina. Víc akce, víc komedie, méně buzerace. 45%(28.10.2013)