Klec bláznů

La Cage aux Folles

La Cage aux Folles

Komedie

Francie / Itálie, 1978, 100 min

"Jo, nosím make-up !! Jo, žiju s chlapem !! Jo, jsem starej buzerant, ale vím, kdo jsem a nehodlám něco předstírat kvůli nějakýmu pitomci !!"(21.10.2013)

Skvěle vystavěná komedie na pokračování o sex. menšině ve Francii. Jeden z prvních snímků s nadhledem popisující lásku dvou mužů s takovou bravurou. :-))(17.7.2008)

Docela osvěžující vidět film o politicky korektním tématu absolutně bez politické korekntosti (a tím míněno, že není přítomna ani dnešní umělá nekorektnost). Kdyby dnes točili podobný film, ve kterém by tvůrci chtěli ukázat, že homosexuálové jsou taky lidi, dopomáhali by si k tomu pomocí různých otřepaných berliček, nikoli tím, aby je skutečně zobrazili jako obyčejné lidi (byť v komediální rovině). Film vtipný a výborně zahraný.(22.10.2013)

Oscar 3 nominace: Režie, Kostýmy, Scénář - A(15.4.2004)

Luxusní komedie. Speciálně ten, co se vydává za ženskou, je naprosto skvělý.(10.8.2007)