Královská noc

Girls' Night Out

(neoficiální název)

Drama / Romantický / Thriller

Velká Británie, 2015, 97 min

Poprvé film poměrně potěší, avšak příliš ničím nepřekvapí. Ano, herci jsou obstojní, ale jinak není o co stát. Člověk nemá motivaci se na to v budoucnu někdy podívat znovu.(14.10.2015)

Film se chlubí, že je inspirován skutečnými událostmi. Bohužel velmi volně. Princezna Margaret, které v té době bylo čtrnáct, vypadá minimálně na dvacet a ve filmu se opije, zdroguje a pak se dá dohromady s majitelem bordelu. Doufám, že to pustí Jejímu Veličenstvu, aby se mohla pokochat, jak ji a její zesnulou sestru tvůrci krásně ztvárnili. Po stránce výpravné a kostýmové je snímek velmi kvalitní, skvěle je zasazena dobová hudba. Když odhlédneme od faktické stránky věci, tak i děj má určitou dynamiku, což však kazí místy velmi nekvalitní dialogy a zčásti také absurdní situace a dějový vývoj. Na nedělní odpoledne určitě fajn film, ale že bych to musel vidět znovu...(30.12.2015)

Prázdniny v Římě, které se odehrávají místo v Římě v Londýně, a Audrey Hepburn nahradila Sarah Gadon, kterou si zaboha nemůžu vybavit z jiného filmu. Je mi líto, ty římské jsem viděla dřív a jsou upřímnější a více chic. A Royal Night Out není ale vůbec špatný film a těm, kteří Prázdniny v Římě neviděli, by se mohl líbit: rozesmátá tetička prince Williama, rozvážná a moudrá současná královna Anglie a naprosto kouzelná Emily Watson v roli královny s koktavým Rupertem Everettem coby králem.(1.2.2016)

Milé překvapení. Film pro dívky, který je spíš takovou reálnou pohádkou. Jedna noc, spoustu zážitků, tak akorát na nudný večer. 55%(5.2.2016)

• mat.ilda

Uf, i přes rozumnou stopáž docela nekonečná noc. Vylepšená, nicméně vcelku věrná a příjemná královská Bětka, její otravná sestra a třídní moralizátor od britského válečného letectva, s rtíky jak z kolorované pohlednice, v poněkud "bláznivé" oslavě vítězství konce 2. světové války... nic, k čemu bych se toužila vrátit, a ač některé momenty měly jistou atmosférickou přitažlivost, stále se jedná o jednoduchý, relaxační výplach mozku.(22.10.2015)