Film ZABIJÁK režiséra Johna Badhama je věrným remakem úspěšného francouzského snímku "Brutální Nikita". Znovu se v něm setkáváme s osudem mladé punkerky (tentokrát se jmenuje Maggie), která je odsouzena za vraždu policisty k trestu smrti. Dostává ale ještě jednu šanci - bude žít, pokud začne pracovat pro vládu jako zabiják. Šaramantní Amanda ji promění v elegantní a velmi ženské stvoření, agent Bob zajišťuje její profesionální výcvik. Po absolvování speciálního kursu opouští Maggie středisko a začíná žít obyčejným životem - ale jen do chvíle, kdy přichází první "úkol"... Maggie poznává, že za svůj život a svobodu musí zaplatit až příliš vysokou cenu. (oficiální text distributora)

POMO

Remake kultovej Bessonovej Nikity hollywoodským remeselníkom Johnom Badhamom. Keby som nepoznal originál, prišiel by mi ako štandardný hollywoodský akčňák so zaujímavým námetom. Keďže ho ale poznám, príde mi ako recyklovaný odvar skvelého originálu bez náznaku autorského dotyku. Moje 3* sú iba kompromisom pre tých, ktorí Bessonovu Nikitu nevideli. ()

EdaS

Překvapivě solidně zábavný remake Nikity sbírá body díky zručné Badhamově režii a skvělé a krásné Bridget Fonda. 30 let jsem se bál zjevně zbytečně. 70% ()

choze

Badham je zdatný řemeslník, který má na kontě nejeden moc fajn film (Číslo pět žije, Sledování...), ale tohle je i bez srovnávání s Bessonovým šmrncovním originálem zcela zapomenutelný akčňák. ()

Hal_Moore

Bessonovu Brutální Nikitu jsem zatím ještě neviděl, tak nehodlám srovnávat. Pro mě bylo Místo, odkud není návratu klasickou akční podívanou raných devadesátých let - Zajímavé herecké složení, slušné akční scény, romantika, Hans Zimmer se svými syntetizátory, Harvey Keitel vypadající jako Kevin Spacey.. Nebyl jsem ani zklamán, ani šokován, ba ani překvapen. Dostal jsem do puntíku vše co jsem očekával. ()

Lynn

Důkaz toho, že když dva dělají totéž, není to totéž. Kdyby neexistoval francouzský (v mnohém nedostižný) originál, šlo by říct, že "Zabiják" je dobrý film. Když ale oni ti proklatí Francouzi :o) natočili o dva roky dřív tu Nikitu... ()

sniper18

Je to úplne priemerný thriller, ktorý je remakom francúzskej klasiky. Má dosť dobrý príbeh o narkomanke, ktorá pri lúpeži zastrelí policajta, za čo je odsúdená na trest smrti, ale vláda ju zachráni pod podmienkou, že z nej vychová špičkového zabijaka, inak skončí tak ako mala a tak s tým súhlasí. Ale časom sa zamiluje a chce žiť normálny život, ale jej nadriadení ju len tak nenechajú. Spracovanie nie je úplne zlé, ale moc s ním spokojný nie som. Ešte prvá tretina je na tom dobre, dejovo je to zaujímavé a na narkomanku, ktorá sa postupne mení na zabijaka sa pozerá dobre, ale keď ju prepustia zo základne a dostane sa medzi ľudí, kde sa zamiluje, tak zaujímavosť filmu dosť upadne, romantika je tu veľmi zle zvládnutá, nefunguje to, ich vzťahu sa vôbec nedá fandiť a tak tu ani nemá čo zaujať, mimo tých akčnejšie ladených scén tu už nie je vôbec o čo stáť. Akcie je tu veľmi málo, ale nie je zlá. Je tu jedna celkom vydarená prestrelka v hoteli, zaujímavá situácia, v ktorej je hlavná hrdinka prezlečená za servírku a aj ten zvyšok je celkom slušný. Nie je to nič výnimočné, čo by sa oplatilo pozrieť samostatne, ale svoj účel splní. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborná Bridget Fonda v hlavnej úlohe, charizmatický Gabriel Byrne, poteší aj Harvey Keitel v menšej úlohe čističa, ale až na priateľa hlavnej hrdinky, ktorý ma nezaujal ani trochu sú dobrí všetci. Réžia a technická stránka sú veľmi dobré, klasický štýl deväťdesiatych rokov, takže tu som nadmieru spokojný. Keď už remake francúzskeho originálu, tak radšej Hong Kongský film Black cat, ktorý je nielen dejovo lepšie zvládnutý, ale aj akčnejší. Aj na toto sa dalo pozerať, ale okrem prvej tretiny, obsadenia a tej trochy akcie tu nie je o čo stáť. 54% ()

Kaka

Existují filmy, které si prostě a jednoduše zamilujete ani pořádně nevíte proč. Chci zpátky devadesátá léta se svou typickou romantičností, hrdiny se srdcem na pravém místě, skvělou akcí, obyčejným příběhem a svou jedinečnou a nezaměnitelnou elektronickou/rockovou hudbou. ()

Falko

Uznavam, ze niektore akcne sceny boli pritiahnute za vlasy a aj hudba od Hansa Zimmera bola niekedy divna, ale nasiel som chvilkami aj pekne melodie. V druhej tretine sa trosku akcne tempo spomalilo, ale vobec mi to nevadilo, pretoze som v Bridget Fonda nevidel len vrazdiaci stroj, ale aj cloveka, ktory tuzi po laske. Okrem toho mi Bridget najviac utkvela ako casnicka v romantickej komedii MUZE TO POTKAT I VAS (1994) po boku Nicolasa Cagea, ktory sa s nou chcel podelit o 2 miliony dolarov :-) Dalej ma milo prekvapila uloha chameleona Harveyho Keitela ako Viktor cistic a skutocne som mu to zral :-) Reziser John Badham dnes uz nataca len nejake epizody serialov, ale najviac sa mi pacila od neho komedia o robotovi Johnny 5 s ludskymi myslenim a citenim CISLO 5 ZIJE (1986). Neskor natocil este par akcnych komedii a thrillerov, napr. POLDOVI V PATACH (1991) s Michaelom J. Foxom alebo V POSLEDNI CHVILI s Johnnym Deppom... 06.08.2009 ____ Bridget Fonda - (Maggie Hayward / Claudia Anne Doran / Nina) +++ Gabriel Byrne - (Bob) +++ Dermot Mulroney - (J.P.) +++ Miguel Ferrer - (Kaufman) +++ Anne Bancroft - (Amanda) +++ Harvey Keitel - (Viktor čistič) +++ Michael Rapaport - (Big Stan) +++ Produkcia: D.J. Caruso +++ Hudba: Hans Zimmer +++ ()

castor

Profesionální zabiják je profese jako každá jiná. A tahle fuška s nedoceněnou Bridget Fondou, která jako bývalá narkomanka dostává poslední šanci, je relativně příjemná, neurazí, ale po jejím shlédnutí budete rádi, že žijete obyčejný, nudný život!! Ocenit můžu tak akorát atmosféru, hudbu a relativně solidní akční scény. John Badham je na tom režijně asi jako podprůměrný Peter Hyams (Timecop), ale tahle štace nedopadla zdaleka špatně!! ()

Phobia

Znáte výsledky z kopírky, ne? V podstatě totéž jako předloha, jen výrazně hnusnější, prostě to není to pravé... Víc k tomuto klonu francouzské "Brutální Nikity" není co říct. Prakticky stejné, akorát horší a úplně zbytečné. 45% ()

GilEstel

Tenhle americký remake BRUTÁLNÍ NIKITY jsem viděl dřív než originál. Nevím, zda je to tím, ale osobně tento film stavím ještě o něco výš. Především se mi zde líbí Bridget Fondová. Její výkon hodnotím jako jeden z jejích nejlepších, pokud budeme brát čistě hlavní roli, tak asi opravdu nejlepší. Navíc jí to tu fakt sekne. Proměna z ošklivé vyřízené feťačky v kultivovanou nebezpečnou vraždící krásku bere dech. Hodně mladý dívčí vzhled činí Fondovou v této roli opravdu odzbrojující. Film je podpořen kvalitním hudebním doprovodem, složeným výběrem písní od Niny Simon a několika orchestrálních skladeb Hanse Zimmera, které dávají tempo akčním sekvencím. Z Zimmerovi složky soundtracku mě nejvíc zaujala skladba gradování napětí, použitá ve scéně s odstřelovací puškou v koupelně. V mnohém mi připomíná pozdější skladatelův počin v POČÁTKU – skladba Dream is Collapsing. Od Niny Simon samozřejmě Feeling Good a cover Harrisonovi Here Comes the Sun. Cover verze nemám moc rád, ale tahle je opravdu špičková. Co mi ve filmu naopak vadí, je přiteplenej přítel, kterýho si Nina nabrnkne, když jí pustěj „ze cvičáku“. Ten chlap je fakt hnusnej a slizkej. Skvělá je úvodní akční scéna zkušební mise a to, co jí předchází. Závěrečná přestřelka v domě, je proti tomu slabá. Naopak poslední rvačka s Uklízečem se povedla. Divím se místním hodnocením 74% ()

mzss1

Pro mě je to stará klasika na kterou se dá neustále dívat. Film má naprosto perfektní příběh, který nemá sebemenší chybu. Co se týče akce - tak pár akčních scén zde je - jsou slušné, ale spíš je to thriller, což nevadí. Příběh a celkově film má dobrou atmosféru, nečekané zvraty, nepředvídatelnost, nostalgii (hlavně na konci filmu), romntický nádech je zde taky - dokonce mi přišel ucházející nad to, že romantické filmy nemám rád. Konec výborný, smutný. Herecké obsazení je na tom dost dobře. Bridget Fonda jako hlavní hrdinka filmu je výborná. Ostatní herci také dobří. Hudba lehčí nadprůměr. Takže film vidím na poctivých 92% = ***** ()

kingik

Nebylo marné natočit ramake francouzského hitu Brutální Nikita. John Badham je typem režiséra, který nijak nelpí na vystavění jednotlivých charakterů postav, ale spíše jde rovnou na věc. Zvládá především akční sekvence. To ostatní jako jsou dialogy, práce s herci nebo psychologické vybarvení postav je mu ukradené. Remake je tedy více akční, ale pro psychologii postav není prostor. Bridget Fonda není úplně špatná a Harvey Keitel mě bavil. Badhamovi se z psychologicky laděného francouzského originálu podařilo vytvořit akční thriller, který si s logikou neláme hlavu. Občas taková kombinace není k zahození. 60% ()

dopitak

Hodnotím stejně jako originál. Drsný námět, hodně akce, ale obojí by mohlo být ještě víc. Fondu jsem viděl jen ve dvou věcech před tím, takže můžu říct, že tohle je film s komplet neznámými obličeji. Ale pochválit musím soundtrack, ten se fakt vydařil! ()

Chrustyn

Americká verze Bessonovi Brutální Nikity, která původní francouzský snímek doslova kopíruje. Inovace je minimum a celkově se jedná o jeden z těch hodně slabých remaků. Badham měl svojí éru v 80. letech. ()

lola3121

Tenhle film jsem viděla někdy v roce 1994 a hodně se mi líbil. Vůbec jsem netušila, že to je vlastně remake francouzského filmu, natočeného o tři roky dřív. Bridget Fondová byla výborná, stejně jako Viktor Čistič. A na tom trvám i po letech, když jsem konečně zhlédla i originál, který je samozřejmě neméně výživný. ()

eraserhead666

V podstatě klasické US převedení, tedy lehce bez emocí a takové spotřebnější. Na vyšší úroveň to ovšem háže velmi sympatická Bridget Fonda. Její obsazení bylo trefou do černého. protože Bridget, Bridget je radost. 3,5* ()

Hogun

Klasický americký remake. Skopírujeme pôvodný scenár, pridáme nepresvedčivé herecké výkony, celé to okoreníme zbytočným pátosom a trapnými "cool" scénami a dostaneme hodne priemerný snímok made in holywood. Ak ešte ku tomu poznáte aj pôvodnú predlohu, tak aj ten priemer bledne ako tri krát precedený čaj. 3/10 ()