Zabiják

Místo, odkud není návratu - Zabiják

Point of No Return

Zabijak

Akční / Romantický / Krimi / Thriller

USA, 1993, 104 min (Director's cut: 104 min)

Naprosto věrná kopie Bessonovy BRUTÁLNÍ NIKITY, která se však i přes znalost originálu s určitým časovým odstupem dá zkouknout a neurazí.(31.10.2007)

• jhrasko

Kvoli devalvácii originálu ako v prípade Psycha van Santom a Cruel Intentions neviem ani koho ( pána Kumbleho ) ! Takéto filmy sa proste nekopírujú a ako áno, tak s nápadom !(23.1.2009)

I přes průměrné hodnocení (tím se snažím - přiznávám, že velmi těžko - vžít do role diváka, jenž nikdy neviděl luxusní Bessonovu předlohu) jde hlavně o velmi drzý otisk originálu bez ničeho inovativního. Ztratilo se zde vše surové, uvěřitelné, citlivé. Drsné i smysluplné hlášky byly nahrazeny těmi dětinsky americkými. Stejně tak se vytratila jiskra z pohledů zasloužilých US ateliérových herců, napětí i barva z akčních záběrů, na první pohled od Francouzů přesně okopírovaných. Být to originál - ojedinělý, leč jen slabě nadprůměrný, akční film. Remake - okleštěná pohádka o zabijáckém škaredém káčátku, ale bez napětí a pořádného náboje, hezky uhlazené, nemastné neslané.(20.11.2006)

Tenhle film jsem viděla někdy v roce 1994 a hodně se mi líbil. Vůbec jsem netušila, že to je vlastně remake francouzského filmu, natočeného o tři roky dřív. Bridget Fondová byla výborná, stejně jako Viktor Čistič. A na tom trvám i po letech, když jsem konečně zhlédla i originál, který je samozřejmě neméně výživný.(14.10.2012)

Pro mě je to stará klasika na kterou se dá neustále dívat. Film má naprosto perfektní příběh, který nemá sebemenší chybu. Co se týče akce - tak pár akčních scén zde je - jsou slušné, ale spíš je to thriller, což nevadí. Příběh a celkově film má dobrou atmosféru, nečekané zvraty, nepředvídatelnost, nostalgii (hlavně na konci filmu), romntický nádech je zde taky - dokonce mi přišel ucházející nad to, že romantické filmy nemám rád. Konec výborný, smutný. Herecké obsazení je na tom dost dobře. Bridget Fonda jako hlavní hrdinka filmu je výborná. Ostatní herci také dobří. Hudba lehčí nadprůměr. Takže film vidím na poctivých 92% = *****(20.11.2012)