Zabiják

Místo, odkud není návratu - Zabiják

Point of No Return

Zabijak

Akční / Romantický / Krimi / Thriller

USA, 1993, 104 min (Director's cut: 104 min)

Profesionální zabiják je profese jako každá jiná. A tahle fuška s nedoceněnou Bridget Fondou, která jako bývalá narkomanka dostává poslední šanci, je relativně příjemná, neurazí, ale po jejím shlédnutí budete rádi, že žijete obyčejný, nudný život!! Ocenit můžu tak akorát atmosféru, hudbu a relativně solidní akční scény. John Badham je na tom režijně asi jako podprůměrný Peter Hyams (Timecop), ale tahle štace nedopadla zdaleka špatně!!(9.4.2006)

Naprosto věrná kopie Bessonovy BRUTÁLNÍ NIKITY, která se však i přes znalost originálu s určitým časovým odstupem dá zkouknout a neurazí.(31.10.2007)

• Crocuta

Tak zas jeden zbytečnej pajcunk...(4.7.2007)

Pro mě je to stará klasika na kterou se dá neustále dívat. Film má naprosto perfektní příběh, který nemá sebemenší chybu. Co se týče akce - tak pár akčních scén zde je - jsou slušné, ale spíš je to thriller, což nevadí. Příběh a celkově film má dobrou atmosféru, nečekané zvraty, nepředvídatelnost, nostalgii (hlavně na konci filmu), romntický nádech je zde taky - dokonce mi přišel ucházející nad to, že romantické filmy nemám rád. Konec výborný, smutný. Herecké obsazení je na tom dost dobře. Bridget Fonda jako hlavní hrdinka filmu je výborná. Ostatní herci také dobří. Hudba lehčí nadprůměr. Takže film vidím na poctivých 92% = *****(20.11.2012)

• Shaqualyck

Hodně nepodařený americký remake kultovního Bessonova snímku Brutální Nikita zaostává za původním filmem snad ve všech ohledech. Bridget Fonda sice dělá co může, stejně jako Gabriel Byrne nebo Harvey Keitel coby Viktor čistič, to ale nic nemění na faktu, že jde o naprosto zbytečný film, který zdaleka nedosahuje kvalit francouzského originálu.(1.12.2006)