Zabiják

Místo, odkud není návratu - Zabiják

Point of No Return

Zabijak

Akční / Romantický / Krimi / Thriller

USA, 1993, 104 min (Director's cut: 104 min)

Průměrný zapomenutelný remake Bessonovy klasiky.(8.3.2016)

Existují filmy, které si prostě a jednoduše zamilujete ani pořádně nevíte proč. Chci zpátky devadesátá léta se svou typickou romantičností, hrdiny se srdcem na pravém místě, skvělou akcí, obyčejným příběhem a svou jedinečnou a nezaměnitelnou elektronickou/rockovou hudbou.(12.12.2007)

Nebylo marné natočit ramake francouzského hitu Brutální Nikita. John Badham je typem režiséra, který nijak nelpí na vystavění jednotlivých charakterů postav, ale spíše jde rovnou na věc. Zvládá především akční sekvence. To ostatní jako jsou dialogy, práce s herci nebo psychologické vybarvení postav je mu ukradené. Remake je tedy více akční, ale pro psychologii postav není prostor. Bridget Fonda není úplně špatná a Harvey Keitel mě bavil. Badhamovi se z psychologicky laděného francouzského originálu podařilo vytvořit akční thriller, který si s logikou neláme hlavu. Občas taková kombinace není k zahození. 60%(12.12.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $30,038,362Tržby Celosvetovo $34,100,000║ /55%/(28.1.2010)

• Chrustyn

Americká verze Bessonovi Brutální Nikity, která původní francouzský snímek doslova kopíruje. Inovace je minimum a celkově se jedná o jeden z těch hodně slabých remaků. Badham měl svojí éru v 80. letech.(12.12.2009)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 35. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Pracovník pokojové služby v hotelu v New Orleans je režisér snímku John Badham. (Narcis)