Zabiják

Místo, odkud není návratu - Zabiják

Point of No Return

Zabijak

Akční / Romantický / Krimi / Thriller

USA, 1993, 104 min (Director's cut: 104 min)

Remake Bessonovej NIKITY od hollywoodskeho remeselníka Johna Badhama. Pokiaľ by som nepoznal originál, prišlo by mi to ako štandardný hollywoodsky krimi akčák so zaujímavým námetom. Keďže ho ale poznám, príde mi to ako smiešny recyklovaný odvar skvelého originálu bez štipky bessonovskej poetiky (a Jeana Rena ako čističa Viktora). Trojhviezdičkový verdikt je len takým nejakým dobrosrdečným kompromisom pre tých, ktorí NIKITU nevideli.(23.4.2002)

Průměrný zapomenutelný remake Bessonovy klasiky.(8.3.2016)

• Chrustyn

Americká verze Bessonovi Brutální Nikity, která původní francouzský snímek doslova kopíruje. Inovace je minimum a celkově se jedná o jeden z těch hodně slabých remaků. Badham měl svojí éru v 80. letech.(12.12.2009)

• Phobia

Znáte výsledky z kopírky, ne? V podstatě totéž jako předloha, jen výrazně hnusnější, prostě to není to pravé... Víc k tomuto klonu francouzské "Brutální Nikity" není co říct. Prakticky stejné, akorát horší a úplně zbytečné. 45%(5.5.2010)

• Hogun

Klasický americký remake. Skopírujeme pôvodný scenár, pridáme nepresvedčivé herecké výkony, celé to okoreníme zbytočným pátosom a trapnými "cool" scénami a dostaneme hodne priemerný snímok made in holywood. Ak ešte ku tomu poznáte aj pôvodnú predlohu, tak aj ten priemer bledne ako tri krát precedený čaj. 3/10(25.11.2006)