Typický příklad české komediální tvorby posledních let. Film nemastný, neslaný a k průměrnosti mu chybí mamutí krok. Dle obsazení jsem tak trochu očekával, že se pobavím. No a já se nepobavil skoro vůbec. Takže se to k přiklání k druhému žánru, což je drama. Ale i tento žánr má zde veliké skuliny.(1.12.2015)

Vůbec jsem nečekal, že mě Vybíjená bude tak bavit. Možná i proto, že jsou tu tací, co ji naprosto brutálně sejmuli. A víte co? Já to vlastně nechápu. Co je na tomhle filmu špatně? Na Viewegha moc nejsem. Jeho knihy se mi moc nelíbí a filmy podle nich vysloveně nevyhledávám, ale Vybíjená je asi jeden z nejlepších filmů na základě jeho knihy, co jsem zatím viděl. Vždyť Suchánek, Genzer a Sokol vytváří vcelku solidní chlapskou partu a Babčáková jim parádně sekunduje. Uznávám, že různé časové skoky byly různě nepřehledné, ale postupně se to srovnalo a začalo to dávat smysl. Jediné, co by se tomuhle filmu dalo opravdu vytknout je fakt, že spíš než komedie, je tohle další melancholické drama, kterých je poslední dobou nějak moc a často v něm má hlavní roli právě někdo z Partičky. Jinak to bylo moc pěkný pokoukání. Je vidět, že Petr Nikolaev je jeden ze současných předních českých režisérů naprosto oprávněně.(1.9.2015)

• Rakosnicek77

Pro mne veliké zklamání, protože jsem po rozjetých Českých komedií, co jsem zatím letos viděl (mimo Babovřesk) očekával zase fajn zábavu a příjemně prožitou hodinku a půl. Bohužel jsem se dočkal čehosi, co vlastně ani komedií nazvat nejde. Mimo pár otřepaných fórů, které ani nebyli směšné, jsem dostal směsku absurdních skoků do minulosti, prolínajících se ze současným životem exstudentíků a jejich vyhodnocováním dosavadních, většinou zpackaných a nezajímavých životů. Jak už jsem v některých komentářích četl, může mi někdo říct o čem tohle vlastně bylo? Viděno jako 4 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(1.4.2015)

Tak tu máme další Sneženky a machry po 25 letech.... Akorát ten sraz není na horách, ale kdesi na Slapech, kde bývalí spolužáci mají mejdlo v rámci 25 srazu od maturity... Předně a to je asi možná moje chyba.. nesnáším Partičku. Proto když vidím Genzera, Suchánka a bohužel i Sokola, je mi zle a můžou hrát klidně vážné role... Celou dobu jsem se od tohoto pokoušel odprostit. Pokud se vám to povede nebo vám nevadí fekální duo Genzer - Suchánek, pak můžete sledovat celkem slušně sestavený příběh o jedné třídě a lidech v ní v průběhu 25 let. Děj co chcilku retrospektivně zabíhá zpět do mládežnických let kdy se řešilo hlavně kdo, s kým a kolikrát (případně kdo ještě vůbec..) - aby se ihned vracel do současnosti a problémů dneška .Jelikož se tak děje u většiny třídních postav, měl jsem zprvopočátku obavu, že se ztratím, že film bude roztříštěný jednotlivými příběhy, ale kupodivu to celé celkem slušně drželo pohromadě. Hlavní osa se točí kolem třídní ošklivky a tří kluků nerozlučných přátel, mezi něž zavítá nová spolužačka, jak jinak nádherná bohyně... A tak se člověk občas při sledování nachytá, jak i on vzpomíná na ty své spolubojovníky z lavic, školní krásky a jak poměřuje svoji současnost s tím, co si tehdá coby týnejdžr předsevzal, co chtěl dokázat a jak je na tom dnes... Uvědomil jsem si ten běh času i u samotného L. Vaculíka. Pamatuji s ním filmy, kdy v bílejch ponožkách, plesnivejch džínách a v mokasínech, se svetrem do V běhal s Italem Sagvošem po pasážích coby tehdejší dívčí idol a tady ve filmu hraje prošedivělého zestárlého profesora... Halt čas běží neúprosně a těch 25 let bylo i o našem čase. Nenechte se mýlit, tohle není komedie, byť obsazení budí dojem, že ano! Jo a Linda Bartošová je fakt baba! Dávám tři paňáky magistra. * * *(4.10.2015)

• Foox

Neuvěřitelně nevyrovnaná slátanina komedie a dramatu, slepená z několika vzpomínkových nebo současných scének, kterým často chybí sebemenší pointa, či humor. Chaos na entou zastřešuje jen slušná řemeslná práce, které je tu opravdu škoda. 30%(26.10.2015)

• - Režisér Petr Nikolaev uvedl, že je mu téma filmu blízké, protože už jeho absolventský film z FAMU se jmenuje Večer dospělosti a jeho první část se odehrává na maturitním večírku. Další dvě části se pak odehrávají po pětadvaceti a padesáti letech. (Terva)

• - První film, ve kterém Simona Krainová mluví svým hlasem a nebyla předabována Ljubou Krbovou jako ve všech předchozích. (funhouse)

• - Film se natáčel především v Říčanech a lokacích na Sedlčansku. Místem setkání maturantů po pětadvaceti letech se stala lokalita letního tábora v Častoboři. (rakovnik)