Píseň moře

• Irsko Song of the Sea (více)

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara. (Aerofilms)

T2

Rozpočet €5,3miliónaTržby USA $857,522Tržby Celosvetovo $1,709,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $816,559 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $1,012,230 //počet predaných kusov ?║ pekná animácia ale príbeh ma až tak nedostal /60%/ ()

Marigold

Chytré vypravěčství, nádherná grafická linka a hluboké emoce v jednoduchém, ale nesmírně jímavém propojení mýtu a modernity. Evropská animace ve své nejlepší hodině. ()

RedAK

Bylo nebylo, na starém bělidle panovaly temné časy. Zbídačené kozy už nedávaly tolik mléka co kdysi, slepice též snášely pomálu a nedaleká pole zela ubíjející prázdnotou. Starý kovář Mrdumil se svoji ženou Varlenou se snažili situaci napravit, seč jim společné síly stačily, ale bída byla neúprosná. Co je však trápilo mnohem více, nežli smutné pohledy na znepokojující pustotu, byla jejich dcera Gertruda. Byl sychravý podvečer, Varlena zrovna škrobila Mrdumilovy varlata, za přivřenou okenicí si hrála dvě koťátka, vzájemně si lízajíce anální otvory, když v tom Mrdumil zčistajasna vyhekl "Drahá Varlenko, měli bychom dceři dohoditi nějakého nápadníka, ještě nikdy nesdílela lóže s mužem!". Varleně zlehka zasvrběla kunda a posléze nadějně pronesla "Však ona to holka nějak zvládne, i když je jí teprve čtyřicet." "Zítra bude vískou projíždět princ Honislav," pokračoval Mrdumil "poprosím jej, zdali by nebyl natolik milosrden a Gertrudu neobhospodařil." A jak kovář řekl, tak se i stalo. Na druhý den ráno postávala Gertruda před stodolou s připraveným lůnem, křečovitým úsměvem nešikovně maskujícím paradentózu a hustými kadeřemi černých chlupů na mužných lýtkách, bezděky vlajících ve vzduchoprázdnu. "Nu tož," zahromovala Gertruda "konečně mi tu píču někdo vymete!" A náhle se zjevil on! Překrásný elegantní manekýn, ze kterého se jí ztopořily všechny tři vlasy na hlavě. "Ty musíš být spanilá slečna Gertruda, je tak?" pověděl chraplavým, mužným hlasem. "Ano, je to tak, můj pane." Honislav beze slov popadl Gertrudu kolem pasu, odkráčel s ní do stodoly, tam její tělo uložil na vlhký slamník a záhy jí zpod šatů stáhl teflonové prádlo. "Smrdí ti kunda!" zapěl tiše do dáli. "Ale Honislave," opáčila Gertruda ustaraně "vždyť to je přeci přírodní vůně vzácné neposkvrněnosti!" Honislav na svoji milovanou významně pohleděl a souhlasně zamumlal "pravdu díž, milá má nevinná, pojďme tedy na to!" A tak Honislav Gertrudu jedním přesně mířeným mrdem zprofanoval a objemnou závějí semenné plazmy jí burácivě potřísnil kalikovou náprsenku a polovinu ohavného obličeje. "Tak jaký jsem byl, drahá?" optal se pyšně. "Bylo to neuvěřitelně romantické, velevážený Honislave, jste rozený milovník!" procedila Gertruda mezi zuby, snažíc se z nich vysrkat poslední zbytky lepkavého ejakulátu bohatého na vápník. Honislav se vítězoslavně poplácal po mohutných bedrech, Gertrudě špičkou prstu setřel lesknoucí se krůpěji mrdky z koutku rtů a zasněně jí pohleděl do šedého zákalu. "Já vím..." V ten moment se zpoza obzoru vynořilo ohnivě planoucí slunce, štěbetavé ptactvo rozehrálo svoji velkolepou árii a i ty kočky si své prdele lízaly konečně s radostí. Gertruda s Honislavem spolu žili šťastně až do léta páně 1942, kdy do země emigrovali nacističtí pohlaváři a celou osadu vyvraždili. A pokud je nikdo nepohřbil, tak v bramborových polích jejich ostatky hnijí dodnes... mno, tak jsem čekal něco na tento způsob, tedy takovou pohádku pro dospělé, ale Plíseň kůže je pohádkou jen a jen pro děti. Proto mi trochu uniká, proč tady z toho každej teče jak latrína, neb zas tak hustodémonský to nebylo a pokud je vaše IQ vyšší než dnešní datum a nejste pětiletý capart obdivující pastelové barvičky, tak tady tuto napomádovanou nudu asi nebudete tak květnatě glorifikovat. Každopádně dvě pizdy dávám za jednoduchou a rozkošnou animaci, jež mi dala vzpomenout na ty dětské vlhké noci, které jsem neúměrně dlouho trávil pod peřinou s komiksovým hentai pornem vlastní výroby. () (méně) (více)

Superpero

V prostřední části to trochu vázne. Starej vlasatej popleta mě fakt nebavil a moc jsem nechápal o co vlastně jde zlé čarodějnici. To je ale vynahrazeno pěknou animací a hlavně nádherným mystickým finále. To mě fakt pohltilo. ()

Viktooorka

Irské pohádky mají své kouzlo.. Velké plus za krásnou kreslenou animaci, které je v dnešní době Pixaru a Disney (které tedy miluji taky ale) osvěžující :) Příběh jednoduchý, ale s krasným pohádkovým poselstvím. ()

novoten

Evropská Cesta do fantazie, kterou Tomm Moore obdařil svým typickým mysteriózním závojem a zlehka sílícím duchem dobrodružství. Keltské legendy totiž svou neotřelostí dokonale fascinují a není ani potřeba, aby se chodilo za zmateným vousáčem nebo bojovalo se sovami. Stačí jen pohled skupinky tuleňů a je jasno, že tady začíná něco velkého. Benovo putování za záchranou bájných bytostí i za vlastní dospělostí je nenápadným, ale o to působivějším kouzlem. ()

flanker.27

Plné emocí a keltských mýtů, zabalené v prosté, a přesto působivé animaci, doprovázené mystickou hudbou. Po stránce probuzení fantazie je to krásné, jen ten mozek necita pořád všechno kazí, nutí pokládat otázky, jako kde vlastně maminka celou dobu byla, proč že nemůže zůstat, jak to vůbec přišlo, že Saorise je způli po mamince a Ben nikoli a tak dále. A sovy už zase nejsou tím, čím se zdají být. Přesto se teď spokojeně usmívám a přehrávám si v hlavě onu píseň. ()

gudaulin

Už Brendan a tajemství Kellsu mě přesvědčil o tom, že Tomm Moore je tvůrce, jehož tvorbu stojí za to sledovat. Je radost vidět film, který umí pracovat s pohádkovými motivy a oslovovat jimi i dospělé, aniž by se musel opírat o berličku popkulturních vtípků. Film, co dokáže chytře spojit irskou mytologii s přítomností, dokáže se vyhnout lacinému sentimentu a přitom vypráví příběhy, které k citovému vydírání přímo vybízí. Bonus pak představuje originální výtvarné zpracování, které se vymyká nejen tomu, co v kresleném filmu prosadil Disney, ale i standardům současných amerických animáků a počítačové grafiky. Za sebe zvedám palec nahoru a snad jen přidám varování: Píseň moře není svým zpracováním příliš vhodná pro malé děti a to nejen proto, že se u nás promítá v originálním znění. Baladický příběh a myšlenková hloubka osloví spíš ty odrostlejší. Celkový dojem: 90 %. ()

Sarkastic

„Něco pro tebe mám.“ - „Co je to?“ - „To je stará mušle, kterou mi kdysi darovala moje maminka. Když ji přiložíš k oušku, a budeš pozorně poslouchat, uslyšíš Píseň moře.“ A tahle mušle toho umí mnohem víc…Předesílám, že jsem všechno, jen ne cílová skupina snímku, a proto je dobré brát můj komentář s rezervou. Od filmu jsem nečekal vůbec nic, přesto mě docela příjemně překvapil. Bravurně zvládnutou technickou stránku díla můžu jen kvitovat. Píseň moře má zajímavou animaci, v mnoha momentech bych ji označil dokonce za opravdu pěknou, hudba je zas velmi dobře zvolená. To vše přispívá k vytváření vcelku působivé atmosféry, do které se divák rád ponoří. Na druhou stranu, některé věci na mě vůbec nefungovaly. Podbízivá roztomilost mě minula, postava Saoirse mi svou otravnou zvědavostí a zdržováním šla dlouho spíš na nervy, příběh též nebyl zrovna z nejsilnějších. Víc toho ale k vytknutí v podstatě nemám, dokonce i ten závěr dokázal Moore jakžtakž udržet v mezích, takže tenhle animák ohodnotím slabšími 4*. ()

Spiker01

Geniálně a líbivě stylizované, patřičně příběhově dojímavé a celkově vypulírované k dokonalosti. Píseň moře je klenot, který byl právem nominovaný na oscarech a neprávem nevyhrál, jelikož se jedná o film jako vystřižený z Mijazakiho tvorby. Což znamená záživný, dětský a dospělý animák zároveň. Pecka všech pecek! ... 90% ()

Jeoffrey

Co se Kellsu u mě nepovedlo, to Píseň moře zvládla dokonale, zkrátka tenhle příběh jsem si užil a prožil naplno a opravdu se mi neskutečně líbil. Je to taková příjemná kombinace pohádky a keltské mytologie, která se opravdu krásně sleduje. Stejně jako u Kellsu je nutné i zde uvést pěknou barevnou animaci, která obzvlášť v poslední části, (když začne Saoirse zpívat) graduje do podle mého opravdu nádherného vizuálního zážitku. Když k tomu přidám hudbu, která je prostě kouzelná (především ústřední melodie), dále pak zajímavé charaktery v čele s neskutečně roztomilou Saoirse a příběh, který sice není příliš složitý, ale o to víc je emotivní, dostávám zážitek pro mě veskrze dokonalý a tedy za mě naprosto jasných 5* a 10/10. ()

Jezinka.Jezinka

Přijít při narození sourozence o maminku není úplně nejlepší předpoklad pro sourozeneckou lásku. Němá sestra vás k citům nepřemluví a morousovitý otec taky není úplně to nejpotěšeníčkovatější potěšeníčko. Pak už fakt, že je babička protivná sůva, přijímáte s nadhledem svých zralých devíti let. Do toho poklidného marastu najednou vpadne protivná sůva s myšlenkou, že se musíte přestěhovat do města. Naštěstí váš bobtail má geny Gora a GPS, takže se navzdory svému orientačnímu smyslu se psem shledáte a pokračujete v cestě správným směrem. Averze vůči sourozenci je průběžně obrušována zobáky zlých sov (tentokrát ptáků, nehledejte souvislost s dříve zmíněnou babičkou) a kameny. Jak bez citu musí být ten, kdo blízkého vidí trpět, může ho bolesti a zraňujících citů zbavit a neudělá to. Nejlepší je být z kamene (toho Huga vykrádám vědomě), nic necítit a ani se nehýbat. Šťastní kvadruplegici! Kde je v koprodukci Izrael, který zjevně dodal cvičené tuleně? Poselství filmu jsou dvě. 1. I když jste prepubertální blonďatý chlapec, co intenzivně potřebuje rovnátka, můžete být užiteční. 2. Nikdy nešukejte tuleně. ()

Davies182

Nějak tomu ke konci docházel onen kouzelný dech... Prvotina se mi subjektivně líbila mnohem více, zdála se být akčnější a tudíž zábavnější - ovšem ne nutně více pohlcující. Ukamenujte mě. ()

pepo

Veľmi pekné a netradičné. Vizuálne nádherné s krásnym príbehom. Ale aj napriek tomu ako dobre sa na to pozeralo, ma to nedokázalo nikdy úplne strhnúť. Možno to chcelo lepšiu hudbu a hlasové obsadenie. ()

Tom_Lachtan

Za prvé: nebeská sláva budiž distributorovi, který nejenže tenhle film do našich kin procpal, ale neváhal ho nasadit i v titulkované verzi, díky čemuž jsme si s kámošem nemuseli připadat jako duo perverních úchylů, jdoucích na pohádku bez jakéhokoliv dítěte poblíž, díky, díky! Tom Moore dokázal už v Brendanovi a jeho tajemství Kellsu, že je to nedostižný borec současné animace, kterému hnusné 3D zastupované i disneym s pixarem nesahá ani po kotníky, tady ale přidává něco navíc (v Brendanovi je nejlepší písňová scéna, tady z ní udělal hlavní motiv filmu). Trochu zamrzí, že výtvarno nehýří tolika nápady a různorodým zpracováním čehokoliv, ale zas na druhou stranu je všechno víc ukotveno v jednom směru, což je vlastně taky super, stejně jako nádherně tajemné, mystické podhoubí, které krásně těží z Irských bájí, ovšem, on je celý film tak nějak... Dokonalý a skvělý. A teď mě omluvte, jdu najít nějakou mušli a udělám si z ní píšťalku. ()

Xmilden

Atmosféra se tomuhle upřít nedá, umělecké ambice také ne, americké animáky vedle tohodle vypadají často hodně hloupě a přesto je mé hodnocení takové jaké je. Zpočátku jsem moc netušil která bije. Za vyloženě silnou scénu bych označil loučení Bena se svým psem. Zcela určitě se jedná o pohádku nad kterou budete nuceni minimálně ještě několik dnů přemýšlet. 65% ()

Arbiter

Oproti současnému triumvirátu manga / Disney / Pixar je kreslený styl Písně moře příjemně svůj. Disproporční kresba umě doplňuje touhu tvůrců nahlédnout dětskýma očima intimní příběh o vypořádávání se se ztrátou blízké osoby skrze báje keltské mytologie. Tušená hranice mezi fantazií dítěte a jeho potýkáním se s reálným světem dává příběhu sílu a nesmírné kouzlo. Škoda jen závěrečných deseti minut. Z promluv dětí se totiž právě ono dětské vytrácí a oproti všemu, co přecházelo, v promluvách zůstává jen šustot scénáře zoufale dospělého a unaveného scénáristy. ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let