Píseň moře

Irsko / Dánsko / Belgie / Lucembursko / Francie, 2014, 94 min

Tomm Moore

Will Collins, Tomm Moore

Bruno Coulais

V prostřední části to trochu vázne. Starej vlasatej popleta mě fakt nebavil a moc jsem nechápal o co vlastně jde zlé čarodějnici. To je ale vynahrazeno pěknou animací a hlavně nádherným mystickým finále. To mě fakt pohltilo.(5.5.2015)

Nádherně pohádkově stylizované obrázky a animace, podobně jako u The Secret of Kells. Ale zdání může klamat, nejde totiž ani tak o pohádku, jako animačně zpracovanou adaptaci nějaké další keltské legendy a mýtu, kterou bych možná ne tak zcela doporučil dětskému očíčku bez toho, aby mu rodiče vysvětlil, že není dobrý nápad sebrat máme kožich ze skříně a jít se utopit do rybníka, protože se žabičkou ani rybičkou pod vodou v kožichu fakt nestane, nebo že skákat do studně taky dokáže zkazit den :) I tak to má oddechovou atmosféru s moc hezkým zpracováním a vkusně sedící hudbou. Svým způsobem mi to celkovým vyzněním připomínalo Koralínu.(22.3.2015)

Krásna írska rozprávka štylizovaná neobvyklým grafickým spracovaním. Čarokrásna hĺbka s dôležitým posolstvom pretkaná úžasnou symfóniou tej najkrajšej hudby a dychberúcej hry zvukov. Tam kde Amerika vkladá všetky dosavadné piliere animovaného priemyslu, Európa ťaží z kultivovanej minulosti a z dávno zabudnutých čias, kde si svoje kultúrne bohatstvo vážime najviac. Mne animovaný šperk menom Song Of The Sea pripomenul ako vyzerá čistá krása v rozprávkovom šate. 90%(23.3.2015)

"Saoirso, je to jen pohádka !! Není to doopravdy.." A nebo je to právě naopak ?? ;) Velmi invenční režisér Tom Moore hodně zabodoval s až pohádkově zdařilým a komplexně tak trochu všeevropským projektem a snímečkem stylisticky se odkazujícím na francouzskou animátorskou školu, a na svého Proroka mě tak nalákal způsobem hodně suverénním..(26.3.2016)

Plné emocí a keltských mýtů, zabalené v prosté, a přesto působivé animaci, doprovázené mystickou hudbou. Po stránce probuzení fantazie je to krásné, jen ten mozek necita pořád všechno kazí, nutí pokládat otázky, jako kde vlastně maminka celou dobu byla, proč že nemůže zůstat, jak to vůbec přišlo, že Saorise je způli po mamince a Ben nikoli a tak dále. A sovy už zase nejsou tím, čím se zdají být. Přesto se teď spokojeně usmívám a přehrávám si v hlavě onu píseň.(12.12.2015)