poster

Píseň moře

 • Song of the Sea

 • Francie

  Le Chant de la Mer

  (Francie)
 • slovenský

  Pieseň mora

Animovaný / Rodinný / Fantasy

Irsko / Dánsko / Belgie / Lucembursko / Francie, 2014, 94 min

Režie:

Tomm Moore

Scénář:

Will Collins, Tomm Moore

Hudba:

Bruno Coulais
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  *****

  CITÁT - Malé víle ruku dej.......... Tak tohle je krása, srdce mé zaplesalo. Krásné barvy, magický hudební doprovod a dojemný příběh. CITÁT - Až se narodí, budeme kamarádi............ Příběh o smutku, lásce, kráse, přátelství a štěstí. Příběh o strachu, který z vás udělá sobce. Příběh o tom, že držet smutek je velmi nebezpečné. CITÁT - U mě v autě ani doma se brečet nebude............ Příběh je plný dobrodružství a nádherných situací.(17.9.2015)

 • Bachy
  *****

  Brendan mi byl příběhově možná malinko bližší, jenže v ostatních ohledech to Moore dopiloval k dokonalosti. Líbí se mi ta osobitost a ještě víc se mi líbí, že můžu sáhnout po japonské kultuře k Mijazakimu a teď po irské sem. Dejte Moorovi prostor a čas. Za deset let bych prosil jednu kolekci o šesti kusech přímo do obýváku, že děkuju.(6.1.2016)

 • novoten
  *****

  Evropská Cesta do fantazie, kterou Tomm Moore obdařil svým typickým mysteriózním závojem a zlehka sílícím duchem dobrodružství. Keltské legendy totiž svou neotřelostí dokonale fascinují a není ani potřeba, aby se chodilo za zmateným vousáčem nebo bojovalo se sovami. Stačí jen pohled skupinky tuleňů a je jasno, že tady začíná něco velkého. Benovo putování za záchranou bájných bytostí i za vlastní dospělostí je nenápadným, ale o to působivějším kouzlem.(14.7.2015)

 • pevico
  *****

  Volně plynoucí emoce, brilantní vypravěčská i animátorská schopnost a oživení keltských mýtů mě opět srazily na kolena.. Po už prožité zkušenosti s Tommem Moorem, a jeho Brendanem a tajemstvím Kellsu, jsem se dlouho dopředu neskutečně těšil na další počin. Ale zároveň jsem nějakou dobu zhlédnutí odkládal, protože jsem tušil, že asi zase dlouho nic tak pěkného neuvidím..(9.4.2015)

 • GodComplex
  ****

  Jeden z nejkrasnejsich kreslenych pribehu za posledni roky. Ten evropsky feeling, hudba, pribeh a hlavne rucne kreslene obrazky maji proste mnohem silnejsi charakter, nez standardni 3D cgi animace dnesni doby. Cele to pusobi neskutecne sympaticky. 8/10(16.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace