poster

Píseň moře

 • Song of the Sea

 • Francie

  Le Chant de la Mer

  (Francie)
 • slovenský

  Pieseň mora

Animovaný / Rodinný / Fantasy

Irsko / Dánsko / Belgie / Lucembursko / Francie, 2014, 94 min

Režie:

Tomm Moore

Scénář:

Will Collins, Tomm Moore

Hudba:

Bruno Coulais
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • joehot
  *****

  O fous pod Kellsem (který je absolutní), pořád nádherná píseň.(25.3.2015)

 • Bachy
  *****

  Brendan mi byl příběhově možná malinko bližší, jenže v ostatních ohledech to Moore dopiloval k dokonalosti. Líbí se mi ta osobitost a ještě víc se mi líbí, že můžu sáhnout po japonské kultuře k Mijazakimu a teď po irské sem. Dejte Moorovi prostor a čas. Za deset let bych prosil jednu kolekci o šesti kusech přímo do obýváku, že děkuju.(6.1.2016)

 • Jhershaw
  ****

  Příběh je opět dětsky jednoduchý a průhledný, ale nahoru ho zvedá krásné vizuální zpracování. Leč Kells se mi líbil víc, nejspíš svým zasazením do minulosti.(5.5.2015)

 • Ramirez85
  *****

  Pokud jste odkojeni pixarovskou anebo disneyovskou animací, budete na Píseň moře koukat asi jako na zjevení. Pro mě je tento styl však nehorázným osvěžením, že ne všichni na západě (a v posledních letech vlastně nejen tam) neblázní s těma infantilníma omalovánkama. Protože ať už Brendan a tajemství Kellsu, tak i Píseň moře, to je pastva pro oči, každý jeden záběr by jste si nejraději nascreenovali, vytiskli a pleskli na stěnu, tomuhle já říkám umění. Krásný, napínavý a hlavně zajímavý příběh vás vcucne, ani nebudete vědět jak (pro mě ještě zajímavější než zmiňovaný Brendan). No a psát tu něco o hudbě, to je zbytečná ztráta písmenek, protože ta je jedním slovem úchvatná, byť v případě titulní písně se mi víc než originál od Lisy Hannigan líbí její česká verze v podání Markéty Irglové. A nezapomeňte- bacha na sovy! ;-)(21.3.2015)

 • Chrustyn
  ***

  Moc hezky stylizované, ale pro mě dost nudné vyprávění pohádkového příběhu o tuleních a vílách.(11.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace