Píseň moře

Irsko / Dánsko / Belgie / Lucembursko / Francie, 2014, 94 min

Tomm Moore

Will Collins, Tomm Moore

Bruno Coulais

Velice jemný příběh lásky a jedné "nenaplněné" rodiny.(26.9.2015)

Emocionálně mě to úplně minulo.(30.3.2016)

Jeden z nejkrasnejsich kreslenych pribehu za posledni roky. Ten evropsky feeling, hudba, pribeh a hlavne rucne kreslene obrazky maji proste mnohem silnejsi charakter, nez standardni 3D cgi animace dnesni doby. Cele to pusobi neskutecne sympaticky. 8/10(16.9.2015)

Kdo si rád oddychne od neustále hláškujících moderních animáků, tak zde si přijde na své. Krásně odvyprávěný zajímavý pohádkový příběh zacílený na mýty v běžném životě, skvěle vykreslené postavy, jenž probudí i ty nejniternější emoce a naprosto kouzelná hudba. Jednodušší animace vůbec nevadí a naopak navozuje tu správnou atmosféru, která dělá příběh ještě více atraktivnější a pohádkovější. /80%/ (Kino - Prom.)(4.4.2015)

Volně plynoucí emoce, brilantní vypravěčská i animátorská schopnost a oživení keltských mýtů mě opět srazily na kolena.. Po už prožité zkušenosti s Tommem Moorem, a jeho Brendanem a tajemstvím Kellsu, jsem se dlouho dopředu neskutečně těšil na další počin. Ale zároveň jsem nějakou dobu zhlédnutí odkládal, protože jsem tušil, že asi zase dlouho nic tak pěkného neuvidím..(9.4.2015)

• - Když Ben a Saoirse lezou potrubím na povrch, v hlíně pod nimi lze spatřit Oko svatého Kolumby (Eye of Colm Cille) z předchozího filmu Tomma Moora, Brendan a tajemství Kellsu (2009). (Wolffram)

• - Hospoda, kam chodí Benův otec, se jmenuje "Ó Mórdha". To je irská verze příjmení režiséra Tomma Moora. (Wolffram)

• - Stejně jako Brendan a Tajemství Kellsu (2009), i druhý film režiséra Tomma Moora je přímo napěchovaný symbolikou. Jméno Saoirse, například, znamená v irštině "svoboda", Bronach (Benova matka) zase "zármutek". (Wolffram)