Život podle Václava Havla (TV film)

• Václav Havel: un homme libre

• slovenský

Život podľa Václava Havla

(festivalový název)

Dokumentární / Historický

Česko / Francie, 2014, 70 min

David Cysař
  • zette

Andrea Sedlackova svym obdivnym komentarem pomyslne stavela vetsi pomnik, nez mel Stalin na Letne... Neobjektivni dokument, za par zajimavych frakci davam dve hvezdicky.(3.1.2015)

Sedláčková na hrad.(4.1.2015)

Andrea Sedláčková odvedla dobrou práci, jen snad měla přenechat dabing někomu s příjemnějším hlasem a nazvat dokument namísto Život podle Václava Havla " Život Václava Havla", aby bylo zřejmé, že se jedná převážně o biografii, nikoli o filosofická zamyšlení a úvahy Václava Havla o životě. Forma dokumentu je ale přijatelná a velice emotivní. A v dnešní době hulvatizace prezidentského úřadu Miloušem Zemanem by podobné filmy měly z obrazovek otevírat oči (nejen) jeho voličům častěji. 70%(1.1.2015)

Zrovna minulý týden jsem dopsal seminární práci o životě Václava Havla. Možná i proto jsem se tak díky tomuto dokumentu dozvěděl prakticky jen jednu novou informaci, a to sice, že fyzická práce (například zaměstnání v pivovaru) v sedmdesátých letech pomohla Havlovi, podle jeho vlastních slov, překonat jakousi osobní depresi a tvůrčí krizi. I když tedy tento snímek nepřináší nic nového ani originálního, představuje alespoň povedený a stručný souhrn životního příběhu jednoho z nejvýznamnějších Čechů poslední doby.(3.1.2015)

Ať si kdo chce co chce říká, byla to osobnost. Moc pěkně zpracovaný dokument zmapovaný život od * až po smrt. Viděla jsem o něm už několik dokumentů, ale žádný z nich takového rozsahu a průřezu. Doufám, že opět budeme mít prezidenta, kterého si budu vážit! Ať žijí pravdoláskaři! Víc takových. Je mi líto negativních komentářů, ale házet všechnu vinu na Havla není fér. Každý svého štěstí strůjcem a že jsme pasivní, zapšklí a neděláme nic proti špíně společnosti je odpovědností nás všech!!!(2.1.2015)

• Václav Havel