Papírová města

Jake Schreier

Předloha:

John Green (kniha)

Ryan Lott

Jsem rád za každou takovou milou romantickou nezávislou jednohubku pro mladé. Perfektně mi to sedlo do nálady a ač neznám knižní předlohu, tak film bych rozhodně doporučil. :-)(9.12.2015)

• Happens

Film ze středoškolského amerického prostředí, kde hlavní hrdinka musí lézt na nervy všem a vším, ať už jde o neuchopitelnou vizáž prapodivného obočí s kombinací zvláštně postaveného nosu nebo o sobeckou nutnost ukájet potřeby ega na úkor ostatních. Hlavní hrdina též zapadá do mozaiky nesympatických svým zženštilým přístupem k životu. Ale láska hory přenáší.(31.1.2016)

Jeden z nejzajímavějších filmů o dospívání, přátelství a dobrodružství za pěkně dlouhou dobu. Opravdu skvělý film natočený citlivým stylem. Přívlastek mysteriózní je úplně mimo.(12.1.2016)

Kým HVIEZDY NÁM NEPRIALI vykročili z tieňa bežných teen filmov, Papierové mestá sú "len" fajn. Herci fajn, spád fajn, aj posolstvo fajn. Scenár a zrejme ani predloha neobsahuje žiadnu silnejšiu zápletku, preto je úspech, že vznikol takto pozerateľný film. Ale taká JUNO je iná liga...(16.6.2016)

Presne ako som predpokladala. O kus lepšie ako kniha, ktorá ma skôr nudila, ako bavila, lebo Green ten scenár skrátka napísal svižnejšie ako knihu. Veľké plus sú herecké výkony, všetci pôsobili veľmi prirodzene, rozhovory miestami vtipné a presne ako v knihe, tak aj vo filme ma najviac bavila jazda autom, keď hľadali Margo a Margo mi prišla vo filme o dosť zaujímavejšia ako v knihe. Bolo to svieže a má to skvelý soundtrack ... https://www.youtube.com/watch?v=ROAjl5JkunI&list=PLx414B9yuqGdf1nxWNkVxQ06Mfnk_S9vP&index=4 ... Videné v rámci Season Challenge Tour (29.9.2015)