Papírová města

John Green (kniha)

Ryan Lott

Wyck Godfrey

Jennifer Lame

Film s krásným poselstvím, přesto ale se značně promarněným potenciálem. Celý film moc dobře víte, co se snaží říct, ale jakoby to neuměl vyslovit. Stále jsem čekala na moment, který se mnou skutečně zamává, ale nedostavil se. Každopádně se na Papírová města moc dobře dívá, celý film uteče jako voda, sympatické obsazení a vůbec celý ten feel-good nádech filmu jednoduše zbaštíte. Zkrátka se jedná o velice příjemnou oddechovku, která ale měla na to stát se něčím víc. 70 %(25.7.2015)

S tvorbou pana Greena jsem se seznámila přibližně před rokem, protože mě velmi zaujal snímek "Hvězdy nám nepřály". Přečetla jsem tedy několik jeho knih (včetně "Papírových měst") a teď už se bez ostychu řadím mezi greenofily. K tomuto filmu mám vlastně stejnou výhradu jako k předloze: Green má tendenci vyprávět příběhy sympatických mladíků, kteří se zamilují do neobvykle uvažujících děvčat (= arogantní nány nevážící si přátel a rodiny). Quentin s Margo jsou bohužel přesně tím případem, takže divák/čtenář opravdu nechápe, proč Q hledá všechny ty možné i nemožné stopy vedoucí k nalezení jeho "vyvolené". Tvůrci také provedli několik úprav oproti knižnímu zpracování, většinou jsou to ale změny k lepšímu. Ve filmu každopádně najdete dost zábavných momentů, soundtrack je velmi příjemný na poslech, hereckému obsazení v čele s Natem nemůžu nic vytknout (jen mi trochu neseděl představitel Bena, vypadal tak na 12 let). Inteligentní podívaná o teenagerech pro teenagery. A plusový bodík za cameo Ansela Elgorta, radostně si povzdechlo celé kino :).(13.8.2015)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $23,854,333Tržby Celosvetovo $49,554,333 Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ námet v pohode, nie je to žiadna otravná romantická komédia aj keď určité prvky sú tam ako nevyhnutné párty-žúrky a opijáše do kolien ale dobre, herci v norme, na moje prekvapenie Cara Delevingne ako pôvodne ústredná postava tam je len okrajovo, skôr sa o nej vypráva hlavne v druhej polovici filmu, nemá tam až také silné zásadné miesto aby mohla viac strhnúť pocity diváka, skôr sa viac dozvieme o vedľajších postavách a ich náturách, ktoré nie sú až tak zaujímavé, príbeh ale nenudí a má niekoľko dobrých momentiek, podfarbený, dobrých etáp s ktorých pri zručnejšej réžii by sa dalo vyžmýkať viac, nakoniec všedný priemer /videl v kine: 55%/(4.8.2015)

• Marqta

----"Maybe we do not win the lottery. Or marry someone of royal blood. Whether the ball in the basket in the last second. But that does not mean we will not experience great adventures. I want a hug. We will meet wonderful people and create indelible memories. The trick is to see it before it's too late."----(29.9.2015)

John Green mě začíná zajímat stále více. Knihu jsem samozřejmě nečetl, takže jsem šel do takřka neprobádaných vod doufajíc v něco lepšího než jen plitkou romanťánu o dvou nešťastných adolescentech. A byl jsem velice spokojen. Jasně, Nat Wolff i Cara Delevigne hrají černobílé postavy, které jsou v podstatě archetypem těchto žánrovek. I tak se jim podařilo ve mě probudit pocit blaženosti, zřejmě i z toho důvodu, že k tématu snímku mám určitý vztah a vzhlédl jsem se v tom. Překvapuje mě, že film tak rázně klesl s hodnocením, podle mě si zaslouží větší uznání a minimálně já mu za nějaký čas určitě ještě dám možnost zazářit...90%(16.10.2015)

• Halston Sage