poster

Papírová města

 • USA

  Paper Towns

 • slovenský

  Papierové mestá

Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 2015, 109 min

Režie:

Jake Schreier

Předloha:

John Green (kniha)

Hudba:

Ryan Lott

Producenti:

Wyck Godfrey

Scénografie:

Chris L. Spellman

Kostýmy:

Mary Claire Hannan
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tsuki
  ****

  Nějak jsem podvědomě tušila, že to bude stát za to, a to nejen díky Caře Delevingne v hlavní roli, což může přitáhnout diváky o to víc (osobně ji docela obdivuju a myslím si, že to je jedna z mála modelek, která má výrazný a zapamatovatelný obličej). Stejně jako u Hvězdy nám nepřály jsem nečetla předlohu, tudíž jsem nevěděla, kam bude příběh směřovat. Ale zpočátku klasicky se rozvíjející zápletka o po uši zamilovaném klukovi do holky, která pomalu neví, že existuje, vůbec nedopadla tak, jak v jiných podobných filmech. Šlo úplně o něco jiného. A právě ono "poselství" z toho udělalo výjimečný film. Nemluvě o tom, že když nad tím přemýšlím, je to snad první film, kde jsem si všimla zmínění "comfort zone", tedy komfortní zóny člověka, která vyžaduje určitou míru odvahy, aby se z ní člověk dostal. Chtělo by to víc takových filmů. Tohle byl opravdu vkusně natočený film, který může zaujmout nejen náctileté. A třešnička na dortu byla ta malá holka, která hrála dětskou roli Margo (skvělý casting - ta podoba v obličeji), plus také mini rolička Ansela Elgorta, který hrál už ve Hvězdy nám nepřály - byla to sice poměrně zbytečná vsuvka, ale člověk se musel chtě nechtě pousmát. ~(4,2)~(28.7.2015)

 • Riddick77
  ****

  Filmová adaptace Greenových Papírových měst dopadla možná až nečekaně dobře, když vyprávění o lásce, opravdovém přátelství a hledání sebe sama potěší každého, kdo preferuje nenáročná feel-good dobrodružství plná mladické nerozvážnosti, elánu a naivity. Snímek nikterak nevybočuje z žánrových vod, alespoň pokud jde o strukturu příběhu, ačkoliv není zřejmě tak předvídatelný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nicméně půvab „Měst“ tkví v interakcích mezi sympatickými postavami, vkusném humoru a pohodové atmosféře, která se proplétá celým snímkem od začátku až do konce. Chcete-li vyrazit do kina na příjemnou letní romanci o mladých (leč nejen pro mladé), pak jsou Papírová města bezesporu trefou do černého. Není to sice čistý střed, ale pořád hodně nadstandardní počin. Recenze zde.(24.7.2015)

 • heyda
  *****

  Jsem rád za každou takovou milou romantickou nezávislou jednohubku pro mladé. Perfektně mi to sedlo do nálady a ač neznám knižní předlohu, tak film bych rozhodně doporučil. :-)(9.12.2015)

 • Foox
  ***

  Poměrná slušná teen záležitost, jenž naštěstí na rozdíl od Hvězdy nám nepřály si nehraje na vyděračskou romanci, ale staví na první místo spíše přátelství, které je hlavním poselstvím, i když se to na první pohled nezdá. P. S. Hlavní OneKsicht modelka tam naštěstí je minimálně.(28.10.2015)

 • Beastmaster4
  *****

  Krásný příběh o tom, jak některé věcí mohou být obyčejně srozumitelné, i když se zdají být neuchopitelné a daleké. O tom, že život není žádná záhada, jen neustálé hledání, loučení a poznávání nového i ztraceného. Absolutně mě to dostalo, i když v hloubi jsem si vědom, že to nebylo nic tak výrazného. I tak mě ale atmosféra pohltila a příběh okouzlil, nemůžu jinak, než za 5, které dávám jen velmi zřídka :-)(17.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace