Papírová města

Chris L. Spellman

Kostýmy:

Mary Claire Hannan
  • berusche

A o čem to mělo být? O hledání sama sebe, o lásce, o mládí, o nových možnostech, o odvaze, o dobrodružství, o přátelství? Já nevím, byla to bída. Dějová linie o tajemné dívce a skupině, která ji někde nahání, byla dost o ničem. To ostatní byl balast, který nebyl zas tak podstatný. A celé to graduje za zvuku puberty, kterou jsme měli možnost vidět v takovém rozsahu na plátně nesčetněkrát. Věřím ale, že své diváky to mezi cílovou skupinou 16- najde.(30.10.2015)

To jsem si jednou večer připadala strašně smutná a opuštěná a zrovna jsem dočetla knihu Papírová města a nenapadlo mě nic lepšího, než si pustit film, po kterém jsem si připadala ještě tisíckrát opuštěnější než kdy jindy. Dějově ploché, málo dynamické, avšak s velkým poselstvím. To je ovšem trochu odlišné v knize a ve filmu. Kniha popisuje především to, že jak vidíme a vnímáme daného člověka vypovídá mnohem víc o nás než o něm samotném. Pokud se zeptáš jaká je Margo, každý ti dá úplně odlišnou odpověď, která vypovídá o člověku, kterého se ptáš. Poselství filmu bylo poněkud přímočařejší - a to užívat si okamžiku a přítomnosti, protože zázrak se stane každému z nás, ale nejdůležitější je si toho všimnout. Popoplujem.(12.10.2016)

“What a treacherous thing to believe that a person is more than a person." Paper towns je úžasná knížka, která ale nemá potenciál na zfilmování. Když jsem se dozvěděla, že bude film, bála jsem se, že to bude nudná šeď a moje očekávání se bohužel naplnilo. Nejzajímavější momenty night quest a roadtrip byly zkrácené a lehce upravené (obzvlášť z toho roadtripu, nejlepší a nejvtipnější část knížky a oni to tak osekají). A ten prostředek, kdy Quentin hledá stopy je sice taky lehce zkrácený a upravený, ale i tak se mi zdál moc dlouhý. Ve výsledku mi přišlo, že ten film byl v podstatě o ničem a hlášky, které se mi tak líbili v knížce mě tu nezasáhli. Navíc obsazení (obzlášť Cara Delevingne, ta byla prostě otřesná) se mi až na vyjímky taky moc nezamlouvalo. 3* nejlepší část filmu bylo stejně cameo Ansela Elgorta a Pokemon song.(24.7.2015)

• Politik

Fuck this shit. To nejlepší uvidíte v traileru. Kniha nestojí za nic, ačkoliv je od autora výborného filmu Hvězdy nám nepřály. Tohle je velkej úlet a sračka. 40% možná za to, že ta myšlenka je pravdivá a ženský si jen vytváříme v hlavě.(30.7.2015)

Nějak jsem podvědomě tušila, že to bude stát za to, a to nejen díky Caře Delevingne v hlavní roli, což může přitáhnout diváky o to víc (osobně ji docela obdivuju a myslím si, že to je jedna z mála modelek, která má výrazný a zapamatovatelný obličej). Stejně jako u Hvězdy nám nepřály jsem nečetla předlohu, tudíž jsem nevěděla, kam bude příběh směřovat. Ale zpočátku klasicky se rozvíjející zápletka o po uši zamilovaném klukovi do holky, která pomalu neví, že existuje, vůbec nedopadla tak, jak v jiných podobných filmech. Šlo úplně o něco jiného. A právě ono "poselství" z toho udělalo výjimečný film. Nemluvě o tom, že když nad tím přemýšlím, je to snad první film, kde jsem si všimla zmínění "comfort zone", tedy komfortní zóny člověka, která vyžaduje určitou míru odvahy, aby se z ní člověk dostal. Chtělo by to víc takových filmů. Tohle byl opravdu vkusně natočený film, který může zaujmout nejen náctileté. A třešnička na dortu byla ta malá holka, která hrála dětskou roli Margo (skvělý casting - ta podoba v obličeji), plus také mini rolička Ansela Elgorta, který hrál už ve Hvězdy nám nepřály - byla to sice poměrně zbytečná vsuvka, ale člověk se musel chtě nechtě pousmát. ~(4,2)~(28.7.2015)