poster

Papírová města

 • USA

  Paper Towns

 • slovenský

  Papierové mestá

Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 2015, 109 min

Režie:

Jake Schreier

Předloha:

John Green (kniha)

Hudba:

Ryan Lott

Producenti:

Wyck Godfrey

Scénografie:

Chris L. Spellman

Kostýmy:

Mary Claire Hannan
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet $12miliónovTržby USA $23,854,333Tržby Celosvetovo $49,554,333 Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ námet v pohode, nie je to žiadna otravná romantická komédia aj keď určité prvky sú tam ako nevyhnutné párty-žúrky a opijáše do kolien ale dobre, herci v norme, na moje prekvapenie Cara Delevingne ako pôvodne ústredná postava tam je len okrajovo, skôr sa o nej vypráva hlavne v druhej polovici filmu, nemá tam až také silné zásadné miesto aby mohla viac strhnúť pocity diváka, skôr sa viac dozvieme o vedľajších postavách a ich náturách, ktoré nie sú až tak zaujímavé, príbeh ale nenudí a má niekoľko dobrých momentiek, podfarbený, dobrých etáp s ktorých pri zručnejšej réžii by sa dalo vyžmýkať viac, nakoniec všedný priemer /videl v kine: 55%/(4.8.2015)

 • heyda
  *****

  Jsem rád za každou takovou milou romantickou nezávislou jednohubku pro mladé. Perfektně mi to sedlo do nálady a ač neznám knižní předlohu, tak film bych rozhodně doporučil. :-)(9.12.2015)

 • Davies182
  ***

  Nejen ona, nýbrž všichni kolem něj jsou výjimeční. Stačí jen otevřít oči a nehnat se slepě za cílem bez užívání si cesty samotné. Škoda, že film směřuje k elegantně podaným životním moudrům - proneseným ke konci ve skvěle napsané dechberoucí dvacetiminutovce - skrze ničím zvláštním pozoruhodný road-trip. Průměrný feel-good romanťák s oslňujícím finále.(23.1.2016)

 • kajas
  ****

  S tvorbou pana Greena jsem se seznámila přibližně před rokem, protože mě velmi zaujal snímek "Hvězdy nám nepřály". Přečetla jsem tedy několik jeho knih (včetně "Papírových měst") a teď už se bez ostychu řadím mezi greenofily. K tomuto filmu mám vlastně stejnou výhradu jako k předloze: Green má tendenci vyprávět příběhy sympatických mladíků, kteří se zamilují do neobvykle uvažujících děvčat (= arogantní nány nevážící si přátel a rodiny). Quentin s Margo jsou bohužel přesně tím případem, takže divák/čtenář opravdu nechápe, proč Q hledá všechny ty možné i nemožné stopy vedoucí k nalezení jeho "vyvolené". Tvůrci také provedli několik úprav oproti knižnímu zpracování, většinou jsou to ale změny k lepšímu. Ve filmu každopádně najdete dost zábavných momentů, soundtrack je velmi příjemný na poslech, hereckému obsazení v čele s Natem nemůžu nic vytknout (jen mi trochu neseděl představitel Bena, vypadal tak na 12 let). Inteligentní podívaná o teenagerech pro teenagery. A plusový bodík za cameo Ansela Elgorta, radostně si povzdechlo celé kino :).(13.8.2015)

 • Happens
  **

  Film ze středoškolského amerického prostředí, kde hlavní hrdinka musí lézt na nervy všem a vším, ať už jde o neuchopitelnou vizáž prapodivného obočí s kombinací zvláštně postaveného nosu nebo o sobeckou nutnost ukájet potřeby ega na úkor ostatních. Hlavní hrdina též zapadá do mozaiky nesympatických svým zženštilým přístupem k životu. Ale láska hory přenáší.(31.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace