Papírová města

Chris L. Spellman

Kostýmy:

Mary Claire Hannan
  • hygienik

SPOILER!! Partička chlapcov, budiacich dojem bisexuálov, sa aj s kamoškami ženie za chymérou reprezentovanou nesympatickou Carou Delevigne, ktorá sa všetkým mstí a nečakane mizne. Chlapci trúsia tipické teen reči, ktoré sú viac trápne než vtipné. Femme fatale Margo kontruje tézami tipu: Toto je tvoja konfortná zóna, ale všetko dobré čo chceš od života, sa nachádza ďaleko za jej hranicami. A to, čo by človek mal chcieť rozhodne nie je rodina a práca. Čo je teda oným svätým grálom dospelosti, ktorý Margo hľadá, sa nedozvieme, lebo to nevie ani ona sama. Ale snáď sa to dozvie aspoň ten, čo si prečíta knižnú predlohu. Bola adaptovaná veľmi zle a scenáristi nepovažovali za nutné vysvetľovať veľa vecí. Keď Quentin dostane kopačky, prijme to s pochopením životom ubitého štyridsiatnika a vôbec mu nevadí, že bol Margo využitý a vodený ako bábka. Veď to bolo predsa to najlepšie, čo doteraz zažil. Film by zachránila malá rošáda, ak by bola Lacey (Halston Sageová) obsadená do hlavnej úlohy - aspoň by sa bolo na čo pozerať. Nevyriešil som záhadu, kto je cieľovkou filmu. Baby, chalani, obe pohlavia? Už viem: NIKTO. V každom prípade ma film odradil od čítania rovnomennej knihy.(31.7.2015)

Jéé, to bylo roztomilý! Velký sorry za rádoby anglikanismy v tomhle komentáři. Dvě scény jsou naprosto luxusní cinematography záležitost, a myslím, že ve mně zůstanou hodně dlouho, minimálně teda aspoň jedna. Cast je skvělej (Nat a Cara byli rozhodně dobrá volba, zajímalo by mě, jak by vypadala Emma Blackery, ale Cara v úvodní sekvenci táhne dobře; Halston je luxusní volbička), soundtrack má koule, a samozřejmě nejvíc těší fakt, že takovejhle happyend potěší nejednoho milce evropskýho filmu. Hurá. Knížka měla ještě surovější ending, ve kterým vlastně nic nedopadlo dobře až na poslední slib, kterej ve filmu chybí. Ale film tak má trochu silnější pointu, si myslím, ačkoliv shocking value menší, spíš žádnou. Jinak ale těší obdobná výstavba jako v knize - tři části, každá trochu jiná, z nichž nejzábavnější je bezesporu ta první ninja-část, nejvíc vypointovanou ta závěrečná s road tripem a myšlenkou o tom, že představa je přestava, ale wrong cannot be right a že ideál není vždycky správnej. A že uvědomění si sebe sama a svých cílů a odpovědnosti vůči sobě i ostatním může bejt pro náctiletýho kluka před vejškou mnohem větší terno než honba za (možná) idealizovanou láskou. Kdybych byl stejně starej jako Q, volím stejně, kdybych měl znalosti kluka o deset let staršího, mrdám na to a zůstanu s ní, protože něco na tom fejku a pejpr townech fakticky je. But God, I wished I had this kind of adventure when I was eighteen nineteen.(3.2.2016)

Presne ako som predpokladala. O kus lepšie ako kniha, ktorá ma skôr nudila, ako bavila, lebo Green ten scenár skrátka napísal svižnejšie ako knihu. Veľké plus sú herecké výkony, všetci pôsobili veľmi prirodzene, rozhovory miestami vtipné a presne ako v knihe, tak aj vo filme ma najviac bavila jazda autom, keď hľadali Margo a Margo mi prišla vo filme o dosť zaujímavejšia ako v knihe. Bolo to svieže a má to skvelý soundtrack ... https://www.youtube.com/watch?v=ROAjl5JkunI&list=PLx414B9yuqGdf1nxWNkVxQ06Mfnk_S9vP&index=4 ... Videné v rámci Season Challenge Tour (29.9.2015)

Jsem z toho filmu moc nadšená. Skoro mi připadalo, jako kdybych znovu četla knihu, ale akorát s obrázky. Dost mě potěšilo obsazení, moc se na role hodí. A také jsem byla celá vedle když se tam objevil Ansel :D Stejně se mi nejvíce líbila ta atmosféra co tam byla a skoro každá píseň, která ve filmu hrála. :)(4.8.2015)

Film s krásným poselstvím, přesto ale se značně promarněným potenciálem. Celý film moc dobře víte, co se snaží říct, ale jakoby to neuměl vyslovit. Stále jsem čekala na moment, který se mnou skutečně zamává, ale nedostavil se. Každopádně se na Papírová města moc dobře dívá, celý film uteče jako voda, sympatické obsazení a vůbec celý ten feel-good nádech filmu jednoduše zbaštíte. Zkrátka se jedná o velice příjemnou oddechovku, která ale měla na to stát se něčím víc. 70 %(25.7.2015)