Papírová města

Scénografie:

Chris L. Spellman

Kostýmy:

Mary Claire Hannan

Presne ako som predpokladala. O kus lepšie ako kniha, ktorá ma skôr nudila, ako bavila, lebo Green ten scenár skrátka napísal svižnejšie ako knihu. Veľké plus sú herecké výkony, všetci pôsobili veľmi prirodzene, rozhovory miestami vtipné a presne ako v knihe, tak aj vo filme ma najviac bavila jazda autom, keď hľadali Margo a Margo mi prišla vo filme o dosť zaujímavejšia ako v knihe. Bolo to svieže a má to skvelý soundtrack ... https://www.youtube.com/watch?v=ROAjl5JkunI&list=PLx414B9yuqGdf1nxWNkVxQ06Mfnk_S9vP&index=4 ... Videné v rámci Season Challenge Tour (29.9.2015)

Nějak jsem podvědomě tušila, že to bude stát za to, a to nejen díky Caře Delevingne v hlavní roli, což může přitáhnout diváky o to víc (osobně ji docela obdivuju a myslím si, že to je jedna z mála modelek, která má výrazný a zapamatovatelný obličej). Stejně jako u Hvězdy nám nepřály jsem nečetla předlohu, tudíž jsem nevěděla, kam bude příběh směřovat. Ale zpočátku klasicky se rozvíjející zápletka o po uši zamilovaném klukovi do holky, která pomalu neví, že existuje, vůbec nedopadla tak, jak v jiných podobných filmech. Šlo úplně o něco jiného. A právě ono "poselství" z toho udělalo výjimečný film. Nemluvě o tom, že když nad tím přemýšlím, je to snad první film, kde jsem si všimla zmínění "comfort zone", tedy komfortní zóny člověka, která vyžaduje určitou míru odvahy, aby se z ní člověk dostal. Chtělo by to víc takových filmů. Tohle byl opravdu vkusně natočený film, který může zaujmout nejen náctileté. A třešnička na dortu byla ta malá holka, která hrála dětskou roli Margo (skvělý casting - ta podoba v obličeji), plus také mini rolička Ansela Elgorta, který hrál už ve Hvězdy nám nepřály - byla to sice poměrně zbytečná vsuvka, ale člověk se musel chtě nechtě pousmát. ~(4,2)~(28.7.2015)

Asi bych snesl delší stopáž, přestože mi provedení všech tří částí (meeting Margo/finding Margo/závěr) přišlo poněkud polovičaté. Mimochodem, výtky typu "nechápu, dyť ta Margo je jen manipulativní sobecká kráva" jsou docela mimo - Margo přesně taková má být. Největší brouky do hlavy totiž člověku nasazují právě existence, jejichž osobnosti se nám zdají půvabně nedostižné. Co na tom, že to dotyční občas provádějí stylem, že mají ve víru vlastních zajímavostí druhé tak trochu na háku.(24.12.2015)

Predloha od rovnakého týpka čo napísal The Fault in Our Stars (Na vine sú hviezdy) a zhodou okolností si tu zahraje Nat Wolff a mihne sa aj Ansel Elgort, ktorý už hrali v spomínaných hviezdach. Toto mi síce nepríde, tak zaujímavé, ako Na vine sú hviezdy a dlho som váhal s hodnotením, pretože zo začiatku som si k tým sopliakom nevedel nájsť cestu, ale ku koncu som zistil, že sa vlastne nenudím a teda ma to zaujalo. Záver bol síce fajn, ale až moc sa uskromnil s jednoduchosťou. A keby Cara Delevingne vyzerala trošku viac žensky a sexi bol by som spokojnejší. S prižmúrenými očami teda dávam o jednu navrch za Halston Sage. 75% - 4*(28.10.2015)

Kým HVIEZDY NÁM NEPRIALI vykročili z tieňa bežných teen filmov, Papierové mestá sú "len" fajn. Herci fajn, spád fajn, aj posolstvo fajn. Scenár a zrejme ani predloha neobsahuje žiadnu silnejšiu zápletku, preto je úspech, že vznikol takto pozerateľný film. Ale taká JUNO je iná liga...(16.6.2016)