poster

Marťan

 • USA

  The Martian

 • Slovensko

  Marťan

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2015, 144 min (SE: 152 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dellamorte

  Ridley svoje scifi ovláda - Matt je oukej, Z nevymačkanýho scenáře málem prúser. Jinak ale dobrý. Akorát za 4(4.2.2016)

 • Aluska88
  ****

  Jason Bourne pěstuje bio brambory na Marsu a poslouchá disko. To vše pod režijní taktovkou Ridleyho Scotta. Sešla se nám tu hackera Liz z Halt and Catch Fire, Anderson ze Sherlocka a člověk je tak nějak potěšen, když je v přítomnosti Seana Beana zmíněn projekt "Elrond.":) V jednu chvíli, kdy je Matt Damon zarostlý, mi svým fyzickým i psychickým strádáním připomínal Lea z Revenanta. Marťan je vizuálně i filmařsky precizně zpracovaným snímkem. Očekávala jsem však, že se bude jednat o drsný, vesmírný survival. A dostala jsem v podstatě odlehčený, docela pohodový příběh o tom, jak dokázal jeden člověk díky své inteligenci a znalosti botaniky celkem v klidu přežívat dlouhé dny na Rudé planetě. Nejedná se o žádný strhující, nervy drásající survival. Film na mě působil spíš jako podívaná pro celou rodinu:) A když jsem uslyšela legendární Waterloo, říkala jsem si "To snad ne...:)"(14.5.2016)

 • J*A*S*M
  ****

  Spíš dobrodružné než sci-fi, spíš crowd-pleasure než survival, spíš feel-good než intelligent. Při překlopení těchto dichotomií bych šel na pětku, protože Ridley Scott sebral všechny své stařecké síly a natočil řemeslně bezchybný film, který poctivě šlape od začátku do konce, nenudí ani chvilku a v nejvypjatějších scénách dokáže spolehlivě strhnout. Jen je to prostě pro mě osobně příliš bezpečné a uživatelsky nekonfliktní. 85 %(18.10.2015)

 • Renton
  ****

  Moc krásná sci-fi pohádka. Nádherná technika, Mars i možnosti lidstva. Vše technicky perfektně v oku a výtečná režie jako třešnička.(6.10.2015)

 • Cervenak
  ****

  Dajte Ridleymu dobrý scenár a ešte vám predvedie trochu filmovej mágie. Matt Damon si vystrúhal možno najsympatickejšiu postavu v kariére. A výraz Seana Beana, keď vysvetľujú, že Projekt Elrond je podľa tajnej porady z Pána prsteňov, je za všetky drobné.(2.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace