Krampus: Táhni k čertu

Krampus

Krampus: Choď do čerta

Horor / Komedie / Fantasy

USA, 2015, 96 min

Rozpočet $15miliónovTržby USA $19,327,325Tržby Celosvetovo $22,783,778Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ režisér Michael Dougherty nás dosť ťahá za nos, prvá polovica je dobre vystavaná, sú tam náznaky napätia, dravosť, príbeh začína mať postupne grády, aj keď už aj tam sú citeľné bláznivé, uletené prvky, v tej druhej polovici sa to úplne zopsuje, zo všetkých strán na nás začnú skákať všakojaké vianočné potvory, medovníček to tu bude zaklincovávať, pajác vyskakujúci z krabice tam bude pažravo hltať decká, plyšový maco bude dosť kúsavý, samotný krampus tam bude nakoniec len na pár okamihov, čo je veľká škoda, z poctivého hororu sa nakoniec vykľuje skôr taká bláznivá komédia, kde Vám je doslova jedno čo sa komu stane, záver to príbehové bláznenie trošku zachraňuje, nakoľko nám to všetko čo sledujeme vypovie ako sen nešťastníka chlapca čo roztrhal svoje prianie pre Santu a preto sa jeho okoliu dejú tie prapodivné veci, pre mňa sklamanie, takýto tip filmu mi moc nechutil /videl v kine: 45%/(10.12.2015)

Příjemná vánoční komedie (asi by byla vhodnější zítra, kdy Česko opět zasype sníh) s roztomilým čertíkem, co rád splní vaše přání. Tedy expozice byla zbytečně dlouhá, kecy mezi hlavními postavami únavné, ale vše vyrovnalo několik scének. Nejzábavnější byla dozajista bitka na půdě, která se následně přenesla do přízemí. Útok oživlých koláčků! Bacha medvěd! A zase ti klauni! Trochu mě zklamal Krampus sám. Taková průměrná nestrašidelná maska, kterou strčí do kapsy i Ďábel z Legendy. Celou dobu jsem trnul, zda se vše dobere šťastného konce a - ANO! Tož to mě potěšilo. Hezký vizuál, úderná hudba, romanticky zasněžené městečko...co více si přát.(28.2.2016)

Snímka má vynikajúci úvod a podľa mňa aj celkom uspokojivé finále. To ostatné medzi tým je taká podivná zmes komédie, fantasy a horroru, ktorá občas funguje a občas nie. Mám však rád tento druh rodinných vianočných filmov.(23.12.2015)

Smíchej Ukradené vánoce a Sám doma a máš docela solidní alternativu na štědrovečerní zábavu. Film celkem přesvědčivě kombinuje hororové prvky s těmi komediálními a především atmosféra je pohádkově strašidelná. Oproti všem těm pokusům o seriózní hororové umění je tohle docela osvěžující jednohubka.(24.4.2016)

• Lucasion

Vražedné perníčky, hospodyně Berta, kupa sněhu a jedna rodina naháněna velkým čertem. Ne tohle není pohádka, je to Vánoční horor. Jak začít jiný film z tohoto období než pořádným nákupem v obchoďáku. Pak pokračujeme a vidíme rodinné svátky, jak někteří z nás prožili. Aspoň jednou že? Vánoční duch se vytratil a tak přichází Krampus, stín svatého Mikuláše, aby zavedl trošku pořádek. Film je místy trošku úsměvný, atmosféra hororu však nijak nefunguje. Proto vyvražďování celé rodiny je nudné. Zvlášť pokud patříte k těm, kteří tuší jak to skončí. Asi přesně jak poznamenala moje kolegyně - Čekala jsem další ikonický film, který by se pouštěl každé Vánoce. A takový Krampus rozhodně není. Stejně jako vydařená epizoda Supernaturalu se mi líbí mystično, co obestírá tento příběh. Herecky a scénářově je to ale tak neuvěřitelně plytké, že i kratší stopáž se vleče. Možná jako zajímavá jednohubka dobře, víckrát to vidět už nechci. Na to aby mě film pobavil, jsou komedie. A na to aby mně film děsil, jsou horory. A Vánočních filmů je taky dost. (48 %)(26.12.2016)

• - Příjmení ústředních postav - Engel, je německou verzí slova "anděl" a odkazuje na jejich německý původ. Ten je pak samozřejmě potvrzen faktem, že babička (Krista Stadler) mluví německy a pochází z Německa nebo Rakouska. Tyto země jsou také původem historek o Krampusovi, kde je velkou součástí folklóru a vlastně naší verzí čerta. (hansel97)

• - Děj filmu se odehrává v noci mezi 24. a 25. prosincem, ale podle pověsti Krampus chodí 5. prosince. (MistrMcFalk)

• - Herečky Lolo Owen (Stevie) a Stefania LaVie Owen (Beth), hrající ve filmu sestřenice, jsou v reálu sestrami. (hansel97)