Krampus: Táhni k čertu

Krampus

Krampus: Choď do čerta

Horor / Komedie / Fantasy

USA, 2015, 96 min

Krampus není takový, jakého jsem si ho při ohlášení projektu vysnil, a ani v rámci toho, jaký je, se mu bohužel nepodařilo dosáhnout úplně TOP příček. Což ovšem neznamená, že by to byl špatný film. Dougherty tentokrát udělal pro Vánoce to samé, co před pár lety pro Halloween - natočil příjemnou, atmosférickou hororovou komedii, v níž v jednotlivých sekvencích funguje jak humor, tak strach a napětí. Jen to prostě není v žádném ohledu úplně ultimátní. A kdyby bývalo zůstalo pouze u Krampuse a jeho družiny elfů, bylo by to imho lepší. Oživlé dárky jsou ještě jakž takž cool, ale zákeřné oživlé perníčky už notně přes čáru. A také mě dost zaskočilo, jak rychle to šlo v závěru. Snad víc než půlka všech postav je najednou dost nezajímavě redukována během asi dvou minut, až to na mě působilo, jako kdyby se jich tvůrci už mocí mermo chtěli zbavit a nechtělo se jim psát dalších dvacet minut scénáře. 70 % a dal bych si na vážno pojatej německej alpskej prequel.(24.12.2015)

Svižne nakrútený horor s retrolookom rokov 80-tych zakončený aj retro klišé záverom. Preto nakoniec len priemer. (4.3.2016)(4.3.2016)

Při sledování animovaný sekvence jsem se přistihnul, jak mi na hubě naskakuje blaženej úsměv, že konečně sleduju něco, čehož potenciál neni úplně zabitej... No a když ona scéna skončila, bylo to zase ve sračkách! Krampus není sice vůbec špatnym filmem a díky nadsázce a vstřícný věkový přístupnosti navozuje rodinnou hrůzo-zábavu jako před lety třeba Gremlini, tuctový provedení a v podstatě nulová vize tvůrců ale celej potenciál naprosto utápí a ten pokus o nastolení novodobý vánoční klasiky tak přichází vniveč. Atmosféra mohla bejt rozhodně víc procítěná, stejně jako násilí mohlo bejt brutálně krvavý a příběh klidně skrze animaci víc rozvedenej. Takhle je to jenom - vzhledem k rozpočtu - sice technicky skvěle natočená pohádka, ale bez jakýchkoliv tvůrčích ambicí. Přitom řada momentů je vyloženě parádních.(25.2.2016)

Slušný film, který má svou dostupností pro širokou diváckou obec šanci stát se budoucí vánoční klasikou... Tedy samozřejmě pro širokou diváckou obec, ne pro mě... A to z několika prostých důvodů... I když je film natočený pěkně, tady asi nelze nic vytknout, elfové, hračky i vánoční perníčky mě potěšili, tak samotný Krampus je silně nevýrazný a když tak by si zasloužil mnohem více prostoru... Absenci krve jsem očekával, kvalitního humoru už ne... Postavy jsou v zásadě trapní idioti jeden vedle druhého a já jim přál pomalou smrt... Proto mě nemile překvapilo závěrečné vyvraždění hned několika postav během asi dvou minut, jakoby scénáristi už nevěděli kam dál a chtěli film ukončit... Ale abych jen nekritizoval, Doughertymu se chvílemi podařilo vykouzlit opravdu pěknou atmosféru podpořenou příjemným hudebním doprovodem... Takže lehký nadprůměr, ale čekal jsem mnohem více...(5.3.2016)

Max netúži po ničom inom ako šťastnom prežití vianočných sviatkov v kruhu najbližších. Keď sa však najkrajší večer roku začne uberať úplne odlišným smerom, plného hádok či konfliktov, vyriekne malý chlapec nešťastné prianie. Neubehne tak dlhá doba a jeho želanie začne napĺňať najhorší z najhorších, samotný diabol Vianoc - Krampus. Kvalitatívne na vysokej úrovni spracovaná rozprávka pre najmenších, ktorej pointa nemá za úlohu nič iné, ako napraviť zmýšľanie ratolestí, ktoré prepadli presvedčeniu, že Ježiško neexistuje. Je to milé, miestami vďaka niekoľkým scénam či trefným hláškam vtipné, avšak napriek pár snaživým atmosférickým pasážam minimálne hororové - 55%(2.3.2016)