Krampus: Táhni k čertu

Krampus

Krampus: Choď do čerta

Horor / Komedie / Fantasy

USA, 2015, 96 min

Velmi povedený, docela i vtipný horůrek, kde hlavní roli hraje Krampus, který zatím v kinematografii moc prostoru nedostal, ale zde se vyřádil pěkně. Skvělá vánoční atmosféra, kde si také tvůrci tak trochu dělají šoufky z moderních vánoc. Lepší čtyři.(24.4.2016)

Nečakal som, že to bude až tak dobré. Atmosféra, triky, masky, napätie, strašenie... Všetko prvotriedne. Keby k tomu Dougherty dokázal pridať aj rovnako kvalitný humor (namiesto iba úsmevných situácií), rozmýšlal by som nad najvyšším hodnotením. A vlastne ešte neviem, kto bol cieľovka. Toto u nás dávali v kinách v poobedných hodinách a cez Vianoce? Ja mať rokov jak hlavný hrdina, v kine by som sa dosral od strachu a o Vianociach nechcel minimálne do dospelosti ani počuť. 85% Snaď som to neprechválil. Ak si niekto náhodou môj komentár prečíta a rozhodne sa Krampusa pozrieť, nech zas nečaká Exorcistu. Skôr takú tú atmosferickú hororovú rozprávku, mierne mixnutú Silent Hillom :)(1.3.2016)

• mm13

Komédia je synonymum píčoviny? Iba ak tak, iný dôvod pre toto žánrové zaradenie nevidím. Ale pičný horor alebo hororová píčovina, to tomu sedí ako uliate.(27.9.2016)

• oLí

Tohle jsem teda fakt nečekal... :( Není to vůbec zábavný, strašidelný taky ne, to jsem ani nedoufal.. fakt bída, jediný, co z toho stojí za řeč je Toni Collette, tu bych pígloval vod rána do večera. 4/10(2.3.2016)

Veeeelmi děsivé, dětem do 15 rozhodně nepuštět.!!! :-)(1.5.2016)

• - Příjmení ústředních postav - Engel, je německou verzí slova "anděl" a odkazuje na jejich německý původ. Ten je pak samozřejmě potvrzen faktem, že babička (Krista Stadler) mluví německy a pochází z Německa nebo Rakouska. Tyto země jsou také původem historek o Krampusovi, kde je velkou součástí folklóru a vlastně naší verzí čerta. (hansel97)

• - Děj filmu se odehrává v noci mezi 24. a 25. prosincem, ale podle pověsti Krampus chodí 5. prosince. (MistrMcFalk)

• - V jednom ze záběrů je vidět mobilní verze počítačové hry "Dead Space". (Korbitch)