Krampus: Táhni k čertu

Krampus

Krampus: Choď do čerta

Horor / Komedie / Fantasy

USA, 2015, 96 min

Lehké zklamání ano, ale nazývat trefné vyobrazení vánočního stresu, opovržení, neuctý a trapného přetvařovaní za něco pseudokulturního mi přijde hodně z cesty.Určitě sem čekal trochu víc Krampuse, který se na plátně moc neohřeje, ale jinak je to poměrně vyrovaný mix komedie i hororu.Scény v bouři s něčím děsivým kolem sou geniální a stejně tak komediální vykosování krve chtivých perníčků.Těžko přesně říct, co Krampusovi chybělo, aby dosáhl na status nadprůměrného filmu.Já bych asi přidal víc atmosféry a akce, zbytečně moc času se tráví kecáním v jedné místnosti.Krampus měl určitě navíc, ale rozhodně strčí takovou sračku jakou byl Rare Exports do kapsy a konec byl hodně...hodně fajn.Oddychovka, co si tak nějak v poklidu dojela pro průměrnou známku, jen škoda, že na ten pořádný vánoční horor musíme zase čekat do příště.Adam Scott super.68%.(6.3.2016)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 2,919 // Otvárací Víkend v USA: $16,293,325 //(10.6.2016)

Při sledování animovaný sekvence jsem se přistihnul, jak mi na hubě naskakuje blaženej úsměv, že konečně sleduju něco, čehož potenciál neni úplně zabitej... No a když ona scéna skončila, bylo to zase ve sračkách! Krampus není sice vůbec špatnym filmem a díky nadsázce a vstřícný věkový přístupnosti navozuje rodinnou hrůzo-zábavu jako před lety třeba Gremlini, tuctový provedení a v podstatě nulová vize tvůrců ale celej potenciál naprosto utápí a ten pokus o nastolení novodobý vánoční klasiky tak přichází vniveč. Atmosféra mohla bejt rozhodně víc procítěná, stejně jako násilí mohlo bejt brutálně krvavý a příběh klidně skrze animaci víc rozvedenej. Takhle je to jenom - vzhledem k rozpočtu - sice technicky skvěle natočená pohádka, ale bez jakýchkoliv tvůrčích ambicí. Přitom řada momentů je vyloženě parádních.(25.2.2016)

Veeeelmi děsivé, dětem do 15 rozhodně nepuštět.!!! :-)(1.5.2016)

Hororová a ujetější verze filmů typu Vánoční prázdniny či Sám doma, která u mě osobně nečekaně zafungovala jako strašná pecka. Výborně jsem se pobavil a vyloženě si vychutnal celý ten zběsilý mix hororového a komediálního žánru, který zde funguje na jedničku. Tvůrci si při natáčení určitě museli užít spoustu srandy a společně nechali vzniknout filmu, který v mých očích aspiruje na to stát se novou vánoční klasikou a rychle si získat kultovní status. Hodně se mi to líbilo a nejen všem hororovým fanouškům za sebe film doporučuji všemi deseti.(9.12.2015)