Rodinný film

Family Film

(festivalový název)

Česko / Německo / Slovinsko / Francie / Slovensko, 2015, 95 min

• playboxguest

Docela mě děsí schopnost zdejších uživatelů přirovnávat totální filmový amatérismus k severské kinematografii,(14.8.2016)

Baví mě, když se Češi snaží být Dány. Občas se jim to totiž docela daří... A ten pes za rok vyhraje Českýho Lva. Fakt.(6.7.2016)

• LiVentura

Příliš fádní a nezajimave téma.. Pes na konci jako happy end.?! Český film v tomto podání nemá v současnosti už co nabídnout.!!! Arogance FAMU a jejích "dětí " to jen umocňuje.. Ostatně, pokud už točí sami herci své filmy.. Pak je to..............(23.9.2016)

Jiný film. Obsazení se mi až na Karla pozdávalo, u něj prostě nevím, ten jeho lajdáckej projev už se pomalu začíná zajídat. Překvapila Vanda a její vnady na skypu a mužské oko potěšila výtahová hra (konečně nápad ze života) v podání Elišky Křenkové. Některé její scény jsou hodně vzrušující, v tomhle filmu se na ní moc pěkně dívá. Psí dobrodružství je něco navíc (pozitivně, některé záběry jsem obdivoval), ale jednoznačnou devizou filmu je to neustálé napětí způsobené tím, že nevíte, jak to vlastně je, a taky překvapeních je tu dost. Na otázku, jestli Daniel Kadlec, říkám jasné: ANO (byl dobrej)(18.8.2016)

Otto je český Hačiko.(28.7.2016)

• - Natáčelo se v Praze a na několika místech v Thajsku, kde tehdy právě bylo období monzunů. (Zdroj: CinemArt)

• - Na Karla Rodena a Martina Pechláta v roli bratra režisér Olmo Omerzu myslel už před psaním scénáře. (Zdroj: CinemArt)

• - Režisér Bryan Singer (Obvyklí podezřelí, X-Men) řekl o filmu při udělování cen na tokijském festivalu, že neví, jestli se díval na Toma Hankse v Trosečníkovi, který se převtělil do psa, nebo na psa, který tak přesvědčivě zahrál Toma Hankse. (Zdroj: CinemArt)