Vši ve škole

(pořad)
Publicistický
Česko, 2014, 5 min

Vítek Březka a Ivana Málková ze sdružení EDUin.cz poukazují stručnou a srozumitelnou formou na věci, které se ve škole dělají špatně. Jak vnímají děti zkostnatělé, stále nepřekonané stereotypy ve škole (např. způsob hodnocení, psaní dikátů, atd.)? Co a jak se dá změnit proto, aby děti chodily do školy rády a cítily se jako motivované a respektované bytosti? Vši ve škole by měly oslovit především aktivní rodiče, kteří budou lépe vědět, co po své škole vlastně chtít. (StreamCZ)

Reiner odpad!

Mám opravdu rád lidi, co do všeho kibicují. V současné době je to na Streamu samý odborník. Všichni všemu rozumí a k tomu se dělají odpovídající pořady, kde se melou „moudra". Opravdu si myslíte, že ředitel je v té škole od toho, aby se zodpovídal rodičům? je tam od toho, aby řídil. A vy od toho, abyste se podívali na informace o škole (např.www) a poté eventuálně řešili vše s učitelkou a pak ředitelem. Vážně nechápu tyto zbytečné pořady, kde se dělá z komára velbloud (či velryba?!). Vyberu si školu dle vlastních kritérií, s přihlédnutím k tomu, co škola může nabídnout. Tečka. Ohledně hrubek a všeho - když se děti učí, pak není problém látku pochopit. Když se neučí, nesnaží a neptají se, pak bude problém vždycky... Tento typ pořadu je zbytečný a dělá vědu z něčeho, co je dávno podchycené jinde. Jenže ono je moderní ze sebe dělat odborníka na všechno, že?! ()