Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

andrii

Pojďme si skočit s Travoltou. Za splněné sny revoltou. Trávit časy tam, kde motivace mladých, sláva a obdiv porostou. Taneční pár/t/y ladí pohyby. Zapalují se lýtka, roztáčí se diskotéka. Jiskry z očí do očí, od podrážek létají. Mají výdrž, temperament, rytmus v těle, hudbu v myšlenkách a v hlavě. Stejná krev. Trsá "Ginger," trsá "Fred," dohromady zlatý hřeb. Vystoupení číslo jedna bere dech. Prosím, honem, honem, zadejte se při téhle cooltovce. Račte na sál, než nás postihne, dostihne kocovina nedělních rán. ()

Djkoma

Slabá legenda. John Travolta vlní své tělo v rytmu Bee gees a každá holka na parketě i mimo něj by se mu odevzdala. Škoda, že film samotný není tak dobrý jako Travoltovo tančení a charisma. Po Pomádě jsem čekal trochu jinou jízdu a ne zadřený motor v sobotu večer u mého půjčeného auta, které musím namazat kamarády a nějakou tou holkou, co má ráda kotníky od sebe... Především závěr dovršuje fádní podívanou příběhu o "kultuře" doby, která nemá moje sympatie. ()

sochoking

Včera som videl film Tony Manero a teda som si povedal, že legendárneho Travoltu v Saturday Night Fever musím tiež a úprimne, netušil som, že to bude až taká bomba. Ja som očakával skôr, že tam budú chodiť furt v elasťákoch a hrubých ponožkách niekde do telocvične pred zrkadlo a trénovať do aleluja a ono to bola celkom podarená drámička. Na celom filme sa mi veľmi páčil Travoltov hlas. Ten štýl, akým rozprával... taký kľud'as. Neviem, nejak mi to robilo dobre. Naopak, tomu malému Bobbymu, ktorý sa nevedel ani vyjadriť, by som hned' rozbil papuľu, tak ma tam sral s tými idiotskými otázkami. A ešte malá Annette sa mi páčila viac, ako Stephanie, ktorá mala oči kilometer od seba. Rozhodne si myslím, že tento fim je ideálny na stavy depkové! Travoltove pohyby v prvej minúte a desiatej sekunde filmu by rozhodili i mrtvolu... ()

nascendi

Aj keď som ani po štyridsiatich rokoch nenašiel dôvod pre štyri hviezdičky, naďalej považujem tento muzikál za významný. Jednak pre Johnnyho Travoltu, pre ktorého znamenal prvý krok k povesti skvelého tanečníka (neskôr Pomáda a Pulp Fiction), ďalej pre dokonalé navodenie atmosféry diskoték a najmä pre výnimočnú hudbu Bee Gees, ktorí vtedy prežívali svoje druhé obdobie slávy. Takže každý, kto by chcel nasávať atmosféru tej doby má pri sledovaní horúčky veľmi vhodnú príležitosť. ()

dopitak

Frčeli Bee Gees, vystřelovací nože a afro-účesy. Travolta byl mladej, ošklivej a hubenej. Ostatní zcela nevýrazní a po pěti minutách od filmu si nepamatuju ani jejich jména, ani obličeje. Jinak ovšem s tímhle snímkem na rozdíl od Pomády problém nemám. Až na ten dost bídný dabing made in Česká televize (Jan Dolanský atd.). ()

• V první vlně zájmu o skupinu Bee Gees koupilo jejich dvojalbum se stejným názvem jako film v hodnotě 13 amerických dolarů,přes dvanáct milionů zákazníků. (Terva)
  • Natáčelo se od 14. března do května 1977 v New Yorku. (Varan)
  • John Badham chtěl, aby nešťastný Bobby (Barry Miller) jezdil v Chevroletu Impala. Hrdina chtěl však jezdit ve starém Cadillacu. Štáb to stálo 2 400 amerických dolarů hotově. (Terva)

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!