Horečka sobotní noci

Horúčka sobotňajšej noci

Drama / Hudební / Komedie / Romantický

USA, 1977, 118 min

• Karlos80

Naštěstí mě tahle doba tzv disco-boomu minula a nikdy jsem ji ani moc nemusel ale na druhou stranu si zas rád poslechnu neuvěřitelně plytké hity skupiny Bee Gees..Pokud chcete trochu satiry doporučuji "Dancin' Fool" od Franka Zappy. To co v Americe už dávno znali a tímto filmem se vlastně disco hudba jako taková jen více zpopularizovala (později však někdy koncem 70 let disco zcela upadlo, krom Evropy, na svědomí ho měl sám nenasytný hudební průmysl ale i producenti a hudebníci), se u nás objevilo až někdy v 80 letech a ostatně to vidíme dodnes i v jiných moderních hudebních stylech (hip-hop, techno, house), v módě apod..Napomádovaní paňáci, metrosexuálové atd..Nenáročný film pro nenáročné diváky kteří si jen nostalgicky zavzpomínají na dobu kterou zažili, i když se zpožděním ale zrovna tak může stále oslovit i dnešního teenagera..Pokud jde o Travoltu tak z Pomády jsem ho měli přeci jen radši..2* za choreografii, písničky a taneční Travoltovi kreace, které byly naprosto úžasné...Komentář zde jako 13-tý v pořadí. Zajímavé komentáře tzv. ddt. po čase : MovieFan55, Radek99, dopitak, Lavran, CheGuevara, Gemini.(6.6.2006)

Amok na tanečním parketu! Ucho Travolta s účesem ala exhumovaný Elvis a s plachtivým límcem aka Dumbo křepčí po ulici do houpavého rytmu Bee Gees, všechno touží mít za pár, hlavně bez práce a s haldou prošoupaných bot z prohýřených sobotních nocí ve společnosti pohybově nadaných ženštin. Brrr! Už jen představa něčeho podobného mi vyvolává/vala husí kůži po celém těle. Navíc je to celé omamně barevné a metrosexuální, rytmizované nonstop přísunem sadistických diskofílií, které pro svou "dobu" adaptují i velikány Beethovenova formátu, je to hloupé a selhává to i jako generační film, protože kromě tancování a permanentní "nasranosti" není o čem vyprávět (ačkoli uznávám, že zeitgeist je přítomen v koncentrátu úpadkové extáze od začátku do konce). Jo, ale na druhou stranu, co si budeme nalhávat, jsem se u TOHO málem potrhal smíchy. Hlavně ve chvílích, kdy se Badham pokouší koketovat s moderním a "lidovým" filozofováním (v podání Travolty!), a pak má problémy jej naroubovat na poněkud exhaustovaný duševní (bez)obsah ostatku - totiž lážo plážo blbnutí. Už jen z principu si Horečku v budoucnu pustím znovu, třebaže nikoli z osobních, ani z obdivných (bílý muž Travolta umí skákala, ale já nemilovala jeho) nebo z formalistických důvodů, ale právě díky té oddivuhodně vyzrálé komičnosti._____Pozor! Vedle zručně odvedených scén z diskoték a z tanečních aktivit hlavního cápka se ve filmu zjevují i nebetyčné paskvily, které nemají hlavu ani patu: tatrmanství na mostě je pouze vrcholem samožerného potravinového řetězce. Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda hadr.(5.12.2008)

Lehce bez děje, ale hudba a závěrečná půlhodinka stojí za to.(12.1.2008)

Travolťácký disco-film. Nevím ale, jak by to dopadlo bez Bee Gees.(11.4.2003)

Film si mě získal před mnoha lety především skvělou hudbou Bee Gees. Ti dávají filmu dodnes punc originality, i když obsahově film hodně pokulhává. Ale co na tom, hudba všechno spraví. Vychutnejte si ji, pamětníci.(8.8.2008)

• - John Travolta kvůli své roli denně běhal dvě hodiny a tři hodiny tančil. Shodil devět kilogramů. (Terva)

• - Při písni "You Should Be Dancing" měl být původně záběr jen na Travoltovi nohy. Ten se tak naštval, že pohrozil odchodem z natáčení filmu. Režisér nakonec od tohoto záměru ustoupil. (Terva)

• - Tony Manero (John Travolta) ve filmu pije koktejl Seven & Seven, což je 1,5 cl Seagram´s 7 Whishky a 6 cl 7-UPu. (Ruuzha)