Horečka sobotní noci

• slovenský

Horúčka sobotňajšej noci

Drama / Hudební / Komedie / Romantický

USA, 1977, 118 min

Na rozdíl od pomády tak nadšenej nejsem. Nudím se, a to je neznamená nic dobrýho. Hodnocení: 60%(16.8.2008)

"Al Pacino...Vúbec mu nejsem podobnej. Jenom trochu..." Práve si sypem 10 kíl popola na svoju blbú hlavu! Celé roky som mal tento film zafixovaný ako muzikál, preto som oň nejavil záujem. Iba úplná náhoda a vysielanie na STV1 mi v tom urobili jasno. Stačil úvod s piesňou Night fever od Bee Gees a Travolta kráčajúci mestom a ja som bol z filmu celý vedľa. Ten úvod som si dal niekoľkokrát po sebe. Tú skladbu mám rád dodnes. Travolta bol výborný, pobavili i odkazy na filmových hrdinov v jeho izbe, k tomu skvelá atmosféra a výborné songy, ktoré celý film poháňali. Horúčka sobotňajšej noci je skvelý film, nie muzikál s perfektne tancujúcim Travoltom. No hej, ale vtedy mal 50 kíl aj s topánkami. Dnes by som ho chcel vidieť takto brejkovať...80%.(19.8.2014)

• mandes

rozpočet : ? tžby celosvetovo : $237,113,184(18.12.2006)

• - Klub Odyssey 2001 neměl před natáčením barevné stěny a ani blikající podlahu. To si vymysleli filmaři pro lepší efekt. (Terva)

• - Námět Nika Cohna byl dlouho považován za soubor skutečných příběhů z Brooklynu. Po deseti letech autor přiznal, že šlo o vymyšlený příběh. (Terva)

• - Během natáčení zemřela přítelkyně Johna Travolti Diana Hyland. Díky této události se Johnovi přičítala zvýšená podrážděnost při natáčení. Filmování bylo na tři dny přerušeno. (Terva)