Horečka sobotní noci

• slovenský

Horúčka sobotňajšej noci

Drama / Hudební / Komedie / Romantický

USA, 1977, 118 min

Nechce se věřit, že John Travolta někdy vypadal a pohyboval se tak, jako v tomhle filmu, který mu ostatně na dlouhá léta bez pořádné role zajistil existenci. Nejde o žádný převratný děj, jen o jednu taneční soutěž komplikovanou rivalitou mezi dvěma barevnými komunitami, a jak jinak - o lásku. I když film stojí v podstatě jen na hudbě a tanci, občas se do toho hercům vloudí i hraní, je to šikovně nastřiháno - statické scény pohotově střídají scény akční, stejně tak při tanečních vstupech práci střihu a kamery nepřehlédnete jako nepřeslechnete hudbu Bee Gees, která nezapadla prachem. A pátou hvězdičku přidávám za to, co je jen moje ....(29.7.2004)

"Víte co? Já chci volno a taky si ho vezmu!" --- "Máš padáka!" --- "Tak mi polibte prdel." Ahaaaaa, takže tak se na to musí :)))(14.1.2008)

John Travolta koncem 70. let znamenal prakticky totéž co Tom Cruise v 80' a Leo DiCaprio v 90'. Prostě idol dívčích srdcí se vším co k tomu patří. Horečka je jeho přelomový a zároveň osudový film. Úvodní scéna, ve které si to frajírek Tony rázuje městem v doprovodu Staying Alive mě nikdy z hlavy nezmizí. Ano, tenhle film mě bavil.(19.12.2013)

• - O roli Joeyho, kterou získal Joseph Cali, soupeřil Ray Liotta nebo třeba David Caruso. (Terva)

• - Do hlavní role Tonyho bylo již předem počítáno s Johnem Travoltou. Díky jeho popularitě se však muselo několikrát přerušit natáčení v ulicích města, protože byl neustále obklopen davem šílících dívek. [Zdroj: Cinema] (Terva)

• - Během natáčení zemřela přítelkyně Johna Travolti Diana Hyland. Díky této události se Johnovi přičítala zvýšená podrážděnost při natáčení. Filmování bylo na tři dny přerušeno. (Terva)