Horečka sobotní noci

• slovenský

Horúčka sobotňajšej noci

Drama / Hudební / Komedie / Romantický

USA, 1977, 118 min

Mě to přišlo mega. Travolta tam je megahustej a tancovat fakt umí. Ten jeho gayovskej image se ke skvělé muzice Bee Gees hodí a dobová atmosféra je perfektní. Výtky kvůli slabému ději si nepřipouštím, protože mě se to líbilo takové jaké to je. Hodně se mi líbila i Karen Lynn Gorney. Hodně lidí mě za tohle asi sejme, ale přišlo mi to jako takovej taneční Rocky. Jeden z nejlepších filmů s Travoltou, stopro lepší než Pomáda.(8.3.2006)

Hodnotím 3.....Ne nemusim tento typ filmů i když jsem celkem zvědavý na film Chicago . Tanec a téměř žádný děj to není nic pro mne.(6.6.2006)

John Travolta koncem 70. let znamenal prakticky totéž co Tom Cruise v 80' a Leo DiCaprio v 90'. Prostě idol dívčích srdcí se vším co k tomu patří. Horečka je jeho přelomový a zároveň osudový film. Úvodní scéna, ve které si to frajírek Tony rázuje městem v doprovodu Staying Alive mě nikdy z hlavy nezmizí. Ano, tenhle film mě bavil.(19.12.2013)

• - Tony Manero (John Travolta) ve filmu pije koktejl Seven & Seven, což je 1,5 cl Seagram´s 7 Whishky a 6 cl 7-UPu. (Ruuzha)

• - Film měl kvůli sexuálním scénám, vulgární mluvě a prezentaci drog stanovenou přístupnost R, tedy od 17 let. Aby film do kin přilákal více diváků, hlavně kvůli prodeji soundtracku, došlo na sestříhání problematických pěti minut, aby snímek získal klasifikaci RG, která představuje nutný doprovod rodičů. (Hans.)

• - Klub Odyssey 2001 neměl před natáčením barevné stěny a ani blikající podlahu. To si vymysleli filmaři pro lepší efekt. (Terva)