Horečka sobotní noci

• slovenský

Horúčka sobotňajšej noci

Drama / Hudební / Komedie / Romantický

USA, 1977, 118 min

Jen těžko si lze představit větší klasiku 70. let, než právě Horečku sobotní noci. A víte, co je na tom tak krásný? Že ten film vlastně vůbec nezestárnul. "Viděl jsem tě v 2001. - No a? - Dívala ses na mě a já se díval na tebe. - Podívám se na kluka miliontinu sekundy a on z toho dělá kdoví co!" Takže ty 4* dáme. Hodně scén mi navíc pořád leží v hlavě (opening, Travoltova forever alone jízda nočním metrem, závěr).(17.3.2013)

• Snorlax

Spouštěč boomu filmů s disco tanečky, stroboskopy a vlnícími se těly měl velmi slabý scénář, nulové herecké výkony, skvělou hudbu a ladně a mrštně se zmítající tanečníky na parketu. Na film, který by mě mohl bavit, trochu málo.(27.5.2014)

Travolťácký disco-film. Nevím ale, jak by to dopadlo bez Bee Gees.(11.4.2003)

Na rozdíl od pomády tak nadšenej nejsem. Nudím se, a to je neznamená nic dobrýho. Hodnocení: 60%(16.8.2008)

Lehce bez děje, ale hudba a závěrečná půlhodinka stojí za to.(12.1.2008)

• - V první vlně zájmu o skupinu Bee Gees koupilo jejich dvojalbum se stejným názvem jako film v hodnotě 13 amerických dolarů,přes dvanáct milionů zákazníků. (Terva)

• - Jedním s fanatických obdivovatelů filmu byl filmový kritik Gene Siskel. Sám dle vlastních slov viděl film sedmnáctkrát po sobě a neváhal v pozdější aukci vydat za Travoltův bílý polyesterový oblek 145 000 amerických dolarů. (Hans.)

• - John Travolta kvůli své roli denně běhal dvě hodiny a tři hodiny tančil. Shodil devět kilogramů. (Terva)