Horečka sobotní noci

• slovenský

Horúčka sobotňajšej noci

Drama / Hudební / Komedie / Romantický

USA, 1977, 118 min

Tenhle film udelal z "tanecnika" Travolty hvezdu. Osobne si myslim, ze predesla veta je dost prehnana, zdal se mi hodne umely a neprirozeny. Tyhle tanecni schopnosti mu moc neverim, ale jestli to opravdu tak zvladnul, smekam klobouk. Ale Saturday Night Fever nepovazuji za uplne povedene. 4/10(17.2.2008)

Travolta je nesympatický frajírek, kterému jde sakra dobře tančení, a přestože je hajzl, na konci si to během jediné scény vše uvědomí a je hodný, tečka. Hudba Bee gees výborná. Je patrné, že se tvůrci snažili o to, aby snímek měl jistý přesah (drogy, nechtěné těhotenství, sebevražda, znásilnění, rasová nenávist), ale bohužel tlačili až moc na pilu a nepodařilo se. Raději si dám Grease, děkuji. :)(5.5.2012)

• paascha

Pro někoho ráj, pro mě peklo. Nesnáším disco a sedmdesátá léta, a tady toho je jako sraček. Travoltu jsem přestal nesnášet až v Pulp Fiction, ale tohle mu stejně nemůžu odpustit. A jak píše Myšička, jen ten Trapníček chybí(12.1.2010)

Legendární písně, ale hlavně Travoltovy taneční pózy )))(2.6.2003)

• burina

Tragédia sobotnajšej noci a Bee Gees imho robili lepšiu hudbu dekádu predtým.(24.3.2014)