poster

I Shot Jesse James

Drama / Historický / Romantický / Western

USA, 1949, 81 min

Režie:

Samuel Fuller

Komentáře uživatelů k filmu (5)

  • M.E.J.L.A.
    ****

    Výjimečný Fullerův debut zobrazuje události těsně před a po vraždě Jesseho Jamese Robertem Fordem. Slavný americký kritik Andrew Sarris jej kvůli intenzivnímu užívání detailních záběrů přirovnává k Dreyerovu Utrpení Panny Orleánské. Výborně vygradovaný film bez hluchého místa.(23.3.2008)

  • raroh
    ****

    Psychologický portrét zrádce Boba Forda.(3.9.2011)

  • Toj
    ****

    Zřejmě se nejedná o western v pravém slova smyslu... Je to spíš takové okno do duše jednoho člověka, který zradil a potýká se s následky.. Každopádně nesmírně vydařený počin... Miluji scénu, kdy hudebník v hospodě zpívá píseň o zbabělém Robertu Fordovi nevědomky před Robertem Fordem ;)(17.9.2010)

  • liquido26
    ****

    Nejedná se o žádné westernové tajtrlíkování s pistolkama. Tohle je vážná věc a vážnej film, kterej má svou hloubku a skvěle napsanej příběh i hlavní postavu Boba Forda a také velmi příjemnou stopáž. Jsem trochu na vážkách, jestli nemám dát plný počet, ale zůstanu trochu při zemi. Chtělo by to trochu víc scén jako ta, kde se Bob střetne v baru s muzikantem anebo jako ta závěrečná. Ty měly fakt sílu.(18.2.2011)

  • KOZEL84
    **

    Po přečtení těch čtyř komentářů,by si člověk mohl myslet,že tohle bude něco víc než jen trapně afektované ''herectví'' z minulého tisíciletí,zromantizovaná blbost (tak ona v tom byla láska..) a western jak když střelí.Tak to by se teda šeredně spletl!A Kelly se jmenoval Edward!(28.9.2011)