• francouzský

Drama / Romantický / Hudební

Velká Británie / Francie / USA, 2015, 93 min

„KDYŽ JSTE DJ, MUSÍTE ZAČÍT S JEDNÍM SONGEM. A POKUD JE DOSTATEČNĚ VĚROHODNÝ, UPŘÍMNÝ A POKUD JSTE DO NĚHO VLOŽILI TO, KÝM JSTE, PAK MÁTE ŠANCI ZASÁHNOUT I OSTATNÍ. A TO JE MOŽNÁ VAŠE VSTUPENKA KE VŠEMU…“ /// Tak tý hudby je tady fakt hodně. Dost mě prudí, ale to je můj problém… Cílovka je někde 30let vodemně (dopředu dědku!), takže nezbejvá než koukat na kroutící se roštěnky (je jich tady naštěstí víc než hudby) a snažit se pobrat příběh, kterej je prej (hlavně) vo hledání DJ rukopisu. Všude samá hudba (to už si říkal vole, taky ženský…), mládež, která potřebuje povzbudit fetem (kolikrát ti mám říkat, že extáze není fet, ale taneční droga! Děti, lentilky…), neustálá pařba (jasan, takovej je přece život!) a kluk se snem. Když to shrnu, je to na mě dost dlouhý. Navíc nemám dojem, že bych jim to (všechno) záviděl (snad jen to L.A.). Ale beru, že je to uvolněný, mládežnický drama ze světa, kterej není pro starý. Nebo pro ty bez intuice a talentu. Taky uznávám, že z toho Efrona by něco mohlo jednou bejt! 2a½! ale dávám (z lítosti) 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vidět, jak vypadá reklama na PCP (nebo jinej fet). 2.) Hledám návod, jak rozjet párty. 3.) Často šlapu vodu u pódia. 4.) Thx za titule „richja“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(18.11.2015)

Myslím si, že potenciál na zaujímavý film tu rozhodne bol a sú miesta, ktoré podľa mňa aj fungujú veľmi dobre. Mal som jemné obavy z obsadenia, ale myslím si, že to všetko zvládli herci celkom slušne. Nikto podľa mňa nijako nepodáva fantastický výkon, ale sú podľa mňa dobré a ťahajú film správnym smerom. Hudba tohto filmu je pre mňa veľmi dobrá a som rád, že konečne sa ukázalo, že aj elektronická muzika vie mať dušu a vie zapôsobiť. To schvaľujem. Plus je tu aj pár pekných vizuálnych momentov ako je napríklad festival, kde Efron s Ratajkowski si budú užívať každú jednu chvíľku, alebo aj jemné animácie v prvej tretine filmu na prvej párty. To sú dobré momenty. No film zlyháva podľa mňa v tom, že sa snaží rozprávať príbeh skrz klišé, ktoré sme videli miliónkrát a poznáme naspamäť. Vieme čo sa stane, ako to bude smerovať a rovnako aj vieme ako to nakoniec dopadne. Plus sa občas snažia zatlačiť na city, no nemám pocit, že by som poznal vzťahy našich priateľov natoľko, aby to fungovalo. A vzhľadom na to, čo film chce predstavovať to skutočne nie je dobré. A najdôležitejšie čo si myslím je fakt, že na nás tlačia myšlienky, ktoré poznáme a nepotrebujeme ďalší film na to, aby nás ich učil. No keby nám to aspoň chcel povedať len filmom a tým čo vidíme, možno by som s tým nemal problém ako keď na záver svoju myšlienku musia povedať aj pre tých, čo možno nepochopili. Hodnotenie: C(29.10.2015)

// Film, ve kterém Emily Ratajkowski tančí do rytmu klubové hudby a nic víc se tam neděje.(17.12.2015)

Hezky si nalijeme čistého vína. Film kde Emily Ratajkowski tancuje bez podprdy a s obrovský výstřihem, film kde hraje přeslatenej Zac a film, který má suprovou muziku, nemůže být nikdy propadák a taky není. Atmosféra je perfektně zachycena, přesně jaká v klubech bývá. Zacovi jsem teda moc nevěřil, že by byl opravdu DJ, ale jinak super.(9.1.2016)

Neprezraďte to môjmu ošetrujúcemu lekárovi, ale tento film ma bavil. Veľmi. Po obsahovej stránke We Are Your Friends len predkladá príbeh z rangu klasických, kde sa mladík – obklopený priateľmi rozhodnutými vystúpať po spoločenskom rebríčku a žiť na vysokej nohe – snaží urobiť veľkú dieru do sveta dídžejingu, pričom svojho mentora oberie o asistentku a priateľku v jednej osobe. Za omnoho zaujímavejšie považujem, ako Max Joseph tento príbeh navlečený na schému formálne uvádza do hedonisticky pulzujúceho života, podobného tomu, akým žije samotná hudba. Na moju filmovú mapu začínajúcich režisérov s potenciálom sa nedostáva kvôli tomu, že pred kameru dotiahol étericky krásnu Emily Ratajkowski, ale preto, akým spôsobom jej mrštné boky obchytil objektívom.(30.10.2015)

• - Zac Efron se musel kvůli roli Colea naučit dělat DJe. Pomáhal mu s tím švédský DJ Alesso. (romajz15)

• - Originální název filmu We Are Your Friends vychází z názvu skladby hudebního dua Justice, která zazněla i v traileru. (vteco)

• - Vo filme sa objavili aj DJ Nicky Romero a DJ Alesso. (crash2403)