Jokokuhan

(neoficiální název)

Drama / Krimi / Thriller

Japonsko, 2015, 119 min

• Dudek

Pokud Jokokuhan něčím opravdu boduje, je to herecké obsazení. Sympatická herecká sestava totiž napomáhá odvádět pozornost od dějově nepříliš zajímavého scénáře. Těžko říct, jak velkou roli v tom hraje původní předloha a nakolik šlo o snahu oslovit současnou generaci dospívajících. Hlavní dějová linie, ač ozvláštněna o postupné odhalování minulosti, je příliš přímočará, vztahy mezi postavami plytké a dějové odbočky nedotažené do konce. Je škoda, že více prostoru nedostal vztah Geitsu vs. Erika, jejichž natahovaná honička překvapivě pod Nakamurovou taktovkou fungovala. Jako celek má Jokokuhan slušné tempo, na druhou stranu ničím příliš nezaujme. Závěr možná trochu pobaví nicméně, stejně jako vše co mu předcházelo, není zapamatováníhodný.(16.2.2017)

Musím se přiznat, že mi to strašně sedlo. Banda skvělých herců. Kamera, která věděla, kdy jaká být. Příběh. Jeho rozuzlení, kdy konečně je jasné, že někdy míň je víc. Tak takové příběhy mám moc ráda. Z ukázek to vypadá přesně tak, jak si kluci přejí, aby to vypadalo. V podstatě obdobně dobrý pocit jsem měla po zhlédnutí Tošokan sensó. Nejsou to klenoty, ale mně náramně sedly a dokázaly na mě zapůsobit a pohrát si s emocemi, ať už to byla radost či smutek. Prostě všech pět palců nahoru.(25.9.2016)

Rozumově uznávám kvalitu, ale ne úplně mi sedlo. Jednak kvůli aktuální náladě, jednak nejsem až tak společensky kritický, jednak kvůli určité japonské mentalitě - měl jsem chuť na konci křičet to samé, co Erika Toda (přestože chápu, že věci nejsou tak jednoduché). Nejvíc mě zajímalo, když seděl s těma novinama na hlavě.(28.4.2017)

Tak jako u většiny JP kousků, i u Jokokuhanu mi mozek pořád nad něčím hloubal a měl jsem potřebu přemýšlet (myšleno ve filosofické rovině). Nejvíc mě na celém filmu bavily asi živé přenosy a videa kde promlouvá novinář s novinovou maskou na hlavě k divákům. Občas mě potěšily celkem realné vyšetřovací postupy, bohužel se hojně mísily s naivitou, takže se tyto dvě stránky místy dostávaly do střetu. Postavy byly celkem fajn, a finální akt který provedli, i přes značnou úsměvnost a naivitu, udělal z tohoto filmečku zajímavé pokoukání. Navíc přímočaré plynutí děje ničemu neškodilo, naopak následně nemuselo přijít zklamání z toho, že by se tvůrci snažili navodit atmosféru a záhadné otázky, aby pak priběh ukončili tímto způsobem. Filmů jsem viděl spoustu lepších a dobrovolně si jej asi znovu nepustím, nicméně bych se nebránil kdyby ho někdo pouštěl a já se musel dívat s ním.(9.3.2017)