Quel pomeriggio maledetto

• Španělsko Objetivo: matar (více)
všechny plakáty

Karlos80

Kvalitní eurocrimi v hlavní roli se stárnoucím Lee Van Cleefem (Harry) v roli najémného vraha, který se snaží vykonat pomstu na jeho bývalých partnerech, kteří ho poslali do vězení. Mnoho akce a tvrdého až překvapivého násilí i když nutno říct že struktura filmu je značně nevyvážená a divák se tak nemusí orientovat. Začátek dobrý a pak až poslední třetina, mezitím film trochu poleví ze svého tempa, jde dolů (je tu dost nezajímavých a spíše doplňkových scén) a stane se méně zajímavým. Lucův (Alberto Dell'Acqua) psychopatický charakter, který je na stopě Harrymu, je opravdu nelítostný, a o to smutnější že k ženám! Já jsem nemohl uvěřit scéně, kdy on v hotelu střílí jednu dívku mezi nohy, poté co s ní měl předtím sex, a ta se pomalu skládá k zemi! Hodně mi připomněl skvělého Helmuta Bergera ve filmu "La, Belva col mitra". Surová scéna s tranďákama je taky perfektní a nelítostný konec jakbysmet. Násilí tu jednoznačně předčí příběh i spiknutí o tom žádná. Opět velký Cipriani a pořádná porce sleazy, film jsem viděl na staré vhs kazetě. Chutná eurotrash strava! 3,5/5*. ()