Je nám spolu dobře

Česko, 2014, 75 min

Ondřej Skala

Jiří Kohout
  • Stíba

Dokument, kterého jsem měl plné zuby asi od druhé minuty sledování což byla chvíle, kdy mi už bylo jasné o čem to celé bude. Rodina exotů, která netuší kam a za čím vyráží a kterou v závěru navštíví snad ještě větší exoti, především pak v podobě starosty spřátelené vesnice, která kdysi dávno zahájila toto bratrství. Téměř nulová výpovědní hodnota, strašná nuda a koncetrace spousty toho co obecně u filmu i lidí nesnáším a to vše obohacené o některé opravdu výstavní plky. No a moc toho nezměnila ani následná zhruba půlhodinová diskuze s režisérem Sašou Dlouhým. Faktem je, že ten negativní pocit z filmu ze mě postupně celkem vyprchal ale když si vzpomenu jaké jsem měl pocity při jeho sledováním tak zkrátka víc než jednu hvězdu dát nemůžu. Takhle si zkrátka zpracování tématu o životě lidí v cizím prostředí nepředstavuji. (festival Jeden svět Benešov - 28. 3. 2015)(1.4.2015)

• MyrnaAlec

Manželka hlavního protagonisty musí jednoznačně věřit v Boha.(10.12.2015)

No já nevím. U filmu jsem vydržela celou dobu a zaujal mě, byl to pro mě hodně překvapivý zážitek. Nejhorší bylo asi to prostředí, jenom placka bez jakékoliv zeleně, špinavý vzduch, všude beton, tam bych, po pravdě, nevydržela. A ještě ke všemu mi v hlavě pořád zní "Ta slepička kropenatá".(3.12.2015)

• _Lyn

Nuda, nuda, nuda. Koncentrovaná nuda. Hvězdička za to, že jsem se mohla nějakých čtyřicet minut dívat na šum čínského města, ale to je trochu málo. Rodina, jejíž osud dokument sleduje je navzdory prvnímu dojmu dost nudná - nebo jen ploše vykreslená (i když ten brutálně patriarchální přístup blahosklonného otce živitele mi vlastně krev docela rozproudil, ale to je trochu jiné téma), a fakt se toho moc nedozvíme ani o tom městě, ani o tom "urbanistickém" projektu, ani o tom, jak se tam těm Čechům žije. Ztracený čas. Jo, a psala jsem už, že to byla nuda? V sálu jsme byli čtyři. Jaktože to všichni ostatní potenciální návštěvníci dokázali dopředu odhadnout a já ne?(9.12.2014)

Nějak jsem v tom dokumentu nepostřehl jméno toho čínského města (黄骅市 Huánghuá), provincii (Hebei), docela dokument bez podstatných informací. Zato praštěně dlouhé jméno učitele si pamatuji :-).(1.12.2014)