poster

Oko v oblacích

 • Velká Británie

  Eye in the Sky

Drama / Thriller / Válečný

Velká Británie, 2015, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  *

  Pacifistovi to bude pripadať odporné a vojakovi trápne (obetovať 80 ľudských životov v mene jedného? wtf???). K tomu nesympatické herecké výkony všetkých zúčastnených, snáď len s výnimkou Alana Rickmana (v jednej z jeho posledných rolí), ktorí sa príbeh snaží príjemne poľudštiť... ale príliš sa mu to nedarí. Pobabraný, veľmi blbý film. Námet je na prvé počutie skvelý, až hitchcockovský a kladie zaujímavé otázky, ale pri bližšom zamyslení sa zistíte, že je to celé, proste, nuž, hm, hlúpe.(2.12.2016)

 • grizly007
  ****

  Pekárenský kartel se snaží vstoupit na trh v Keni leč zde již prosperuje malá rodinná pekárnička s tradičním chlebem po té co sledují prodavačku přímo v akci a vidí jaký je o s láskou dělaný chléb zájem uvědomí si členové kartelu že prosadit se bude velký problém..do řešení se zapojí politické špičky napříč celým světem , mezitím je prodavačka stále sledována když v tom si všichni uvědomí že malý živnostníček nedává účtenky!!!! do debaty se online připojí Babiš jehož pohár trpělivosti právě přetekl a o osudu malé rodinné pekárny je rozhodnuto. Dobře mířená raketa Hellfire rozpráší tento tradiční podnik na tisíc kousků.(10.7.2016)

 • emma53
  ****

  Spolkla jsem ten film jak malinu, ale neukápla mně ani jediná slza, takže někde musí být problém. A to je buď ve mně a nebo jsem měla chvílemi pocit, že tomu lze věřit asi tak jako filmu Pretty Woman. Skutečně jsem byla napnutá jak struna, herecké obsazení naprosto skvělé, navíc s mým oblíbeným Alanem a Helen, ale nějak se mně nechce věřit, že to takhle probíhá i v reálu. Takže za akci bych dala pětku, ale její nevěrohodnost to srazila o stupínek dolů. Ale vymluvte mně někdo, že to takhle je i ve skutečnosti, budu jen ráda a tu hvězdu klidně přihodím.(24.6.2016)

 • Morholt
  *****

  Film se sice snažíé položit otázku, co je to přiměřená ztráta či přiměřené riziko a do určité míry se snaží i trochu citově vydírat, což umocňuje fakt, že holčička, o kterou tady jde, nepatří k fanatické rodině. Ale to tady na mě nefungovalo. Spíš jsem se soustředil na politické čachry, které se odehrávaly prakticky od začátku, kdy většině přítomných nešlo o to zničit teroristy, kteří by mohli napáchat mnohem větší škody, ale o reakci veřejnosti na případné civilní oběti. To mi přišlo naprosto přesné. Tím ale nechci říct, že zodpovědní lidé jsou v podobných situacích bez citu a že film nemůže odrážet realitu. Nicméně pak se člověk musí ptát, kolik podobných útoků odpískali jen, aby oběti na životech byly po sebevražedných útocích mnohem vyšší. Herecky naprosto dokonalé a Helen Mirren ve své roli naprosto dokonalá. Alan Rickman pak dal své symbolické sbohem větou "Nikdy neříkejte vojákovi, že nezná cenu války." a i kdyby za celou dobu řekl jen tohle, znovu by ukázal, jaká je ho škoda. 90%(26.6.2016)

 • MartinezZ
  **

  To jako vážně? Vážně si autoři chtějí hrát na citovou vydíračku při kosení afrických mohamedánů a čekají, že jim tenhle nesmysl s ochranou holčičky někdo bude žrát? Ten závěr už byl navíc až příliš uměle slzopudný. Tohle se nepovedlo, ani trochu. 1,5* --- To už dokonce byl značně lepší i ten Ethan Hawkeův Good Kill, kde alespoň ten příběh morálně deptaného pilota dronu byl o mnoho lépe vystavěn. Tohle byla jen jeho značně nedopečená kopie.(30.6.2016)

 • - V súvislosti s režisérkou stoličkou sa spomínala aj dvojica režisérov Oliver Hirschbiegel a Tarsem Singh. (MikaelSVK)

 • - Rola plukovníčky Katherine Powell, ktorú stvárnila Helen Mirren, bola pôvodne napísaná pre mužského protagonistu. (MikaelSVK)

 • - Herec Aaron Paul sa vo filme pravdivo zmieni, že pochádza z Idaha. Jeho kolegyňa (Phoebe Fox) naopak spomenie, že pochádza z Ohia, čo však pravdou nie je, keďže je britskou rodáčkou. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace