Krajina střelců

Open Range

Krajina strelcov

Western / Akční / Drama / Romantický

USA, 2003, 139 min

Trochu zklamání. Já mám radši tvrdčí westerny jako Pro pár dolarů navíc a k nim optimálnější herce jako Clinta Eastwooda. Nic proti Costnerovi, přesvědčil mě, že hrát umí (s jeho režijním uměním se teprv seznamuju), ale hodí se spíš do nějakýho romantickýho filmu, a ne na surovej Západ. Kamera byla výborná, leč přestřelky dost nereálné. Konec sice pohodový, ale příliš dlouhý. K tomu docela bezduché dialogy, takže bohužel musím hodnotit průměrem.(9.7.2008)

Velice realistický a uvěřitelný western ukazující nesnáze a radostné chvíle hlavních představitelů, zahraných s přehledem v zemi Divokého Západu. Robert Duvall opět hraje s výkonem hodným Oskara a vyčnívá nad všemi ostatními. Navíc je tu jedna z nejlepších přestřelek všech dob.(26.6.2005)

Krásnej film. Sice ho už ke konci rozmělňuje malinko delší stopáž, ale Costner dokázal, že když chce, dokáže zabrat jako kůň a točit a hrát jako Bůh. Finální přestřelka je výtečná, nemluvně o výkonu Roberta Duvalla a Annette Beningové. Dávám čtyři palce na horu !!! Costner mě přesvědčil.(26.6.2005)

No tak tohle byl hodne spatnej "western". To totiz skoro ani neni western, ale jen zabery hezky prirody. Film, kterej ma 135 minut a z toho 100 minut particka hodnejch cowboyu jezdi po kraji s dobytkem a keca kraviny, proste musi nudit a tenhle nudi fakt fest. Kdyz se konecne dostanou do mesta, tak to opet nudi kuli nejakejm romantickejm blabolum a radoby hrdinskejm proslovum, ale pak se nastesti strhne hodne nabusena prestrelka. Ta jedina se Kostnerovi povedla, skoda, ze v takovym duchu neni celej film. Co se tyce hercu, ty jsou obsazeny docela slusne, ale nemaj v podstate co predvadet, protoze kuli scenari jen sedi, cumi a kecaj kraviny. Nebejt ty prestrelky du s hodnocenim jeste niz, ale takle to ty slabsi 3* budou.(26.6.2005)

Vždycky jsem věděl že Costner umí. Naservíroval nám inteligentní podívanou, kde mají postavy skutečně hloubku a kde se nedá použít slovo "instantní romantika". Cit s jakým scénárista rozvíjí postavy je překvapující. Žádný patos, žádné zbytečně natahované scény. A navíc ta závěrečná cca 15 minutová přestřelka je opravdu skvěle řemeslně zvládnutá.(27.4.2004)