poster

Krajina střelců

 • USA

  Open Range

 • Slovensko

  Krajina strelcov

Western / Akční / Drama / Romantický

USA, 2003, 139 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  ***

  Trochu zklamání. Já mám radši tvrdčí westerny jako Pro pár dolarů navíc a k nim optimálnější herce jako Clinta Eastwooda. Nic proti Costnerovi, přesvědčil mě, že hrát umí (s jeho režijním uměním se teprv seznamuju), ale hodí se spíš do nějakýho romantickýho filmu, a ne na surovej Západ. Kamera byla výborná, leč přestřelky dost nereálné. Konec sice pohodový, ale příliš dlouhý. K tomu docela bezduché dialogy, takže bohužel musím hodnotit průměrem.(9.7.2008)

 • Hal_Moore
  ****

  Velice realistický a uvěřitelný western ukazující nesnáze a radostné chvíle hlavních představitelů, zahraných s přehledem v zemi Divokého Západu. Robert Duvall opět hraje s výkonem hodným Oskara a vyčnívá nad všemi ostatními. Navíc je tu jedna z nejlepších přestřelek všech dob.(26.6.2005)

 • movie
  ****

  Krásnej film. Sice ho už ke konci rozmělňuje malinko delší stopáž, ale Costner dokázal, že když chce, dokáže zabrat jako kůň a točit a hrát jako Bůh. Finální přestřelka je výtečná, nemluvně o výkonu Roberta Duvalla a Annette Beningové. Dávám čtyři palce na horu !!! Costner mě přesvědčil.(26.6.2005)

 • B!shop
  ***

  No tak tohle byl hodne spatnej "western". To totiz skoro ani neni western, ale jen zabery hezky prirody. Film, kterej ma 135 minut a z toho 100 minut particka hodnejch cowboyu jezdi po kraji s dobytkem a keca kraviny, proste musi nudit a tenhle nudi fakt fest. Kdyz se konecne dostanou do mesta, tak to opet nudi kuli nejakejm romantickejm blabolum a radoby hrdinskejm proslovum, ale pak se nastesti strhne hodne nabusena prestrelka. Ta jedina se Kostnerovi povedla, skoda, ze v takovym duchu neni celej film. Co se tyce hercu, ty jsou obsazeny docela slusne, ale nemaj v podstate co predvadet, protoze kuli scenari jen sedi, cumi a kecaj kraviny. Nebejt ty prestrelky du s hodnocenim jeste niz, ale takle to ty slabsi 3* budou.(26.6.2005)

 • Kaka
  ****

  Vždycky jsem věděl že Costner umí. Naservíroval nám inteligentní podívanou, kde mají postavy skutečně hloubku a kde se nedá použít slovo "instantní romantika". Cit s jakým scénárista rozvíjí postavy je překvapující. Žádný patos, žádné zbytečně natahované scény. A navíc ta závěrečná cca 15 minutová přestřelka je opravdu skvěle řemeslně zvládnutá.(27.4.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace