Krajina střelců

Open Range

Krajina strelcov

Western / Akční / Drama / Romantický

USA, 2003, 139 min

Nic zvláštního jsem nečekal a také jsem se ničeho zvláštního nedočkal. Western, takový poněkud netypický, dlouho se rozehrává, ale závěrečná přestřelka za to celkem stojí...Film nese zvláštní atmosféru, jsou zde relativně dobře prokresleny charaktery hlavních postav. Co mi trošičku vadilo byl samotný závěr - happy endu jsem se nebál, ovšem tento mi přišel až příliš... Menší chybička, která se ovšem vyskytuje ve více filmech: všimněte si, že Charley (Kevin Costner) dokáže z revolveru na šest ran vypálit 11krát!(8.6.2008)

Začátek a konec filmu skvělej. Prostřední pasáž, kde hrdinové pořád dokola vysvětlují co že se to stalo Cvrčkovi mě už opravdu neskonale štvala, stejně jako, že naši hrdinové zachránili někomu štěně. Také se neustále odhodlávají na závěrečnou bitku. Ta je ovšem úžasná! Přesně takovou bych si přát v každém westernu.(19.6.2007)

Vůbec ne špatný film. Na první pohled nuda, ale ve filmu se děje něco jiného, než stylové přestřelky, plivající superkovbojové, vylupování bank apod. Tohle je spíše film, který sází na téměř intimní atmosféru, pocity, náladu...a nakonec samozřejmě i odboj proti rozpínavosti. Kevin Costner na režisérské lavičce mě nezklamal.(20.3.2009)

Costnerův poloviční návrat a vidina možnosti, že se vrátí staré dobré časy westernu.(11.8.2005)

• Hunt

HUDBA: Michal Kamen. První půl hodiny filmu velmi slibný, ale zbytek klasický tv western. Ale po Postmanovi díky i za to.(23.3.2006)

• - Během úvodního víkendu (15. – 17. 8. 2003) si Krajina střelců z kin odnesla 14 milionů, což je na 26 milionový western slušné. Pro Kevina Costnera to byl též nejlepší výdělek od února 1999, kdy se v kinech objevil Vzkaz v láhvi. (imro)

• - Kvôli tomuto filmu odmietol Kevin Costner účinkovanie v snímke Kill Bill (2003). (misterz)

• - Hudbu k filmu nahrál Český filharmonický orchestr v Dvořákově síni Rudolfina. (Ezis)