Krajina střelců

Open Range

Krajina strelcov

Western / Akční / Drama / Romantický

USA, 2003, 139 min

Nebýt předimenzované romantické zápletky, jíž je bohužel věnováno ve filmu přespříliš prostoru, mohl být film Krajina střelců téměř perfektním westernem. Protože to co na těchto filmech vyhledávám natočil Costner parádně. Závěrečnou přestřelku, bych klidně zařadil mezi nejlepší, jaké je možno v tomto žánru vidět. Je zde kladen veliký důraz na realitu a i přestože hlavní hrdinové sami pořeší nemalou skupinu šmejdů, působí vše věrohodně, neboť se nejedná o žádné týpky s téměř nadliskými schopnostmi, ale o slušné střelce, jimž úspěch přinese halvně chladná logika, duchapřítomnost a racionální úvaha. Než ale k této parádě dojde, divák si pěkně počká, protože k tomu musí proběhnout spousta nadbytečných dialogů se zbytečnými postavami. Klidně bych z filmu vystříhal 30 minut a nebylo by tu ke škodě, protože například posledních cca 10 minut je ve filmu úplně zbytečně.(30.3.2012)

Tentokrát se Kevinu Costnerovi žánr westernu vůbec nepoved. Je to strašně naivní a stupidně natočený, většina dialogů vyznívá směšně a to asi Costner moc nechtěl a rádoby tvrdý hlášky starýho dědka Roberta Duvalla jsou hodně trapný, od něj to fakt nezní moc tvrdě. A taky ten typickej příběh kdy hodným zlý něco udělaj, oni se pak mstěj a za nima stojí celý město, přestože jim zlý hrozně vyhrožujou, tak statečně stojí na straně hodných na mě už fakt vůbec nepůsobí, už jsem totéž viděl v mnoha jinejch filmech. Jediný co mě na tomhle filmu zaujalo je poslední a taky jediná přestřelka ve filmu, která je hodně dobrá a snad si ani nezaslouží být v takovým filmu, kdyby Costner místo stupidních dialgů a zbytečných scén, který už tak stašně dlouhou stopáž tohohle filmu ještě proslužovaly dal víc podobných přestřelek, určitě by se hodnocení vyšplhalo mnohem víš, ale takhle s přimhouřenýma očima 3* a to jen, díky tomu, že ta přestřelka byla na konci a tak můj výslednej dojem z filmu dost vylepšila(26.6.2005)

Příjemnej western s příjemným Costnerem, který se snad po dlouhé době prokope zas zpět nahoru ( i když je to velmi nepravděpodobné).(29.7.2007)

Reklamy na Marlboro jsem měl vždycky rád... Snímek mi svou stavbou připomněl V pravé poledne, kdy byla v první části budovaná amtmosféra, která postupně houstla...jako tady. Závěrečný boj byl vynikající, přemýšlel jsem, zda za něj nepřidat ještě jednu hvězdičku, nakonec se to ale ustálilo na těch čtyřech.(11.4.2005)

Od Kevina Costnera uz jsem vazne nic preborneho necekal. O to vetsi prekvapeni je pro mne jeho novy snimek, ktery je nejlepsim westernem za hooodne dlouhou dobu. Nejprve vas ceka klidnounka prvni polovina, kde se do sita seznamite s hlavnimi postavami a pote nasleduje pulka druha, kde vynika zejmena fantasticka prestrelka jakoby vystrizena z Gauneru, akorat s tim rozdilem, ze je zasazena na divoky zapad a angazuje se v ni podstatne vetsi pocet pistolniku. Kdyby nebylo natahovaneho konce, tak by se jednalo o stoprocentni zazitek. Takto je to "jenom" za devadesat. Tedy jeste jednou. Kevine, to se ti opravdu velice povedlo.(27.1.2004)

• - Charlie Waite (Kevin Costner) má šestiranný Colt SAA, přesto z něj vystřílí bez přebití 16 ran. (m.xFuck)

• - Tig není jen jméno psa, který se objevuje ve filmu, ale také název společnosti, která film produkovala. (imro)

• - Hudbu měl původně skládat Basil Poledouris. (Karlos80)