Krajina střelců

Open Range

Krajina strelcov

Western / Akční / Drama / Romantický

USA, 2003, 139 min

Zpočátku vše vypadalo na příjemný, byť ničím výjimečný western: drsní kovbojové a jejich putování se stádem, hezká krajina, hezká hudba, jednoduchá zápletka o vyhroceném sporu s městským šerifem, místním bohatým dobytkářem a jeho pohůnky. Bohužel současně s návratem do města za pomstou se překvapivě dostaví nuda, protože namísto činů stále promlouvají huby všech zúčastněných. Costner ztratil soudnost a nechal film přehltit takovou snůškou patetických keců, až by divák blinkal. Opravdu - ubrat 45 minut rádoby dojemného žvástání, šlo by o solidní, nadprůměrný western, takhle je výsledek k nepřečkání dlouhý a nezáživný, občas přerušený záblesky nepřehledné akce (překvapivě ti dobří zase vystřílí enormní přesilu špatných;-)). Když se k tomu přičte celková slabota scénáře a občas příliš zřetelné plátno za kulisami, musím se hodně nutit do té třetí hvězdičky. Dejme tomu za herecké výkony... Škoda, mohlo to být lepší. 51%(1.6.2009)

Rozpočet$22milionovTržby USA $58,331,254Tržby Celosvetovo $68,296,293║ __Malý Veľký Western!!!__ Kevin Costner to vie aj pred kamerou aj za kamerou a tým sa líši nesmierne od väčšiny svojich kolegov. Western má jednoduchú príbehovú schému, našťastie nič filozoficky zložité ale na druhú stranu výborné postavy a hlavne výborne oddaných hercov pre tento projekt. Popri Costenerovi sa tu výborne predvedie vo svojej postave aj Robert Duvall a to nie len strelecky ale aj svojim umom starého ošľahaného pasáka dobytka. Scenérie prírody sú nádherne nasnímané, je tam vidieť nesmierny cit pre krásu okolia, plusom je aj doprovodná hudba od skladateľa ako Michael Kamen. /95%/(18.11.2007)

K.Costner sa po dlhšom útlme vrátil k žánru, ktorý ho preslávil najviac. Mám pre westerny slabosť a tento ma celkom potešil. Príbeh sa odvíja v pomalom tempe, ale o to väčšie je prekvapenie, keď dôjde na akciu. Krvavé finále má niečo do seba... Máš rád western, gringo? Prídeš si na svoje!70%.(10.2.2009)

Velice realistický a uvěřitelný western ukazující nesnáze a radostné chvíle hlavních představitelů, zahraných s přehledem v zemi Divokého Západu. Robert Duvall opět hraje s výkonem hodným Oskara a vyčnívá nad všemi ostatními. Navíc je tu jedna z nejlepších přestřelek všech dob.(26.6.2005)

55% - Hodně průměrná podívaná. Dost často jsem se přistihl, že se nudím, takže i přes pěkné herecké výkony a hezké prostředí nemohu hodnotit lépe...(1.10.2007)