poster

Krajina střelců

 • USA

  Open Range

 • Slovensko

  Krajina strelcov

Western / Akční / Drama / Romantický

USA, 2003, 139 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brouk
  ****

  Ač se sám divím, ale mě se Krajina střelců vlastně líbila. Ten film nepřinesl ani špetku něčeho nového, vše už tady bylo. Ale to neznamená, že to není poctivý film, tedy western. Ano, poctivý, to je asi jeho největší klad spolu s nádhernými scenériemi... 70%(2.8.2006)

 • k212
  ****

  Ano naivní western, jako z knížek Zane Greye nebo L'Amoura, a je pravdou, že pokud vás ani trochu nezasáhl fenomén idealizovaného západu, tak se tento film nemůžete oblíbit. Mě zaujal, nepřipadal mi zdlouhavý ani o ničem, i přestože jsem z let, kdy mě bavili honáci, indiáni a spol. už dávnou vyrostla. Costner natočil film, který ani po stránce filmařské nemůže urazit, výprava je vcelku funkční, hudba taktéž. Co se herců týče, páně Costner si samozřejmě vychutnal onoho rozpolceného klaďase a vůbec nepůsobí křečovitě nebo směšně, Duvall je vcelku uvěřitelný taťka honáků a Beningové osamělou asistentku doktora prostě zbaštíte. Pokud však nepřistoupíte na pravidla žánru, nehne to s vámi, což se v mnoha případech stalo, není však co vyčítat, někomu se "líbí" to, někomu zas ono.(17.11.2004)

 • LiVentura
  **

  Zdlouhavé a místy velice vláčné...(26.8.2008)

 • POMO
  ***

  Malý, skromný, komorný western o zopár postavách a veciach medzi nimi. Zápletkovo komplikovanejší scenár by neuškodil, ale to isté platí aj o miere diváckej vďačnosti. Costner má cit pre psychológiu postáv a vie viesť hercov, čo si cením. A je mi fuk, že tá obloha v pozadí vyzerá ako štúdiové plátno, osvietené reflektormi. Keby mal vyšší rozpočet, pravdepodobne by nemohol venovať toľko pozornosti tomu podstatnému.(27.1.2004)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Lehce romantický western v režii Kevina Costnera a s hlavní rolí jeho a Roberta Duvalla. Příběh čtyř svobodných honáků pasoucích na rozlehlých krásných pastvinách, kteří jsou zle napadeni lidmi od rančera ovládajícího blízké městečko. Jedinou čestnou odpovědí může být vyrovnání účtů. Do nastávajícího boje se vetře i milostný cit ke stárnoucí ošetřovatelce. Potěší celková nálada, závěrečná přestřelka i drobné detaily - Costner ne zcela probuzený ze zlého snu ohrožuje svou budoucí přítelkyni a rozbije jí památeční porcelán, přecházení hrdinů přes rozvodněnou ulici po prknech a chytání topícího se psa, švýcarská čokoláda a havanské doutníky před poslední bitvou, vzájemné sdělování si jmen obou hlavních hrdinů po desíti letech společného ježdění... Trailer zde: http://www.csfd.cz/film/38643-krajina-strelcu-open-range/videa/(28.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace