Vichr 2

• Česko Rychlý jako vítr 2 - Vítězství (více)

Letné prázdniny sú v plnom prúde a Mika má opäť možnosť stráviť čas s milovaným koňom menom Víchor. Jej nadšenie a očakávanie sa však zmení na obavy, keď na jeho bruchu objaví podivné rany, ktoré si nikto nevie vysvetliť. Aby toho nebolo málo, babičkin žrebčinec Kaltenbach sú na pokraji bankrotu. Mika sa preto s ťažkým srdcom rozhodne zapísať na dostihy, ktoré ponúkajú víťazovi veľkú sumu peňazí. Problémy nastanú, keď sa Víchor v lese zahľadí do bielej kobyly, ktorá ho celkom očaruje. Jej majiteľ ju však odváža preč a zamilovaný žrebec sa nedokáže sústrediť na preteky. Podarí sa Mike znova získať pozornosť svojho koňa, vyhrať turnaj a finančne zachrániť babičkin žrebčinec a jeho stajne? (TV JOJ)

Destoroyah

SWITCH WEEK CHALLENGE 1 / 2) WINDSTORM 2 (2015) Druhý film v týždni v ktorom sme si vymenili rozvrh filmov s kamarátkov. A toto dopadlo prekvapivo lepšie ako prvý. Zo začiatku to išlo strašne rýchlo a už v 20. minúte sa pripravovalo na preteky ale potom sa to chvalabohu napravilo. Pribudli nové postavy a hlavne kone ktoré za mňa ten film pozdvihli ešte vyššie ako bol. Najprv som rozmýšľal nad tromi hviezdičkami ale nič mi nebráni dať štyri hviezdičky aj keď si to možno nezaslúži ale ako sa hovorí 100 ľudí, 100 chutí. Kvalita a scénky sú naozaj dobre natočené a aj vzťah medzi Mikou a Milanom (Stále som zo seba prekvapený že si pamätám na ich mená.) bol tiež dobre budovaný ako v jednotke vzťah medzi koňom a hlavnou protagonistkou. S obidvoma zažmúrenými očami dávam tomuto filmu...HODNOTENIE: 8/10 ()

Lur

Nádherné záběry koní i práce s koňmi.., citlivá kamera.., šikovná a sympatická Mika..krásný nový parťák do života... půvabní koně i scenérie..co víc si přát..:-) Po opravdu povedené jedničce přišlo velmi důstojné pokračování, které rozhodně nezklamalo..Všeho tam prostě bylo tak akorát + emocionální hudba :-) Našla jsem k filmům jednu zajímavost :-) Scénu přeskoku kolony vozů (ve Vichr 1 ) natáčel český jezdecký tým (český kůň Boby a jezdkyně Jana Jelenová :-) ) viz: http://www.terra-historia.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=188%3A13-178-nataeni-film-de&catid=13%3Aakce-2012&Itemid=30〈=cs U mě za pět hvězd..(ale samozřejmě miluju koně a dobré konce..:-)))) ) ()

hygienik

Režisérka rada zobrazuje ženy, či už ako hrdinky dejín alebo ako múdre individuality. Vichr 1 bol portrétom Miky, ktorá našla sama seba na konskom ranči. Ten svojou výbornou kamerou a chytľavými emóciami stanovil takú vysokú latku, že dvojka je nevyhnutne len jeho povrchnou napodobeninou. Mohla by byť nadpriemerná, ak by sa pani režisérka nebála presunúť ťažisko deja z koníkov na vzájomné vzťahy mládeže, ktoré boli až hanebne odbité. ()

mira.l

Mně druhý díl nikterak slabší nepřišel, ano, i tady byly trochu nepravděpodobné scény, ale tak je třeba tomu štěstíčku jít trochu naproti:), jinak opět krásná práce s kamerou a pozorování vztahu koně a Miky, terénní parkur nechám bez komentáře:), ale drezuru jsem si dal několikrát. Dlužno dodat, že i když Mika nejradši jezdí bez sedla, v tričku a džínách, tak i v tom jezdeckém jí to slušelo. I tady velmi povedený hudební doprovod. ()

TonyHawk94

Pokračovanie jedničky, kde sa príbeh Ost-a a Miky posúva ďalej do úplne nových dimenzií (pozitívnych) a najmä, so sem-tam novými postavami, novými výzvami, novými problémami. Príbehovo opäť milé a slušné, ale chýbal mi Ost-ov "hlavný hudobný motív", na ktorý som bol zvyknutý z jednotky (ktorý som si mimochodom aj počúval na YouTube, lebo je jednoducho geniálny). Suma summarum ale táto dvojka bola veľmi príjemná na pozeranie. Hodnotenie nechávam na 4*, ale poznamenávam, že romantika v tomto filme (ktorému, zjavne, režisérka nevedela odolať, žeby ho tam zakomponovala) bola celkom originálne vystavaná, a s peknými scénami, málo klišoidné :). ()

• V průběhu cross country závodu se střídají záběry u různých venkovních překážek, přičemž jednou má Ost hřívu zapletenou do klasických závodních „bobíků“ a následně má opět rozpletenou, stejně jako na začátku a konci závodu. (karolina.val)