Lední medvídek

Little Polar Bear, The

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

Německo, 2001, 78 min

• gudaulin

Animovaný snímek výrazně orientovaný na nejmenší diváky, což se projevuje nejen v realistickém výtvarném pojetí a mravoučné zápletce, ale i v absenci nadsázky a odstupu.Medvídek Lars se zkrátka bere moc vážně a to mu brání být opravdu dobrým animákem.Tradiční disneyovský kýč to sice určitě není, ale i tak na sebe kladné postavy vrhají láskyplné usměvavé pohledy a je to plné "jiskrného a srdečného švitoření".Navíc by vůbec neškodilo snímek zkrátit o čtvrt hodiny...Celkový dojem 40%.(29.4.2007)

na môj vkus veľmi podarený snímok v 2D animácii, klasická rozprávka plná ponaučení, v ktorej však nechýbajú ani vtipné scény.(27.1.2008)

• Tommassi3

"Podle mě je vždycky lepší doufat než zoufat.." ;)(25.12.2014)

Tenhle animáček je výrazně, jednoznačně a zcela otevřeně orientovaný na malé děti, pokud na to máte ve svých zapšklých 15-25, případně v přehlíživých 25-30, nebo ve svých já nevím jakých já nevím kolika nároky jako kdyby to mělo být cokoliv jiného, než líbezný jednoduchý animáček s hezkými zvířátky pro tříleté děti, tak je chyba na vaší straně. Mně osobně na tom vadila ta přeslazenost, to, že generační nenávist se vyřešila jednou honičkou a že mezidruhové přátelství bylo divné jen mezi dvěma živočišnými druhy, mezi jinými, které se také spíš požírají než co jiného, to fungovalo bez problémů. Nedělejte z dětí pitomce, však ony časem zblbnou samy. Za hezkého medvídka, vlastně za všechny (mám ráda medvědy), za hezkého tuleně, vlastně za všechny (mám ráda tuleně), za hezkého zajíčka (mám ráda zajíčky) po hvězdě.(8.3.2014)

podhodnocené(28.3.2015)