Lední medvídek

Kleine Eisbär, Der

Little Polar Bear, The

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

Německo, 2001, 78 min

Tenhle animáček je výrazně, jednoznačně a zcela otevřeně orientovaný na malé děti, pokud na to máte ve svých zapšklých 15-25, případně v přehlíživých 25-30, nebo ve svých já nevím jakých já nevím kolika nároky jako kdyby to mělo být cokoliv jiného, než líbezný jednoduchý animáček s hezkými zvířátky pro tříleté děti, tak je chyba na vaší straně. Mně osobně na tom vadila ta přeslazenost, to, že generační nenávist se vyřešila jednou honičkou a že mezidruhové přátelství bylo divné jen mezi dvěma živočišnými druhy, mezi jinými, které se také spíš požírají než co jiného, to fungovalo bez problémů. Nedělejte z dětí pitomce, však ony časem zblbnou samy. Za hezkého medvídka, vlastně za všechny (mám ráda medvědy), za hezkého tuleně, vlastně za všechny (mám ráda tuleně), za hezkého zajíčka (mám ráda zajíčky) po hvězdě.(8.3.2014)

• Tommassi3

"Podle mě je vždycky lepší doufat než zoufat.." ;)(25.12.2014)

Knižní předloha nebo-li trilogie o Ledním Medvídkovi byla jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek :)(20.1.2012)

• bouncer

Dosti infantilní animovaný snímek, který má určité poselství pro děti (když lední medvědi nebudou jíst tuleně, tak jim tuleni budou lovit ryby a všichni budou spokojeně jíst ryby). To asi může pochopit jen dítě, vždyť je to narušení potrvního řetězce :-) Jinak docela rodinné, slušná 2D animace a hlavně málo toho hrozného disneyovské zpívání...(22.2.2004)

V celku hodně promyšlený děj. Zajímavá kombinace a zároveň poučná ve formě přátelsvní dvou odlišných stran ledního medvídka a jeho potravou. Vše okořeněno a různé doplňující vtipné pohádkové postavy a je z toho v celku uklidňující a krásný filmeček pro krátké noční večery.(22.12.2006)