Sakra, ta stará léčitelka byla drsná! :-D(21.3.2016)

Taková sonáta o normálních lidech, která pohltí. Nespravedlnost osudu přiměje k zamyšlení, ale ne k ždímání emocí. Alena Mihulová versus Bolek Polívka. Neoddiskutovatelně tyhle dva drží film nad vodou. Léčitelská moudra o životě trochu tlačí na pilu, ale jinak dost dobrý.(1.12.2015)

Nad moje očekávání skvělá záležitost české provenience, což pokaždé potěší dvojnásob. Zaujal mě nejen příběh, který zdárně kombinuje prvky dramatu a komedie, ale také herecké výkony Bolka Polívky, Aleny Mihulové a Tatiany Vilhelmové. Dle mého názoru Domácí péče patří mezi červená čísla, tudíž radím ostatním divákům - nenechte se odradit modrou barvou.(3.12.2015)

Je to celkem silné a kvalitní. Ale ten konec. Na ten buď nezbyly peníze nebo ho prostě odflákli.(24.3.2016)

Domníval jsem se, že letos už žádný český film nemůže překonat Kobry a užovky. Stalo se. Takový malý filmový zázrak. Domácí péče mě zasáhla intenzívní silou přímo do srdce. Ani se mi nechce věřit, že jde o filmový debut. V první řadě musím zdůraznit excelentní výkon Aleny Mihulové, její Vlasta je poklad k zulíbání a Mihulové podání je velmi expresivní a srdcervoucí. Doufám a věřím, že ji neunikne žádná filmová cena - Karlovy Vary její sběr snad započaly. Herecky se mi líbil i Polívka a Vilhelmová, nikdo jiný postavu Ladi snad hrát ani nemohl. Co oceňuji především je výtečné zpracování zásadního tématu - konflikt mezi zdravým a nemocným člověkem. Nemocný, jenž se svojí nemocí bojuje a "nezabalí" to, vyzkouší všechny možné prostředky, aby dosáhnul uzdravení. A v tomhle u zdravého málokdy nalezne pochopení, což je ovšem do jisté míry pochopitelné, protože zdravý se nikdy nedokáže v plné míře do kůže nemocného vcítit. Další prvek, jenž se tuze povedl, je humorná složka. S humorem je nakládáno v Domácí péči s rozmyslem a ani v jedné scéně nepůsobí trapně. A nemám primárně na mysli Laďovy/Bolkovy hlášky. Závěr je jeden z nejlepších, jakých jsem u filmů tohoto žánru viděl - Američani, učte se. Slávku Horáku, z celého srdce Vám děkuji za mimořádně silný filmový zážitek a přeji co nejvíce Českých lvů.(21.7.2015)

• - Na konci filmu zazní písnička "Rež, rež, rež" souboru Hradišťan. Je to stejná písnička jako ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992), kde Bolek Polívka hraje taktéž jednu z ústředních postav. (Z258)

• - Hlavní postava zdravotní ošetřovatelky Vlasty (Alena Mihulová) je zčásti inspirována matkou režiséra Slávka Horáka. Pracovala totiž také jako ošetřovatelka pro domácí péči. (Sevcik)

• - V závěrečné scéně ze svatby jsou mezi komparzisty i režisérova matka a neteř Eliška. (Lottr)