Bolek a téma rakoviny mi asociovalo daleko lepší film, kde se vyskytovali oba - rakovina i Bolek - tedy Zapomenuté světlo.(6.2.2016)

Nadějný debut Slávka Horáka.(16.11.2015)

Alena Mihulová ve své životní roli v pozadí s ansámblem neméně skvělých herců v rolích vedlejších. Zároveň také jeden z nejsmutnějších filmů, jaké jsem v poslední viděla. Syrový a upřímný příběh u kterého je nad lidské síly zůstat bez pohnutí. Prožila jsem to s nimi, plakala a přesto nakonec neodcházela s onou typickou pachutí a depresí, jež je podobným filmům tolik blízká. Jednoduché poselství - život je krásný, bojuj a nenech se zlomit... Děkuji Slávkovi Horákovi za silný zážitek.(23.11.2015)

Silný autorský debut. Oskara zcela jistě nevyhraje, ale přesto ční kvalitou nad ostatní domácí produkci. Kombinace ženského údělu a údělu nevyléčitelně nemocné je v obyčejnosti příběhu chytře spletena a posílena skvělými hereckými výkony, Alena Mihulová našla svého nového ,,Kachyňu", Slávek Horák jde zjevně ve stopách velkého Mistra a umí to s ní, po delší době je herecky skvělý i Bolek Polívka. Formálně debutující režisér navazuje nepokrytě na zašlý odkaz tzv. Československé nové vlny, civilnost, odpozorovaný běžný život, herecké využití naturšiků... Aktuálněji dává film vzpomenout na obdobné ,,vesnické" filmy Bohdana Slámy, motivem léčitelství asi nejvíc na hodně nedoceněné Čtyři slunce. Snad jen ten motiv ,,eurodotace" respektive žabí podchod byl poněkud triviální a až příliš laciný, onen prvotní dialog týkající se tohoto motivu při práci na silnici v zatáčce bych čekal spíš v Kameňáku, jinak vše naprosto věrohodné. Jen tak dál...(8.12.2015)

Furt nevím, jestli jsem se měl usmívat po celou dobu, anebo během těch rádoby strašně dramatických (jenže zároveň směšných) scének spíš ne... Z nějakýho záhadnýho důvodu mi navíc přišlo, že to celý má tři hodiny, ne jen devadesát minut. A ty žáby vám do toho tunýlku stejně nepolezou, takže je to vlastně všecko úplně zbytečný.(30.5.2016)