Nadějný debut Slávka Horáka.(16.11.2015)

Bolek Polívka má tak presvedčivý brontový ksicht, že on si snád' ulieval pravú, nefalšovanú slivku i počas nakrúcania.(1.12.2015)

Neuvěřitelné se stalo skutečností!! Po dlouhé době konečně český film, který je o NĚČEM!! Dokonce i Bolek Polívka zahrál výbornou roli, kterou mu prostě žerete, než jak u nedávného pokračování Dědictví. A Alena Mihulová a její návrat na filmové plátno je bravurní, za který jí tleskám a její manžel Karel Kachyňa, který se na ni dívá z filmového nebe, tak může být na Alenu pyšný. Ta předvedla uvěřitelnou civilní lidskou postavu, jaké sám pan zesnulý režisér Kachyňa ve svých filmech po svých hercích vyžadoval a tohle je přesně ono. (Po smrti svého manžela se utápěla v alkoholu a její útěk zpět do reality si zasluhuje obdiv). Musím pochválit i vybrané lokace, (jako Moravák nejde ani jinak). Velmi podařená prvotina Slávka Horáka s vyloženě dokumentární kamerou, která je neustále ve střehu a s absencí hudby jako takové, která vytváří soundtrack (a to je velmi ojedinělé). Vkládám do pana režiséra velké naděje a těším se na jeho další film. A málem bych zapomněl - pozor na žaby!!(22.1.2016)

Domácí péče zaujme zejména jednoduchým a zároveň silným příběhem o vcelku obyčejných lidech, kteří se naráz musí vypořádat s nenadálým zásahem krutého osudu do jejich života. Film nabízí pohled na dva lidi, kteří snad nemohli být více odlišní, ale přesto je spojuje silné pouto, i když to není na první pohled zřejmé. Každý se pak s realitou vyrovnává po svém, svým vlastním způsobem. Osobně mě akorát zarazil závěr filmu, který je nejednoznačný, ale v tom špatném slova smyslu, že mě nějak nenapadala nejvhodnější varianta konce. Zkrátka ve výsledku průměrný snímek, který těží hlavně z námětu, míry realističnosti a možnosti identifikace s postavami.(13.2.2016)

Těžká práce, Mihulová si jde pro lva, jindy vynikající herec Polívka hraje nachcana a křupana, takže mu to moc práce nedá. Krásně natočenej film o hnusnejch věcech se blbě hodnotí. Některý postavičky jsou až příliš syrový.(19.11.2015)