,, pět, maximálně sedm měsíců... '' ----------- S těmito filmy mám problém a nic na to nemění fakt, že tento je kus pořádné filmařiny se skvělými hereckými výkony. Myslím, že se takovéhoto verdiktu děsí podvědomě každý z nás. Okamžiku kdy vám lékař chladně a bez emocí protože ten den jste už třetí v pořadí sdělí tu fatální novinu o tom coutdownu, který ve vás běží... --- Díky slávě z Varů, jsem jej tedy včera viděl v kině. Vše už tu prakticky padlo a tak jen opravdu musím pochválit Polívku, že po čase zase hrál. Jako by mu ty role manželů či blízkých těžce nemocných lidí nějak sedly více než ty ostatní. Vzpomeňme Zapomenutého světla... O výkonu A. Mihulové se nemá cenu zmiňovat, film stojí na ní a roli Vlasty dala neskutečně přirozeně a s přehledem. Super byla i Vilhelmová, ze které je už zralá ženská a která je nyní nejen krásnější, ale působí mnohem vyzráleji než ve filmech kde hrála často nějakou vesnickou pubertální Mařku (byť také dobře zahranou). U filmu si uvědomíte to vlastně je ta ,,Domácí péče''. že tu existuje celá armáda pěšáků, kteří vybaveni klíčema, salámem na hlídající psy s kabelou plnou medikamentů a plenek obchází potřebné a ošetřuje je. Jejich nasazení je neskutečné a jsem si jist, že film nikde nic nepřikrašloval. Ačkoliv se místy párkrát zasmějete, dobře víte, že konec bude všelijaký. Pokud si tedy chcete užít porci emocí, jděte do toho, není to vyhozený čas ani peníze. Může vás to ale dostat do depky, tak bacha! 4 žaby. * * * *(14.8.2015)

• jhrasko

...je smutné, ak najlepší na celom filme mi príde posledný záber. A je to zámer alebo náhoda ?(13.8.2015)

Příběh o obětavé ženě jenž je zabalen do smutného kabátku. Sympaticky zahrané hlavní role. 70% (viděl jsem: 1x - tv)(2.1.2017)

Je to celkem silné a kvalitní. Ale ten konec. Na ten buď nezbyly peníze nebo ho prostě odflákli.(24.3.2016)

Komedie ? Bylo to krásné, ale smutné :((27.11.2015)

• - Na konci filmu zazní písnička "Rež, rež, rež" souboru Hradišťan. Je to stejná písnička jako ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992), kde Bolek Polívka hraje taktéž jednu z ústředních postav. (Z258)

• - Malou roli ve filmu si zahrál také režisér Slávek Horák, nápadníka dcery hlavních hrdinů Roberta. (Sevcik)

• - Natáčelo se v Napajedlích na místním hřbitově a v kostele, ve Zlíně, v Otrokovicích, Halenkovicích a Jalubí. Dům manželů Ládi (Boleslav Polívka) a Vlasty (Alena Mihulová) je skutečný dům režisérových rodičů. (rakovnik)