“ONI LÉČÍ VAŠE TĚLO, MY LÉČÍME VAŠI DUŠI“… /// Tak jako moc velká komedie mi to nepřipadalo. Paní Vlasta je zdravotnice, co se stará vo nemocný, co jsou doma. A je neuvěřitelně hodná. Jeden by řekl, že až blbá (sorry vole, věc názoru…). No a za to se ji Pánbůh odvděčil rakovinou. Není to drama vo rakovině. Spíš o tom, že se v životě nemá nic přehánět. Ani láska, ani… no a že umřít se má připravenej. Ze života. Navíc o filmu zřejmě uslyšíme na Českejch lvech, páč Alena Mihulová (ale i Bolek) si moc hezky zahráli. Což není v český kotlině zase takovou samozřejmostí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem kurevsky náročnej divák. 2.) Nejradši mám tuhle: „Zomrela mi žena už som vdovec…“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(24.11.2015)

• maverick10

Jemný a milý film o umírání je jako film o těch pár krásných minutách v čekárně u zubaře. Je to lež! Člověk který chce žít, bude kolem sebe kopat, bude kolem něj dramatično jak na Tureckých hranicích. Slévák nám tu naservíroval miloučký film jak z Gumídkova, kde není dramatičmno, kde není humor, kde nešel do hloubky, jen něco nakousnul a pak zase odskočil dál a takhle nám tu dohopsal až k prázdné dřevené židli. Film bez jasného stylu, jen sekvence obrázků s dialogy o poselství jak z tajenky křížovky časopisu Žena a život. Takhle nám komise pro Oskary usne už při úvodním dějství.(10.1.2016)

Příliš vydávala, málo dostávala... Moc pěkný příběh velmi aktuální a velmi silný! Skvělí herci..(27.3.2016)

Příběh, který je o velkém srdci jedné bytosti, která má v sobě tolik dobra a obětavosti pro druhé, až zapomíná na wellnes vlastní duše. Obsahové se film dotýká i tématu v oblasti léčitelství, ale nikoli s pozice, "já mám dobrý názor a opačný patří do toi toiky", ale jen to tak příjemně zašimrá v mozkovně ať si každý popřemýšlí jak uzná za vhodné. Lidsky odvyprávěný příběh má do sebe kvalitně zapadající zábavné i dramatické prvky, přesně tak, jak je mnohým z nás serviruje sám PAN Život. Civilním hereckým výkonům kraluje fantastická Alena Mihulová, tady bych se nebál ani myšlenky na Českýho lva, pokud se tedy bude dávat za herecké výkony a ne za barvu pleti jako loni. S citem otevřená filmová duše zaujme především sobě rovné z řad diváctva.(17.7.2015)

Taková sonáta o normálních lidech, která pohltí. Nespravedlnost osudu přiměje k zamyšlení, ale ne k ždímání emocí. Alena Mihulová versus Bolek Polívka. Neoddiskutovatelně tyhle dva drží film nad vodou. Léčitelská moudra o životě trochu tlačí na pilu, ale jinak dost dobrý.(1.12.2015)

• - V závěrečné scéně ze svatby jsou mezi komparzisty i režisérova matka a neteř Eliška. (Lottr)

• - Hlavní postava zdravotní ošetřovatelky Vlasty (Alena Mihulová) je zčásti inspirována matkou režiséra Slávka Horáka. Pracovala totiž také jako ošetřovatelka pro domácí péči. (Sevcik)

• - Malou roli ve filmu si zahrál také režisér Slávek Horák, nápadníka dcery hlavních hrdinů Roberta. (Sevcik)