Číslo 5 žije

Short Circuit

Číslo 5 žije

Komedie / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 1986, 95 min

Krásný sci-fi film, který útočí na otázky lidskosti ... vyrůstal jsem na tom, a na Johnnym PĚTCE se mi líbí vše :)(21.5.2009)

Ten robot je milý, tak milý...svého času jsem se do něj tak nějak zamiloval...zvlášť, když si chtěl dát jméno David ;-) Ally Sheedy je příjemně pěkná, Fisher Stevens příjemně poblázněný a Steve Guttemberg příjemné obsazení jen podtrhuje.(27.8.2003)

Se špetkou nostalgie mu ty tři hvězdičky nemůžu upřít!(27.5.2003)

Kdoví po jak dlouhé době jsem se vrátil k snímku o pásovém E.T., co si místo prstu svítí laserovým dělem a touhu po mezigalaktických hovorech nahrazuje sběrem informací. Ano, je to neskonale naivní, robot s infantilní mluvou křičí po zásahu kulkou „Au!“ a Mahoney v roli nesmělého vědátora působí rozpačitě, nicméně jeho krišna asistent chrlící hlášky jak na běžícím špásu a takové to bezelstné vyznění typické pro rodinné filmy z 80.let mi nedovolí napsat, že to kouzlo jednosuše zmizelo..(12.6.2015)

Za kultovnú: "Achoj, co bude k večeři ?" nemôžem ináč...(17.12.2005)

• - Ben má jiné příjmení než v druhém díle. (mi-ib)

• - Gangsterka s Georgem Raftem, na kterou se Číslo 5 dívá a pak ji napodobuje s Raftovým slavným převracením mince, je Zjizvená tvář z roku 1932. (mi-ib)

• - Celé označení čísla 5 je SAINT Number 5, přičemž SAINT znamená Strategic Artificially-Intelligent Nuclear Transport. (Cheeker)