Číslo 5 žije

Short Circuit

Číslo 5 žije

Komedie / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 1986, 95 min

Stroj, ktorý po zásahu bleskom obživol. Stroj, ktorý začal emotívne vnímať svet okolo seba. Robot, ktorý nadobudol svoju vlastnú osobnosť. Jeden z rady špeciálnych vojenských projektov sa vymkol kontrole. Prestal prijímať rozkazy, jedná podľa vlastného uváženia. Pozor, "Číslo päť žije". Predstavitelia armády a spriaznenej firmy Nova Robotics majú na krku veľký problém, s ktorým sa musia za každú cenu vysporiadať. Klasická, rodinná, americká sci-fi komédia z osemdesiatých rokov milnulého storočia. ***(9.11.2011)

Další z mnoha filmů, které na mou generaci v dětství každou chvíli útočily z televizních obrazovek. Tenkrát to byla děsná švanda, dnes je to strašidelně stupidní (zvlášť v kontrastu s postupujícím vývojem robotických a počítačových technologií, ale to nemá cenu u podobného filmu řešit), avšak právě pro svou obrovskou naivitu a úsměvnou hloupost Číslo pět nenudí ani dnes. Nutno podotknout, že titulní robotický hrdina je natolik charakteristickou postavičkou, že ho lze jen těžko nenávidět a nablblé debaty Steva Guttenberga s Fisherem Stevensem mají také něco do sebe. Až člověka zamrzí, že dnešní rodiňáky jsou stupidní úplně jiným způsobem. :/(13.8.2011)

Jeden z dalsich najoblubenejsich filmov mojho detstva, ktory som snad navstivil zakazdym, ked ho v kine opakovali. Po niekolkych rokoch som si ho opät pozrel a znovu som si vychutnaval pribeh Johnnyho pätku a sympatickych hrdinov v podani Ally Sheedy a Steva Guttenberga. Musim uznat, ze aj uvodna hudba filmu bola perfektna. A pre zaujimavost by som chcel dodat, ze v scene kde robot Cislo 5 tancuje so Stephanie pred televizorom, v ktorom zase tancuje John Travolta vo filme HORUCKA SOBOTNAJSEJ NOCI (SATURDAY NIGHT FEVER) natocil taktiez reziser CISLA 5 ZIJE John Badham. ________ Ally Sheedy - (Stephanie Speck) +++ Tim Blaney - (hlas cisla 5) +++ Steve Guttenberg - (Newton Crosby) +++ Fisher Stevens - (Ben Jabituya) +++ G.W. Bailey - (Skroeder) +++(27.4.2008)

• troufalka

Trapnofilm, co si hraje na komedii. Jediná dobrá hláška byla o cestě po Evropě, jak šlápne na plyn a hned jsou tu nové hranice za kterými se jinak mluví a platí tam jiný prachy. :o)(18.6.2014)

ČÍSLO 5 ŽIJE je nostalgická klasika – a nie príliš dobrý film. Keby som mal menovať najlepšie rodinné americké komédie 80.rokov, bolo by v tomto zozname zastúpených nemálo názorov... tento však nie. Herecké výkony sú ešte v rámci možností kúzelné a ani absencia výrazného rozpočtu príliš neprekáža, ale scenár je slabý i na toto zábavné desaťročie; v podstate sa jedná o E.T. – MIMOZEMŠŤANA, len mimozemšťana nahradil kovový hovoriaci šrot s teplým srdiečkom, veľkou dušou a pochybným zmyslom pre humor.(25.12.2004)