Číslo 5 žije

Short Circuit

Číslo 5 žije

Komedie / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 1986, 95 min

Naprostá klasika... kdo to neměl rád? Já tedy ano. A moc.(13.6.2008)

Kdoví po jak dlouhé době jsem se vrátil k snímku o pásovém E.T., co si místo prstu svítí laserovým dělem a touhu po mezigalaktických hovorech nahrazuje sběrem informací. Ano, je to neskonale naivní, robot s infantilní mluvou křičí po zásahu kulkou „Au!“ a Mahoney v roli nesmělého vědátora působí rozpačitě, nicméně jeho krišna asistent chrlící hlášky jak na běžícím špásu a takové to bezelstné vyznění typické pro rodinné filmy z 80.let mi nedovolí napsat, že to kouzlo jednosuše zmizelo..(12.6.2015)

"Hej plechovko, tvoje máma byla sněhová fréza." Johnny pětkovi se zamotaly dráty a on získal smysl pro humor. No sláva. Už jsem ve věku, kdy se na robotovy taškařice dívám s lehkým nadhledem, ale moje děti první kontakt smíchy málem nepřežily. A já jsem si vzpomněl, že jsem nebyl jiný, takže netřeba si hrát na dospělého a hurá na druhý díl.(15.12.2015)

60% - Co bych za to dal mít schopnost čtení stejnou jako Č. 5...(27.5.2007)

Milý amer.snímek s dostatkem akčnosti, roztomilého robota a skvělým cs dabingem.(16.10.2009)

• - Film byl původně koncipován jako high-tech thriller o po zuby ozbrojeném robotovi, který se dostane z laboratoře, která jej vyvinula. Po několika revizích scénáře se z filmu stala high-tech komedie. (mi-ib)

• - Ve scéně, kdy Stephanie najde Čislo 5 ve své dodávce, můžete krátce vidět její adresu na schránce. Na ní je napsáno "S. Speck, 3901 Misty Pines Ave". (mi-ib)

• - Stephanie s Číslem 5 tančí na scénu z filmu Horečka sobotní noci (1977), který také režíroval John Badham. (mi-ib)