poster

Číslo 5 žije

 • USA

  Short Circuit

 • Slovensko

  Číslo 5 žije

Komedie / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 1986, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Roztomilý živý robot, kouzelná Ally Sheedy, sympaťák Steve Guttenberg a podivný Ind Fisher Stevens. Asi je to robotická kopírka E.T., ale stejně jsem Číslo 5 viděl aspoň dvacetkrát a i dneska prostě funguje.(27.6.2011)

 • bestlama
  ****

  Krásný sci-fi film, který útočí na otázky lidskosti ... vyrůstal jsem na tom, a na Johnnym PĚTCE se mi líbí vše :)(21.5.2009)

 • MM_Ramone
  ***

  Stroj, ktorý po zásahu bleskom obživol. Stroj, ktorý začal emotívne vnímať svet okolo seba. Robot, ktorý nadobudol svoju vlastnú osobnosť. Jeden z rady špeciálnych vojenských projektov sa vymkol kontrole. Prestal prijímať rozkazy, jedná podľa vlastného uváženia. Pozor, "Číslo päť žije". Predstavitelia armády a spriaznenej firmy Nova Robotics majú na krku veľký problém, s ktorým sa musia za každú cenu vysporiadať. Klasická, rodinná, americká sci-fi komédia z osemdesiatých rokov milnulého storočia. ***(9.11.2011)

 • pan Hnědý
  ***

  V mládí jsem na tohle nedal dopustit, a pokud bych měl jako 10letý kluk říct, který film je pro mě kult s velkým K, bylo by to právě Číslo 5 žije.(7.2.2012)

 • Gilmour93
  ****

  Kdoví po jak dlouhé době jsem se vrátil k snímku o pásovém E.T., co si místo prstu svítí laserovým dělem a touhu po mezigalaktických hovorech nahrazuje sběrem informací. Ano, je to neskonale naivní, robot s infantilní mluvou křičí po zásahu kulkou „Au!“ a Mahoney v roli nesmělého vědátora působí rozpačitě, nicméně jeho krišna asistent chrlící hlášky jak na běžícím špásu a takové to bezelstné vyznění typické pro rodinné filmy z 80.let mi nedovolí napsat, že to kouzlo jednosuše zmizelo..(12.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace