Číslo 5 žije

Short Circuit

Číslo 5 žije

Komedie / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 1986, 95 min

Na pět to zrovna není, ale i dnes mě to celé tak nějak - hodně oslovuje...:-) Obvykle na podobné podívané nejsem, ale Číslo 5 na mě zkrátka "zafungoval" - a funguje dodnes.(22.12.2003)

Roztomilý živý robot, kouzelná Ally Sheedy, sympaťák Steve Guttenberg a podivný Ind Fisher Stevens. Asi je to robotická kopírka E.T., ale stejně jsem Číslo 5 viděl aspoň dvacetkrát a i dneska prostě funguje.(27.6.2011)

Zase jeden z bijáků, u kterých jsem v dětství spustil sanici až na pandírko. Ten roztomilý Slatibarkfast mi totálně učaroval. Podle mě je to dodnes použitelné pro devítileté pulce.(25.6.2012)

60% - Co bych za to dal mít schopnost čtení stejnou jako Č. 5...(27.5.2007)

"Hej plechovko, tvoje máma byla sněhová fréza." Johnny pětkovi se zamotaly dráty a on získal smysl pro humor. No sláva. Už jsem ve věku, kdy se na robotovy taškařice dívám s lehkým nadhledem, ale moje děti první kontakt smíchy málem nepřežily. A já jsem si vzpomněl, že jsem nebyl jiný, takže netřeba si hrát na dospělého a hurá na druhý díl.(15.12.2015)