Číslo 5 žije

Short Circuit

Číslo 5 žije

Komedie / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 1986, 95 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $40,697,761Tržby Celosvetovo $42,000,000/90%/(18.7.2005)

Film mého dětství, na jehož promítání v kině stále rád vzpomínám. Za těch několik let, co jsem ho neviděl, sice Číslo 5 trochu - ehm - zkorodovalo, ale stále se jedná o příjemnou podívanou, která není příliš americká, je mile vtipná a má také povedený čes(koslovens)ký dabing.(5.4.2015)

Soundtrack David Shire: 1. Main Title [2:13] ,2. The Quickening/Off the Bridge [2:44] ,3. Discovering Number 5/Sunrise [4:32] ,4. Grasshopper/Joy(less) Ride [4:43] ,5. The Attack/Coming To [3:47] ,6. Road Block/Bathtub/Robot Battle [2:42] ,7. Getaway/Hello, Bozos [2:41] ,8. Night Scene/Joke Triumph [4:17] ,9. Danger, Nova/Escape Attempt/Aftermath [3:48] ,10. Come and Follow Me - Max Carl/Marcy Levy [5:04](10.5.2011)

Pustil sem si to znovu asi po 15 letech a furt to má něco do sebe. Číslo 5 působí furt roztomile, Ally Sheedy opět krásná a roztomile střelená, Steve Guttenberg je sympaťák. Možná jen ty scény z vojenských základen a tak sem letmo proklikával, ale jinak sem se bavil, což je i po letech u takovéhoto filmu co říct :).(17.10.2013)

Roztomilý živý robot, kouzelná Ally Sheedy, sympaťák Steve Guttenberg a podivný Ind Fisher Stevens. Asi je to robotická kopírka E.T., ale stejně jsem Číslo 5 viděl aspoň dvacetkrát a i dneska prostě funguje.(27.6.2011)

• - Film byl původně koncipován jako high-tech thriller o po zuby ozbrojeném robotovi, který se dostane z laboratoře, která jej vyvinula. Po několika revizích scénáře se z filmu stala high-tech komedie. (mi-ib)

• - Celé označení čísla 5 je SAINT Number 5, přičemž SAINT znamená Strategic Artificially-Intelligent Nuclear Transport. (Cheeker)

• - Natáčelo se také v městečku Astoria na severozápadě státu Oregon. Most, ze kterého robot v úvodu filmu padá, zde překlenuje ústí řeky Columbia do Tichého oceánu. (džanik)