Roger Waters The Wall

Velká Británie, 2014, 155 min

Roger Waters, Sean Evans

Brett Turnbull

Roger Waters

Strašně moc jsem záviděl lidem v publiku, že si mohli tu neskutečně pompézní show doprovázející fantastickou hudbu užít naživo...(1.11.2015)

Ta projekce je nádherná a je vidět, že to měl Roger Waters promyšlené, stejně jako lidé, kteří na tom s ním spolupracovali. Možná, kdybych to viděl naživo - ale možná taky ne - by mě to ohromilo, ale takhle si pořád říkám, že to nepřekonalo ten požitek, kdy jsem si poprvé pustil album Pink Floydů. To mě dostalo do kolen.(7.12.2015)

Koncert vizuálně a hudebně fascinující. Vsuvky v koncertě, kdy Roger Waters putuje po bojištích první a druhé světové vojny a hledá hroby svého otce a dědy celkem vhodně zapadají do koncepce celého filmu. Závěrečný rozhovor Watersa a Nicka Masona byl pro mě tak trochu zbytečným natahováním filmu.(3.10.2015)

I na živo i na obrazovce mě Roger nezklamal...teď jen doufat, že po více než 20 letech udělá nové album :)(14.12.2015)

Vizuálně a zvukově úžasné, hudebně fantastické. Moje pochyby se lehce týkají scénáře, jmenovitě oněch dosti prvoplánových scén, kdy RW brázdí ve svém veteránu evropská bojiště, kde padl jeho otec a děd, a u toho se slzou v oku ne příliš invenčně rozpráví s dalšími osobami. A taky zjišťuju, že stárnu: Už totiž stěží věřím té části kontrakulturního mýtu, který je součástí The Wall, jež hlásá, že rodinná a školní výchova jsou součástí fašistického spiknutí.(29.9.2015)