poster

Apači

 • Východní Německo

  Apachen

 • SK název

  Apači

Western

Východní Německo / Rumunsko / Sovětský svaz, 1973, 94 min

Komentáře uživatelů k filmu (22)

 • Lima
  *

  Jeden z těch zoufalých pokusů Made in NDR o western v čele se srbským tělocvikářem Gojko Mitičem. Jako malá děcka jsme to baštili, dnes, když to úplnou náhodou sleduju, polévá mně horko.(4.1.2003)

 • Flipper
  **

  Neviem či všetko pasovalo do historického backroundu, no mne sa tento film (ktorý vôbec neukazuje život súvislý život Apačov, ale Apači sú tu na efekt westernu) zdal príliš dlhý. Záporak je síce dobrý, pomsta je silným motívom no film akosi nudí. Radšej reprízu Winnetou ako toto.(21.3.2009)

 • Hellboy
  ***

  Vůbec to není tak špatné, jak se zdá podle zdejších 38%, ale zároveň to ani není o moc lepší. Viděl jsem ještě Mitićovu indiánku Synové velké medvědice (která má dle csfd 51%) a ta se mi zdála mnohem blbější. Tahle je taková vážnější.(19.6.2009)

 • sud
  ***

  Snaha studia DEFA o další vyprávění na bázi historických faktů (viz "Tecumseh") sice byla, ale naštěstí z toho nevylezl rádobyhistorický paskvil, ale celkem slušný western.(4.9.2007)

 • gogo76
  ***

  Jedna z tých typických "indiánok" z G. Mitičom, akých natočil hromadu. Iba niekoľko Apačov prežije veľký masaker, pri ktorom zloduchovia zbierajú indiánske skalpy, za ktoré sa dobre platí. Za indiána 100 dolárov, indiánku 50 a dieťa 25 dolárov ( Nehláste sa už, brigádnikov už neberú)... Tých, čo prežili vedie k pomste samozrejme Mitič a spolu s ním i starý šedivý náčelník, ktorému slúži aspoň hlava. Občas na nervy brnká nie príliš vhodná hudba, chýbalo mi tam viac indiánskych bubnov, ale film celkovo až taký prúser to nie je. Súčasné hodnotenie (42%) nezodpovedá skutočnej kvalite filmu. U mňa 60%.(23.1.2013)

 • Wacoslav1
  *****

  Ok na zdejší hodnocení zvysoka kálím. Mohl bych k tomu zase něco napsat, ale čert to vem. Apači jsou pro mě prostě pecka a po Bílých vlcích moje druhá nejoblíbenější Mitičovka. Tentokrát se tvůrci vysrali na zbytečný filozofování ani to klasické schéma z předchozích filmů se tu neopakuje. Prostě tu máme jenom drsný přímočarý a nekompromisní western o pomstě. Mitič sice jako tradičně moc nehraje když mu zabijou manželku a vyvraždí celou vesnici, tak ani nehne brvou a jde prostě za pomstou, ale u podobnýho typu filmu to nevadí. Tady hlavně na scénu přijde jednoznačně nejlepší a nejodpornější záporák ze všech Mitičovek. nikdo se tu z ničím nesere hned na začátku 400 mrtvých Apačů až nečekaná krvavost a nekompromisnost. Možná je to pro někoho málo, ale mě to stačí. Objektivně bych dal 4*, ale při pohledu na zdejší hodnocení si přisadím.95%(3.9.2014)

 • klerik
  **

  Trochu strela vedľa, kde aj Gojko s červenou šatkou na čele až tak nepasuje. Zvláštny príbeh o pomste, ktorý ma občas v akciách zaujal zaujímavou hudbou a už štandardne zázračnými kaskadérskymi kúskami s koňmi. Škoda, že je to zlepenec dlhých záberov, ktoré sa snažia povedať niečo viac o utláčaní Indiánov... Žeby snaha o kvalitnú drámu? Asi nie. Strela vedľa...(7.12.2006)

 • Historik
  ****

  když vidím ta odsuzující hodnocení, musím se soudruhů z NDR zastat. Ten film není tak špatný. Já jsem to také viděl jako dítě a také jsem k tomu teď přistupoval s obavami. Ale byly liché. Film se mi líbil, místy i hodně. Rozhodně si nezaslouží tak mizerné hodnocení a povýšenecké odsudky, které se nejspíše opírají o zemi výroby a dobu výroby. Já myslím, že to je právě naopak třeba ocenit. Na to, kde ten film vznikl, kdy vznikl, je to dobře odvedená práce. A ty exteriéry jsou docela realistické, to je třeba rovněž ocenit. Možná bych tomu nedal celé čtyři hvězdičky, ale tady musím přisadit, abych trochu vyvážil hodnocení "odborníků".(3.12.2007)

 • YURAyura
  *

  2/10 Kdyz pomineme sympaticke straneni indianum, coz se u sousedu Karla Maye da vzhledem k jejich antifasisticke profilaci jaksi cekat, je to des, ktery naprosto dodelava odporna hudba, co musela byt puvodne slozena pro nejaky pschadelicky. Pekne je, ze apaci zmasakruji i mexicani, kteri s nimi souciti a zaverecna strilecka se deje v nejakem bulharskem kopci a ne na planine.(30.3.2009)

 • MikO_NR_1909
  *

  Úplne povrchné rozpracovanie charakterov a zdánlivo neviditeľné politické pozadie komunistickej propagandy slabších a trpiacich. Costner s Winnetou(m) by to ale dokázali.(16.3.2014)

 • Rabina
  *

  Uznávám, v půlce jsem usnul, přesto před koncem jsem se vzbudil a přišlo mi, že se nic nezměnilo, tak tedy hvězdička, snad za ten nerušený spánek(17.3.2008)

 • Martin741
  *

  Priserne nudna konina, ktora uz za normalizacie bola na nevydrzanie. Gojko Mitic je otrasny herec! 5 %(2.7.2014)

 • willis
  ****

  tohle jsem viděl naposled v 80-letech a byl to pro nás prostě kult, no.(12.9.2007)

 • sadlokan
  ****

  Docela slušný.A balkánský indiáni a indiánky vypadají líp než ty opravdový(myslim ve smyslu-pěkný lidi).Soundtrack je takovej Moriccone střihlej Liškou.(24.7.2010)

 • Kakho-oto
  ***

  Dost drsný a syrový film zvlášť vzhledem k tomu, že jde o film NDR s Gojko Mitičem v hlavní roli. Dějově je to primitivní, na druhé straně neromantické a akční s historickými prvky (střílení do Apačů dělem během "trhu" se opravdu uskutečnilo), poslední přestřelka u srubu nemá chybu. 50-55 %(29.1.2007)

 • Rodin
  *

  No to je neuvěřitelný. A přitom taková blbost, že jo?!(19.4.2010)

 • helrohir
  **

  Opäť nevýrazný pokus zaujať diváka prostredníctvom mitičových indiánskych dobrodružstiev. Začiatok pritom vyzerá celkom sľubne a vďaka dedinskej masakre vyzerá film ako niečo vážnejšie, než sme mohli v predošlých mitičovkách vidieť. Postupne sa však film prepadáva do čoraz väčšej nudy, Gojkova charizma to opäť nedokáže zachrániť, záporáci sú tu akýsi "nevidomí", tzn. že veľa toho nepredvedú, ale tak už sme videli aj horšie verzie mitičoviek.(23.8.2014)

 • Pitryx
  odpad!

  Nemohu pochopit co jsme na tom jako klučiska viděli. přestřelky ubohé, indsmeni padají z koně aniž kdo střílí, vše je ploché, děj plytký. Chápu že na dobu a státy výrobu nemohu chtít obr šou, ale tohle je skutečně paskvil.(26.7.2010)

 • Autogram
  **

  Slabšie ako najslabšia winnetuovka, čo som v poslednom čase videl. Ale to som ešte nevidel tie najnovšie. Bojujú tu dobrí Indiáni so zlými bielymi tvárami a to je asi všetko. Chýbajú výrazní hrdinovia okrem jedného, chýba aj vtip a atmosféra, len guľky a šípy lietajú vo veľkom, k tomu katastrofálna hudba.(23.8.2014)

 • seefoo
  *

  Velmi trapný, zoufalý a nechtěně vtipný western, který má původně sloužiti jako náhrada za Vinettoua. Tohle páni v NDR moc nevychytali.(30.9.2011)

<< předchozí 1 2