Apači

• slovenský

Apači

Western

Východní Německo / Rumunsko / Sovětský svaz, 1973, 94 min

Ok na zdejší hodnocení zvysoka kálím. Mohl bych k tomu zase něco napsat, ale čert to vem. Apači jsou pro mě prostě pecka a po Bílých vlcích moje druhá nejoblíbenější Mitičovka. Tentokrát se tvůrci vysrali na zbytečný filozofování ani to klasické schéma z předchozích filmů se tu neopakuje. Prostě tu máme jenom drsný přímočarý a nekompromisní western o pomstě. Mitič sice jako tradičně moc nehraje když mu zabijou manželku a vyvraždí celou vesnici, tak ani nehne brvou a jde prostě za pomstou, ale u podobnýho typu filmu to nevadí. Tady hlavně na scénu přijde jednoznačně nejlepší a nejodpornější záporák ze všech Mitičovek. nikdo se tu z ničím nesere hned na začátku 400 mrtvých Apačů až nečekaná krvavost a nekompromisnost. Možná je to pro někoho málo, ale mě to stačí. Objektivně bych dal 4*, ale při pohledu na zdejší hodnocení si přisadím.95%(3.9.2014)

• Tommassi3

"Slunce pluje po obloze a žádný člověk tu pouť nezastaví.. Nikdy !!"(19.3.2016)

• Lima

Jeden z těch zoufalých pokusů Made in NDR o western v čele se srbským tělocvikářem Gojko Mitičem. Jako malá děcka jsme to baštili, dnes, když to úplnou náhodou sleduju, polévá mně horko.(4.1.2003)

• Flipper

Neviem či všetko pasovalo do historického backroundu, no mne sa tento film (ktorý vôbec neukazuje život súvislý život Apačov, ale Apači sú tu na efekt westernu) zdal príliš dlhý. Záporak je síce dobrý, pomsta je silným motívom no film akosi nudí. Radšej reprízu Winnetou ako toto.(21.3.2009)

• MikO_NR_1909

Úplne povrchné rozpracovanie charakterov a zdánlivo neviditeľné politické pozadie komunistickej propagandy slabších a trpiacich. Costner s Winnetou(m) by to ale dokázali.(16.3.2014)