Apači

• slovenský

Apači

Western

Východní Německo / Rumunsko / Sovětský svaz, 1973, 94 min

Snaha studia DEFA o další vyprávění na bázi historických faktů (viz "Tecumseh") sice byla, ale naštěstí z toho nevylezl rádobyhistorický paskvil, ale celkem slušný western.(4.9.2007)

• Tommassi3

"Slunce pluje po obloze a žádný člověk tu pouť nezastaví.. Nikdy !!"(19.3.2016)

• Flipper

Neviem či všetko pasovalo do historického backroundu, no mne sa tento film (ktorý vôbec neukazuje život súvislý život Apačov, ale Apači sú tu na efekt westernu) zdal príliš dlhý. Záporak je síce dobrý, pomsta je silným motívom no film akosi nudí. Radšej reprízu Winnetou ako toto.(21.3.2009)

když vidím ta odsuzující hodnocení, musím se soudruhů z NDR zastat. Ten film není tak špatný. Já jsem to také viděl jako dítě a také jsem k tomu teď přistupoval s obavami. Ale byly liché. Film se mi líbil, místy i hodně. Rozhodně si nezaslouží tak mizerné hodnocení a povýšenecké odsudky, které se nejspíše opírají o zemi výroby a dobu výroby. Já myslím, že to je právě naopak třeba ocenit. Na to, kde ten film vznikl, kdy vznikl, je to dobře odvedená práce. A ty exteriéry jsou docela realistické, to je třeba rovněž ocenit. Možná bych tomu nedal celé čtyři hvězdičky, ale tady musím přisadit, abych trochu vyvážil hodnocení "odborníků".(3.12.2007)

• MikO_NR_1909

Úplne povrchné rozpracovanie charakterov a zdánlivo neviditeľné politické pozadie komunistickej propagandy slabších a trpiacich. Costner s Winnetou(m) by to ale dokázali.(16.3.2014)