Apači

• slovenský

Apači

Western

Východní Německo / Rumunsko / Sovětský svaz, 1973, 94 min

Vůbec to není tak špatné, jak se zdá podle zdejších 38%, ale zároveň to ani není o moc lepší. Viděl jsem ještě Mitićovu indiánku Synové velké medvědice (která má dle csfd 51%) a ta se mi zdála mnohem blbější. Tahle je taková vážnější.(19.6.2009)

Ok na zdejší hodnocení zvysoka kálím. Mohl bych k tomu zase něco napsat, ale čert to vem. Apači jsou pro mě prostě pecka a po Bílých vlcích moje druhá nejoblíbenější Mitičovka. Tentokrát se tvůrci vysrali na zbytečný filozofování ani to klasické schéma z předchozích filmů se tu neopakuje. Prostě tu máme jenom drsný přímočarý a nekompromisní western o pomstě. Mitič sice jako tradičně moc nehraje když mu zabijou manželku a vyvraždí celou vesnici, tak ani nehne brvou a jde prostě za pomstou, ale u podobnýho typu filmu to nevadí. Tady hlavně na scénu přijde jednoznačně nejlepší a nejodpornější záporák ze všech Mitičovek. nikdo se tu z ničím nesere hned na začátku 400 mrtvých Apačů až nečekaná krvavost a nekompromisnost. Možná je to pro někoho málo, ale mě to stačí. Objektivně bych dal 4*, ale při pohledu na zdejší hodnocení si přisadím.95%(3.9.2014)

• YURAyura

2/10 Kdyz pomineme sympaticke straneni indianum, coz se u sousedu Karla Maye da vzhledem k jejich antifasisticke profilaci jaksi cekat, je to des, ktery naprosto dodelava odporna hudba, co musela byt puvodne slozena pro nejaky pschadelicky. Pekne je, ze apaci zmasakruji i mexicani, kteri s nimi souciti a zaverecna strilecka se deje v nejakem bulharskem kopci a ne na planine.(30.3.2009)

Snaha studia DEFA o další vyprávění na bázi historických faktů (viz "Tecumseh") sice byla, ale naštěstí z toho nevylezl rádobyhistorický paskvil, ale celkem slušný western.(4.9.2007)

• Tommassi3

"Slunce pluje po obloze a žádný člověk tu pouť nezastaví.. Nikdy !!"(19.3.2016)