Apači

• slovenský

Apači

Western

Východní Německo / Rumunsko / Sovětský svaz, 1973, 94 min

když vidím ta odsuzující hodnocení, musím se soudruhů z NDR zastat. Ten film není tak špatný. Já jsem to také viděl jako dítě a také jsem k tomu teď přistupoval s obavami. Ale byly liché. Film se mi líbil, místy i hodně. Rozhodně si nezaslouží tak mizerné hodnocení a povýšenecké odsudky, které se nejspíše opírají o zemi výroby a dobu výroby. Já myslím, že to je právě naopak třeba ocenit. Na to, kde ten film vznikl, kdy vznikl, je to dobře odvedená práce. A ty exteriéry jsou docela realistické, to je třeba rovněž ocenit. Možná bych tomu nedal celé čtyři hvězdičky, ale tady musím přisadit, abych trochu vyvážil hodnocení "odborníků".(3.12.2007)

• Flipper

Neviem či všetko pasovalo do historického backroundu, no mne sa tento film (ktorý vôbec neukazuje život súvislý život Apačov, ale Apači sú tu na efekt westernu) zdal príliš dlhý. Záporak je síce dobrý, pomsta je silným motívom no film akosi nudí. Radšej reprízu Winnetou ako toto.(21.3.2009)

Ok na zdejší hodnocení zvysoka kálím. Mohl bych k tomu zase něco napsat, ale čert to vem. Apači jsou pro mě prostě pecka a po Bílých vlcích moje druhá nejoblíbenější Mitičovka. Tentokrát se tvůrci vysrali na zbytečný filozofování ani to klasické schéma z předchozích filmů se tu neopakuje. Prostě tu máme jenom drsný přímočarý a nekompromisní western o pomstě. Mitič sice jako tradičně moc nehraje když mu zabijou manželku a vyvraždí celou vesnici, tak ani nehne brvou a jde prostě za pomstou, ale u podobnýho typu filmu to nevadí. Tady hlavně na scénu přijde jednoznačně nejlepší a nejodpornější záporák ze všech Mitičovek. nikdo se tu z ničím nesere hned na začátku 400 mrtvých Apačů až nečekaná krvavost a nekompromisnost. Možná je to pro někoho málo, ale mě to stačí. Objektivně bych dal 4*, ale při pohledu na zdejší hodnocení si přisadím.95%(3.9.2014)

Vůbec to není tak špatné, jak se zdá podle zdejších 38%, ale zároveň to ani není o moc lepší. Viděl jsem ještě Mitićovu indiánku Synové velké medvědice (která má dle csfd 51%) a ta se mi zdála mnohem blbější. Tahle je taková vážnější.(19.6.2009)

• Tommassi3

"Slunce pluje po obloze a žádný člověk tu pouť nezastaví.. Nikdy !!"(19.3.2016)