Man Down

Man Down

Drama / Thriller

USA, 2015, 92 min

Film má hodně zmatený začátek, což nezkušenému divákovi může přinést menší šok, nicméně zhruba od poloviny už je celkem jasné jak se snímek bude odvíjet dále. Je velká škoda, že film nenasadil takovýto přístup hned od začátku, jelikož právě druhá polovina se zdrcující imaginární dějovou rovinou aspiruje na jednu z nejoriginálnějších, na čemž má lví podíl v mých očích již plně rehabilitovaný Shia LaBeouf.(26.2.2017)

• kaylin

Když je to nejdůležitější poselství celého filmu řečeno ve třech větách, které se objeví poté, co skončí poslední scéna, když je to vlastně jen text, který na chvíli vyskočí před titulky, je s takovým snímkem asi něco špatně. Přesně tohle je problém filmu "Man Down", kde až právě ty tři věty vám řeknou to důležité. Průběh k nim je takový nijaký.(23.2.2017)

Předtímto filmem jsem absolvoval tříhodinový indický film, který mi uběhl jako chvilka. Místo toho tento film s poloviční stopáží, mi připadal nekonečně dlouhý minimálně na pět hodin, strašně se to táhlo, bylo to nezáživně pojaté, až na to finále. Jakmile se všechny události rozklíčují získá to určitou atmosféru, začne to táhnout a konec je už normálně koukatelný a zajímavý, ale prakticky 80% filmu předtím ne. Ono je to dáno i tím, jak je to sestříhané, jak se prolíná několik náhledů do různých etap života hlavní postavy, které se po hromadě snaží držet rozhovor Shii s Garym. Jenže to nefunguje. Na druhou stranu Shia se mi ohromně líbil ve všech postojích jeho postavy, ať už jako táta, kluk ve výcviku, voják, psychicky zhroucený člověk, hrdina v... Ten se mi líbil opravdu hodně a kvůli němu ten film za něco i stojí. Protože jinak je to slabota.(19.3.2017)

SPOILER ALERT No a co, že je to o posledních pěti minutách! Mě se to líbilo, líbilo se mi nevědět a pomalu zjišťovat co je do háje blbě ve světě, kde hledal svoji rodinu a zjistit, že to je jen v jeho hlavě na konci potom nebylo zas tak převratné. Ale stejně! Dobře zahraný. Akční film to být nikdy neměl, takže akce je tam úplně akorát. No zkrátka nemůžu míň jak 4*.(2.3.2017)

Shia hraje prostě skvěle! Film graduje pomalu, Montiel má vše pod kontrolou a dávkuje nám celé to drama pěkně postupně až k výbornému finále. Byl jsem z toho rozhodně nadšenější než z přímočarého a přechváleného Amerického snipera.(26.2.2017)