Dračí princ

Fantasy

Rusko, 2015, 110 min

Sergej Trofimov

Timur Bekmambetov

Příběh o drakovi. Jeho dilema zda být člověkem či drakem, ještě těžší rozhodování, když se zamiluje...ruské pohádky nemám v lásce a ani tato mě neuchvátila, ale hudba pěkná.(30.12.2016)

• slunicko2

Kráska a zvíře po rusku. Velmi úspěšný model (Lacoste, Marc Jacobs, Louis Vuitton, Gucci, Kenzo, Dior Homme a další) herecky nevýrazný 27letý Matvej Lykov (drak) si svůj filmový debut užil, stejně jako i fanynky a fanouškové jeho těla.(12.1.2017)

Ale do prkenný vohrady...Tohle je film, který mi filmový průmysl dlužil, a věděla jsem to v momentě, kdy jsem si přečetla (poměrně zkreslenou) anotaci. Film, který ženám milujícím fantasy vypíná mozek. Upíři?! Jací upíři? Kašlete na upíry, tady je DRAK! Ano, vzpomínám si i na momenty, kdy mi hlavou problesklo, že je to trochu podbízivá variace na Krásku a zvíře, a že by to šlo i tu a tam učesat, ale celkový dojem je celkový dojem a, dámy, tohle CHCETE VIDĚT.(29.12.2016)

Je to tak, taková PG13 fantasy romantická Modrá laguna dnešní doby. Výsledek není vůbec špatný, nápadem ani provedením, jen to celkově vyznívá... vatově. Nic zvláštního, taková pohádka na půl hodiny, roztažená na hodinu a třičtvrtě CGI animace a pozadí.(9.4.2016)

Velký červený (tady teda černý a ohnivý) drak a žena oděná Sluncem - z jedné poloviny krásná ruská pohádka která má řadu parádních scén, nápaditou výpravu (vesnice, obrovská kostra), fajnového CGI draka i jeho prťavého nerudného kámoše - z té druhé sice sympatické ale trochu dřevěné herce z modelingové agentury které párkrát prožene řadou pořádně kýčovitých scének. Ale co ...(9.4.2016)

• - Jeskyně, do které drak hodí Miru, se jmenuje Prohodna a nachází se v severozápadní části Bulharska. Je známá klenbou a horními symetrickými otvory. Další lokací bylo pobřeží Černého moře, ve kterém bylo v čase natáčení množství hnědých řas, takže se modrá barva musela tvořit v počítači. (Jirka_Šč)